Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peetry

    senior tag

    válasz Joe100 #9685 üzenetére

    A jó kép elsősorban nem a vázon hanem az obin és a fotós tudásán múlik. 1000D-vel is lehet jó képet csinálni. Nyilván a drágább, magasabb kategóriás gép több szolgáltatást nyújt, és tudtommal a 60d kevésbé zajos mint pl a 550D. Kezdésnek szerintem bővel jó az 550D kategória akár nikon akár canon. A kettő különbözetét inkább költsd jó obikra. Később ha úgy érzed a váz limitált cserélsz. Vagy ha nem ragaszkodsz az újhoz akkor lehet gondolkozni használt 40-50-60D-ben és társaiban. (én canont ismerem ezért ezt mondom, de persze más rendszer is jó lehet)
    Az hogy a legjobb képeket MK2-vel lövik gondolom azért van mert akinek ilyen gépe van, annak általában tudása és érzéke is van mögötte, meg profi obi. Elsősorban nem a váz miatt olyanok a képek. De pl fotozz.hu-n is találhatsz alsóbbkategóriás gépekkel kiváló fotókat.

  • A Zéé

    addikt

    válasz Joe100 #9685 üzenetére

    Nikon vonalról annyit nem árt tudni, hogy a 85/1.8 obiból nincs AF-S verzió (egyenlőre), vagyis autófókusz csak D90 vagy D7000-től felfelé lesz vele, ha új vázban gondolkodunk. Szóval a D3100 D5100 ilyen szempontból kiesik, ha csak nincs 420-450k-d egy AF-S 85/1.4 obira.

    Just a simple Lineman...

  • cOxeR

    Ármester

    válasz Joe100 #9685 üzenetére

    A megjelölt két üveg tényleg ajánlatos, ha ilyen képeket szeretnél... én inkább a 600D-t javasolnám a 550D/1100D helyett, vagy ha belefér akkor a 60D-t, hiszen az egy kategóriával feljebb van az előbbiekhez képest...
    Ez a kép ránézésre 1,6-1,8-as rekesz körül készült szerintem egy 50-es üveggel + 5D, és van rajta nem kevés utómunka.
    Bármit választasz, a lényeg, hogy az üveg az ami szűk keresztmetszet szokott lenni többnyire (portéra kell a fényerős fix)... nem elsősorban a váz.

    [ Szerkesztve ]

  • k1csi

    senior tag

    válasz Joe100 #9685 üzenetére

    A Canon 550D/600D/60D/7D szenzora ugyanaz (egy apróságtól eltekintve, hogy a 7D-é több csatornán olvasható ami a gyorsabb sorozathoz kell). Zajban az eltérés gyártási szórás az amit esetleg mérnek.
    Nem ez fog korlátozni és ne hidd azt, hogy a drágább géppel (vázzal) biztosan jobb lesz a fotó.
    Jelentősebb eltérés a full frame és a crop szenzor között van, de még ez sem meghatározó.

    Ami sokkal inkább az: Megfelelő (fényerős objektív), megfelelő fény (ha nincs elég akkor vaku), jó téma.

    A portré fotó nem feltétlen borotvaéles. Sok esetben jelentős utómunka (pl. élesítés ami az élek átmeneteinek a kontrasztját növeli) árán néz ki úgy ahogy azt látod. Pl. amit linkeltél vsz. egy fényerős (tehát nem éppen olcsó) fix-el készült.
    A gyutáv attól is függ, milyen portrét szeretnél (környezetből is valamit-kisebb gyutáv, vagy témára koncentrálva-nagyobb gyutáv), FF vázzal eleve nagyobb gyutáv.

    A 85 1.8-as (Canon) fotókat egyébként jó eséllyel utómunkázni kell CA miatt.

    Azaz én olcsóbb váz-jobb obi+külső vakut szoktam ajánlgatni.

    +Plebi

    Mindkét cégnek elég jó vázai és obija vannak, vsz. a Canon telében ill. videóban jobb a Nikon jobb nagylátókat gyárt ill. elég jól felújította az elérhető árú normál gyutávos fixeket.
    Ne hatalmas eltérésekre gondolj amiken fog múlni, hogy jó fotóid lesznek vagy sem.

    Az, ha egy jól átgondolt rendszered van csakis rajtad fog múlni.

    A Nikon D7000 vsz. inkább a 7D-vel van versenyben mint a 60D-vel (és a dupla kártya az Canon-nál még egy kategóriával feljebb van csak).
    Semelyik Canon EOS-ban sincs fókuszmotor (ha valaki ilyesmit emleget anélkül, hogy mondaná tudom, hogy Nikonos). Canon esetében egy EF bajonettes vázban sem kell fókuszmotor, az mindig az obiban van (ha van, mert pl. TS obiban nincs).

    A kihajtható kijelző akkor jön jól, ha sokat makrózol ill. nagyon különleges helyzetekben fotózol. Ezt az igényt elhagyva jelentős megtakarítást lehet elérni.

    Szigetelt váznak akkor van értelme, ha az obid (esetleg vaku) is szigetelt. Amit ugye nem az olcsóbb cuccok között fogsz megtalálni.

    Az 550D-ről biztosan tudom, hogy van időzített sorozat (ha a 10s-es időzítés megfelel).

    Egyébként ne ilyen összehasonlító oldalakat nézzetek, ahol esetleg olyan tulajdonságokat vetnek össze amire nincs is szükséged. Ha nem tudod mire van szükséged akkor lehet olcsóbb cuccokkal lenne érdemes kezdeni. Pl. használt, még garis váz, jobb fix. obi stb.
    Azért is szoktam olcsóbb (használt) vázat ajánlgatni mert a vázak gyorsan vesztik az értéküket (és akkor és azt érdemes venni amire szükséged van). Belépő kategória évente jön ki, kicsit haladóbb kétévente, profi váz meg legalább 3 év. Jó obi (vaku stb) sokkal fontosabb, sokkal jobban meghatározza a fotót és nem mellékesen az értékét sem veszti el olyan gyorsan.

    Nekem egyébként Canonom van (azért azt jobban is ismerem), de vsz. a Nikonnak jobb ár érték arányú haladó cuccai vannak ma. Ennek ellenére D3100-at (se 1100D-t) nem vennék.
    Obira, vakura ill. kiegészítőkre többet kell költeni mint a váz.

    [ Szerkesztve ]

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák