Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snake1977

    őstag

    válasz attiss66 #21647 üzenetére

    Ha valóban vintage cuccokat mentegetnek akkor lesz ott egy hozzáértőbb szaki biztosan, a lézert kalibrálni kell, megvannak az értékek a fókuszálás stb. mint a playstation esetében, hozzám került egy nagyon korai verziós ps1 amiből audiofil lejátszót lehet varázsolni, viszont a lemezeket egyáltalán nem olvasta. A leírások szerint próbáltam kalibrálni a potméterekkel a megfelelő mv-os tartományokra, de addig jutottam hogy hol olvas szépen hol nem, de ha az oldalára döntöm akkor gond nélkül indít minden lemezt. :DDDCsak a viszonyítás miatt írtam ezt le, a beállítós youtube videóban is végül szkóppal állította be az új fejet a a tulaj, gondolom elektroműszerész szakmája lehet mert elég jól felszerelt műhelye volt. Én azért a hivatalos márkaszervíznek is hinnék a fejjel kapcsolatban ha az a gyári illetve az való bele akkor talán azt kéne beletenni, de ha lelkiismeretes a Debreceni szaki akkor utána fog járni alaposan. :)
    A firmware frissítés bizony nem veszélytelen, azt csak szakszervízben vagy nagyon hozzáértők által érdemes megpróbálni, mondjuk ha a készülék is egyetlen darab normál eepromban tárolja a firmwaret akkor az legrosszabb esetben kiforrasztható és újraírható/cserélhető de azzal kell kezdeni ilyenkor hogy eredeti romot le kell menteni az esetleges helyreállításhoz. Én nem feltétlenül piszkálnám meg, maximum ha semmi más lehetőség nem marad. :U
    Valószínűleg ha kalibrálással megoldható a dolog akkor az azért nem lesz csillagászati összeg, a "karcmentes" gyári lemezekkel boldogulnia kell minden esetben, végülis ahhoz lett megtervezve a lejátszó, a biztonsági másolatokat is illik olvasni, de ott az is számít milyen íróval lett megírva és milyen lemezre, vannak olyan lemezek amiket nem mindegyik lejátszó szeret, akkoriban még fejlődött időről időre a technológia.
    Mindenképp írd meg mi lett a történet vége, most már engem is nagyon érdekel hogy tökéletesre meg tudják e csinálni. :) :R

    ...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Új hozzászólás Aktív témák