Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe100

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék venni majd DSLR-t, és nézegetem már régóta a gépeket és a képeket, de egyszerűen nem tudom melyiket érdemes megvenni. (Canon és Nikon). Nem találok sehol olyan oldalt ahol ki lehetne választani a gépet és hozzá valamelyik objektívet, hogy mutasson tesztfotókat. Vagy az 1iket vagy a másikat lehet csak kiválasztani de a kettőt egyszerre nem. Nézegettem millió flickeres fotót, de a jobb képek mind 5D MK2-vel készültek ami sajna elég drága. A többi meg nagyon amatőr kép általában.
    Nem tudom van e ilyen normális teszt oldal.
    Ami a lényeg, hogy azt már látom, hogyha tűéles portré fotókat szeretnék készíteni akkor az objektív az 50mm 1.4 vagy 85 mm 1.8 kell hogy legyen a meglátásom szerint. Már csak 1 jó gép kéne. Az biztos, hogy a Canon 60D elég lenne nekem, már csak az a baj, h nagyon drága és azt szeretném kérdezni, hogy a Canon 550D vagy 600D-vel vagy talán 1100D-vel ugyanolyan képminőséget érhetnék e el, vagy rosszabb lenne? Lehet h hülye kérdés, mert ugye drágább gépel biztos jobb a kép, de nem vagyok benne biztos, mivel alig találok normális képeket.
    Vagy pl. Nikon D3100-al ugyanilyen objektívekkel?
    Csak nem akarok feleslegesen több pénzt kiadni (meg nem is nagyon tudnék) ha az olcsóbb is jó. Vagy ha az olcsóbbat venném meg, és nem olyan jó a képminőség, akkor meg az lenne a kidobott pénz. Bocsi hogy bonyolult vagyok.
    [link]
    ilyen képek tetszenek, ezt kéne megoldani minél olcsóbban :) köszi.

  • Joe100

    csendes tag

    válasz Peetry #9687 üzenetére

    Köszönöm a sok választ.
    Igen valószínű h a szebb képek nemcsak a gép hanem a fotós tudását is tükrözik, csak nem nagyon láttam sok jó képet kisebb vázzal, ez bizonytalanított el.
    Mi az a CA? (85mm 1.8-nál)
    Igen a kép 5D-vel és valszeg a 2 említett obi valamelyikével készülhetett, mert a készítő lapján olvashatóak. De gyanús is volt h sok photoshop lehet benne a színek miatt. Nekem az is tetszett meg ezekben az obikban h nagyon éles a kép és részletes, pl. hajszálak szinte egyenként látszanak, meg a háttér is szépen elmosott.
    Az a jó h kihajtható lcd-re annyira nincs szükségem, így még az 550D is megfelelne.
    Akkor inkább ajánlatosabb ehhez az 50mm 1,4 mint a 85 1.8? Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Joe100

    csendes tag

    válasz Peetry #9693 üzenetére

    Az ára miatt nem, vagy mert esetleg nehéz egy kezdőnek fotózni vele? Egyébként én is gondoltam 50/1.8-ra csak sokan írták h téveszti az AF-et és rossz minőségű, de egyébként lehet h evvel kezdeném. Azért is kérdezgetem ezeket vásárlás előtt, mert nem akkor szeretnék rájönni h a gatyám is rámegy a dologra amikor már késő, ezért ha túl nagy összegre jön ki a cucc az igényemre, akkor lehet h el se tudom kezdeni. Mondjuk ha nem csak fotózni kell megtanulni hanem még PS-ben is nagyon hozzá kell nyúlni a képhez h jó legyen, akkor jó sokat kell vacakolni.

  • Joe100

    csendes tag

    válasz m3ss #9697 üzenetére

    Igen, én Canon-ról hallottam, ugyanilyen fórumos véleményekből. Azért "csak" 30e ft, mert műanyag, hangos, és téveszt néha, csak hát a komolyabb fém 1.4-es 4* annyiba kerül. Ezért van az h valaki azt mondja h az olcsóbbal érdemes elkezdeni, valaki meg azt mondja h kidobott pénz, bár ezt a 18-55-re is szokták mondani. Meg h lehet venni használtan, de általában nekem még az új műszaki cuccok is szarok szoktak lenni, nemhogy a használtak. Pl. most is szarakszik megint a számítógépem csak sajna hiába van rá garancia, ha az üzlet szerint (ipon) úgy jó ahogy van.

  • Joe100

    csendes tag

    válasz Peetry #9687 üzenetére

    Ja még hagy linkeljek be pár képet hogy lássátok is miről beszélek. Én az ilyen képek miatt szeretnék fotózni, ez a cél :)
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    de sajna rá kellett jönnöm, hogy ez nem csak/igazán a gép+obi+fotós érdeme hanem a photoshopé is:
    [link]
    [link]
    főleg még ezek az ellenfényes képek még amik nagyon bejönnek, de nagyon kíváncsi vagyok hogy hogyan készülhetnek. Lehet hogy van valami szűrő is az objektíven?

Új hozzászólás Aktív témák