Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1eske

    tag

    Sziasztok!

    Utódot keresek a jelenlegi Panasonic DMC-LX100-omnak. Nagyon jó kis kompakt gép, de sajnos a fix lencse és a nem extra erős szenzor sajna nagyon limitálja a képességeit.

    Szeretném lecserélni egy MILC-re, ami ASP-C szenzorral rendelkezik már, de Full framre nincs szükségem még, egyelőre kis léptékekkel szeretnék haladni.

    Ami fontos lenne:
    - Kompakt méret: Továbbra is az egyik legfontosabb tulajdonság a hordozhatóság lenne. Tehát nagy testű gépek nem igazán jöhetnek szóba.
    - Korrekt üzemidő
    - Előrelépés az LX-100-hoz képest képminőségben.
    - Jó point and shoot képesség, tehát akár JPEG-ben, vagy RAW-ból kis utómunkával is jó eredmény. Nem profi felhasználásra lenne.
    - Lencse/kiegészítő választék, lehetőleg nem csillagászati áron.

    Ami nem számít:
    - Videós képességek

    Mire használnám?
    Főleg utazások során, vagy hobbi fotózásra. (Tehát főképp portré vagy épületek fotózására)

    A gépre szánt összeg 600 EUR/200k HUF, külföldön élek, így nem gond Amazonról is rendelni akár. Még akár használtat is bevállalnék, de ezt inkább csak akkor ha nagyon kihagyhatatlan ajánlatról lenne szó.

    Bármilyen segítséget szívesen fogadok!

  • 1eske

    tag

    válasz Tin_Shield #52688 üzenetére

    "Ha fix gyújtótávolságú objektívekkel együtt tudsz"

    Első körben nem szeretnék sok obit vásárolni, eleinte max 1. obit szeretnék azon kívül ami a gépen van. Fix obi jó lehet, de csak kiegészítőnek, nagyobb kényelmet adna egy állítható.

    Mindegyik kit obi kuka? Még kezdőnek is?

    Az ajánlott Fuji XE3 +18-55 2.8-4 inkább 1000 euro környékén van, de még ezt akar ki tudnám tolni ennyire, mondjuk ez több mint 2x-es ára az LX-100-nak, nem tudom hozna-e akkora előrelépést mint amennyit ráfizetek... Mitől jobb ez az obi, mint a sima XC15-45mm F3.5-5.6? Fényerősebb?

  • 1eske

    tag

    válasz lugosi #52689 üzenetére

    Természetesen, de ide több mindent szállítanak, akár ingyen mint Mo.-ra sajnos. De én is rendeltem Amazonról még anno mikor ott éltem.

    MrChris:
    Sajnos itt sincs kolbászból a kerítés, el kell, hogy keserítselek. De mindenképpen elgondolkozok ezen. Nyilván kiférne még ennél drágább gép is ha szeretném, de nem akarok egyből vagyonokat rákölteni, tudva azt, hogy később obikra és egyéb kiegészítőkre is kell majd költeni.

    tvamos:
    Köszi, akkor te is inkább az XE3-at ajánlod, igaz? Ebben a kategóriában ennyire egyeduralkodó?

    Mi a véleményetek a Fujifilm X-T100-ról? Véleményem szerint lényegi előrelépés lenne és nagyon szép képeket lő. Miért esett ki a mezőnyből?

  • 1eske

    tag

    válasz Tin_Shield #52708 üzenetére

    Köszönöm a bő választ, érthető most már miért nem ajánljátok az XE-3-at sima kitobiva.l.

    Meg se néztem, hogy az alap LX-100-as obinak milyen jó fényereje van: F1,7-2,8. Ennek ellenére este már nagyon kevés volt, még tele állásban is, gondolom ott a szenzornak lett vége.

    Az XT100 nekem továbbra is csábító. Sajnos tudom, hogy lassabb maga a váz és butább az AF, mint a nagytesójának, de lehet nekem ez fel sem tűnne, mivel nem profi felhasználásra venném. Mindenesetre megnyomogatom mindkettőt élőben és az lesz talán a perdöntő ebben a kérdésben.

    tvamos:

    Így van, elmegyek és kipróbálom őket. Így igaz, nem feltétlen akarom kimaxolni a keretet, de mint írtam előrelépést szeretnék a mostanihoz képest. Megnézem az XT-100-at, hogy valóban ilyen lassú-e, ahogy azt sokan írják. Az XE-3 és az X-T2 mindkét esetben jobb lenne?

  • 1eske

    tag

    válasz Mr.Csizmás #52726 üzenetére

    Értem, sajnos ma voltam Mediaba ott nem volt, de ez egy kisebb bolt volt, majd körülnézek Saturnban is, meg egy két dedikált kamera boltban is.

    Igen, valóban az LX100-on jó fényerővel rendelkező az optika, de ez azért messze nem minden ha fényképezésről beszélünk. Én értem, hogy előrelépést akkor lehet ezen a téren elérni ha az új gépre is legalább olyan fényerősségű optikát veszek mint ami a mostanin van, de ettől függetlenül minden más területen rengeteget adna egy a6400 vagy XE-3 véleményem szerint. Jobb lencsét meg idővel, ha valóban beleszeretek még lehet venni, de kezdésnek egy jobb kitobi + 1 fényerősebb fix is elég lehet portréra.

    Muerte68:

    Köszönöm a tippet, nyilván nem sportfotózára venném, nekem inkább a kamera sebessége abban lenne fontos, hogy gyorsan kapcsoljon be és pontos legyen a fókusz. Hogy milyen gyors az már másodlagos, hisz valószínűleg nem másodpercekig fog tartani.

    Tin_Shield:
    Azért 4/3 és APS-C között jelentős a különbség, nem? Természetesen nem akkor mint FF és bármelyik másik között, de azért érezhetően nagyobb. Ugyanakkor a 4/3-nál a képarány ami még döntő lehet, van olyan felhasználás felület ahol nem a szokásos 3:2, de a 4:3 ami nyerő?

    #2 Egy kicsit valóban alábecsültem az LX-100-at, tényleg jó gép de valahogy az a6400-zal készült képek sokkal jobban tetszenek, még kitobival is. A szenzorméret és a fényerő messze nem minden, de kérlek javítsatok ki ha nem így van. :K

    Mindenki:
    Mi a vélemény az a6400-ról? Kicsit több bizadalmam van a Sonyval, hisz elég jó reputációt szedtek össze MILC fronton és a márka is híresebb mint a FujiFilm, így később eladhatóság miatt is szerencsésebb lesz. Talán obit/kiegészítő is könnyebb lesz találni hozzá. :F

  • 1eske

    tag

    Kicsit agyaltam a dolgokon es pontositottam a keresesi felteteleimet fokent az itt es mashonnan szerzett infok alapjan :)

    Utódot keresek a jelenlegi Panasonic DMC-LX100-omnak. Nagyon jó kis kompakt gép, de sajnos a fix lencse és a nem extra erős szenzor sajna nagyon limitálja a képességeit.
    Szeretném lecserélni egy MILC-re, ami legalabb 4/3"-es szenzorral rendelkezik már, de Full framre nincs szükségem még, egyelőre kis léptékekkel szeretnék haladni.

    Ami fontos lenne:
    - Kompakt méret: Továbbra is az egyik legfontosabb tulajdonság a hordozhatóság lenne. Tehát DSLR gépek nem jöhetnek szóba.
    - Előrelépés az LX-100-hoz képest képminőségben.
    - Jó point and shoot képesség, tehát akár JPEG-ben, vagy RAW-ból kis utómunkával is jó eredmény. Nem profi felhasználásra lenne.
    - Szeleskoru lencse/kiegészítő választék, lehetőleg nem csillagászati áron.
    - Dontheto kijelzo. (Ha kihajthato megjobb)
    - Tarcsas kezeles
    - Erintokijelzo

    Ami nem számít:
    - Videós képességek
    - Keplovesi sebesseg
    - Profi felhasznalashoz szukseges funkciok

    Mire használnám?
    Főleg utazások során, vagy hobbi fotózásra. (Tehát főképp portré vagy épületek fotózására)

    Keret: A gépre szánt összeg 1000 EUR/300k HUF, (kit obival) külföldön élek, így nem gond Amazonról is rendelni akár. Még akár használtat is bevállalnék, de ezt inkább csak akkor ha nagyon kihagyhatatlan ajánlatról lenne szó.

  • 1eske

    tag

    válasz Mr.Csizmás #52811 üzenetére

    1300 EUR, de az meg akar bele is ferhet. Az obi egy XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS lenne igy. Nem tul gyenge fenyeroben? Idovel egy fix obi ugyis becsuszna majd, de mondjuk addig eleg lehetne ezzel is. A Fuji ennyire egyeduralkodo ebben a mezonyben? Sony, Cannon, Nikon nem is rug labdaba?

    Tin_Shield:

    Sajna ebbol nem engedek, a joystickos vezerlesrol nem is beszelve....

  • 1eske

    tag

    Most látom, hogy az X-T30-on is ilyen joystickos kezelés van, ami így elsőre nem túl biztató. Kivétel nélkül mindenki tárcsás/tekerős kezelőszervvel rendelkezik, nem értem miért kellett nekik itt különcködni ezzel...
    Majd megnézem élőben is, de elsőre ez nem annyira tetszik.

  • 1eske

    tag

    Nos visszatértem, ugyanis sikerült kipróbálni élőben is végre a Fujikat amit ajánlottatok.

    - X-T30:
    Először ezt fogdostam meg, mivel ez lenne a legesélyesebb, de mikor kézbe fogtam nagyot csalódtam. Valahogy nem volt kényelmes fogni, a markolat nagyon kicsi volt rajta, gyakorlatilag nem is létezett és nem sok helye se volt a kezemnek úgy álltában főleg ha fent volt egy objektív a gépen. Pedig súlyra, méretre és minőségben teljesen rendben volt, kezelésben is elég jó, ez a joystickos dolog sokkal kényelmesebb mint gondoltam.
    Nézegettem hozzá Amazonon, de fogalmam nincsen hogy mennyivel lenne kényelmes ezekkel a fogása. Grip nélkül kicsit nagyobb kezű embernek nem egy kézbe nem lehet megfognia biztonságosan, kész.

    - X-T3
    Ezt az eladó ajánlotta nagyon, mert 2 memóriakártya hely is van benne, ami számomra egyáltalán nem fontos, de szerinte ez nagyon jó funkció...mivel nem vagyok profi fotós nem leszek rosszul ha egy memóriakártya hiba miatt elszáll minden fotóm. Maga a váz sokkal komolyabb és jó volt kézbe venni, de összességében túl nagy volt nekem, de biztos robusztusabb és könnyebb kezelni a sok vezérlőegység miatt a vázon. De ha azt vesszük hogy képminőségben ugyanott van mint a T30-as, akkor azt az 300 eurót nem éri meg nekem a különbség.

    - X-T100
    Ezt már csak kíváncsiság miatt is megnéztem, de hihetetlen "olcsónak" érződött már kézben is, a gombok minősége se volt olyan jó mint a T3x-eknél és ennek a fogása még a T30-nál is rosszabb volt, mert teljesen sima volt az eleje.

    - Sony A6400
    Ami egyből szembetűnt hogy sokkal kisebb a kijelzője mint a többinek és ez nekem zavaró volt, de összességében jónak nézett ki, bár a touchscreenjét eléggé szidta az eladó a Fujihoz képest, annak ellenére hogy neki egy 7-es szériás Sony Alphaja van.

    Összességében meglepődtem hogy a jelenleg LX100-asomnak mennyire jól kitalált ergonomikus fogása van ezekhez képest, jó volt kézbe fogni ezeket, talán a X-T30-at kibérlem egy-két napra, hogy megnézzem milyen, de a legjobb ha egy grippel együtt tudnám kipróbálni.

    Egyelőre ennyi, most gondolkodás és további olvasgatás jön :)

    [ Szerkesztve ]

  • 1eske

    tag

    válasz Mr.Csizmás #52889 üzenetére

    Mi a különbség az L-plate és a grip között?

    Én X-T30-hoz csak ezt találtam, gondolom ez az L-plate, ami annyira nem nagyobbítja meg a gépet sem szerintem. :K

    A Grip gondolom extra akksival is jár és az a nagy darab amivel portréban is lehet fotózni kitekert kéz nélkül, ezt próbáltam a boltban is, de az már rettentő naggyá teszi a gépet.

    Muerte68:
    A T3 mitől komolyabb gép? :F Specifikációk alapján csak ergonómiában, gombokban és a viewfinderben van eltérés, de a szenzort és a benne található technika az teljesen ugyanaz mint a 30-asban.

    [ Szerkesztve ]

  • 1eske

    tag

    válasz Mr.Csizmás #52892 üzenetére

    Köszönöm a felvilágosítást!

    Muerte68

    Sajnos ezek pont nem számítanak, úgyhogy marad a T30 egyelőre

    tvamos
    De ha jól tudom a Fuji nem vállal garit a beázásra akkor sem, csak van benne valamennyi védelem, hogy ha pár csap eső ráesik nem fog beázni vagy hasonló. Igaz?

    Más

    Egy kicsit filozofikusabb kérdést tennék fel most az ittenieknek. Most már tényleg csak azon agyalok, hogy kell-e nekem, az legalább eldőlt hogy mire lenne érdemes váltani ha szeretnék.
    Még ha "csak" a T30-at nézzük egy jobb kit-obival (és még nem vettem hozzá semmit) akkor az 1300 EUR, ami most a csodás Ft árfolyammal számolva bőven 400 ezer felett van. Próbálom meggyőzni magam, hogy kihasználnám-e vagy sem, ugyanis a mostani LX-100-at akár nyaralásokkor is egyre kevésbé veszem elő mióta jó kamerával rendelkező mobilom van.
    Ha néha elmegyek túrázni akkor magammal viszem és lövök egy párat, de nem mindig esett hanyatt az elkészült képektől.

    Most egy barátom vitt bele ebbe a témában, aki hobbiból szokott fotózni, pénzt nem keres vele, de azért egész jól el lehet szórakozni. Kérdés, hogy egy ilyen kamerában mennyivel több lehetőség van, mint a mostaniban vagy egy mobiltelefonban? A mostaniban kötött volt a lencse, így sok variáció nem volt, nagyon messzire nem lehetett vele zoomolni, illetve a hátteret se lehetett úgy mosni vele, gyengébb fényviszonyok között pedig szintén elvérzett.

    Ezzel ellentétben könnyű és kompakt, nem kér sok kenyeret. Ja és sokkal olcsóbb

    Ezt csak egy ilyen gondolatébresztőnek írtam le, hogy aki volt hasonló helyzetben, attól szívesen meghallgatnám, hogy mi volt a döntő tényező :)

  • 1eske

    tag

    válasz Ironizer #52906 üzenetére

    Ejha, ezt jól összefoglaltad. De azért kicsit vitatkoznék vele. Az a helyzet, hogy a mobilomnál nem fog annyival jobb képet csinálni az LX-100 néha, de elsősorban azt veszem elő, ha nálam van, de aztán rájövök hogy a háttér sokszor kiég a HDR nélkül, mobilban meg egyből látom a végeredményt, "utómunkával" együtt. Viszont ha lenne egy komolyabb gépem akkor talán már csak a kísérletezés miatt is elővenném, egy nagyobb szenzorral és komolyabb obival talán még jobb fotókat tudnék lőni mint az LX100-al vagy a mostani mobilommal. A kérdés már csak az, hogy valóban megér nekem ez ennyit. Valószínűleg ennél kicsit több kéne, hogy erősebb elhatározásom legyen. De ha azt nézzük hogy nem 1 évre veszi ezt az ember és nyaraláshoz a T30 egy nagyon jó gép, mert kevés utómunkával is szép képeket lő, viszonylag kompakt is, ha nem teleobit rak rá az ember :D

Új hozzászólás Aktív témák