Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Slowman #6046 üzenetére

    Sony-ra van 50/1.8. nekem is ilyen van, és igaz h itthon túl van árazva, de amúgy nem rossz. és persze vannak a MAF obik, 50/1.7 ~25k, MAF 50/1.4 45-50k. használtan persze. a Sony 50/1.4 ezeknek a továbbgondolása, de optikailag azért jobbab, igen tisztességes példány, megállja a helyét a Canikon hasonló obikkal szemben.

    igen, a "saját márkás" felhozatal nagyjából hasonló lehet. Pentax előnye - de ezt ti jobban tudjátok, az olcsón veszerezhető K bajonettes obikban rejlik - nem tudom, AF ezekkel hogy van, egyszer már írtam hülyeséget erről, szóval most kuksolok.

    a Minolta AF obik AF-a teljesen jó, a zoom-ok, mint pl. az említett Beercan persze nem hipergyorsak, olyan, mint egy mai olcsóbb Sigma/Tamron tele, csak megbízhatóbb a pontosság. a Beercan azért a tele végen F4-en nem éppen beretva éles... amúgy pont most gondolkodom egy ilyen obim, de pl. a Tamron 55-200-am 130-ig tartja az F4-et és nyitva sztem élesebb mint egy Beercan. viszont nem tudok olyan hatékonyan leütni vele embereket (mint egy Beercan-nel tehetném ;] ) de igazad van, egy 70-200/F4, hasonló optikai tulajdonságokkal mint a Canon változat, bizony jól jönne Sony-ra (meg Pentax-ra, Nikon-ra is...)

Új hozzászólás Aktív témák