Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnjohn

    addikt

    válasz máyköl #4618 üzenetére

    Ha közepes-jó minőségű objektíveket akarsz venni, akkor egyik árat sem írtad jól, még használtan sem !
    Canon 70-200/f4L--használtan 130 000.- hasonló Nikon 180 000.- használtan.
    Canon 2.8/100 USM 120 000.- Tokina, vagy Tamron 90-es,100-as makró 90 000-- 100 000.- használtan.
    A Canon 55-250 IS esetleg még belefér a 70 000.- be, ge csak közepes minőség, és hamar kinövi az ember !
    Egy jobb Tokina, vagy Sigma nagylátószögű használtan is 100 000.- ! :K

    [ Szerkesztve ]

  • Slowman

    aktív tag

    válasz máyköl #4618 üzenetére

    Mivel te úgy is csak Canonba gondolkozol így következetesen maradok azon a síkon.
    Az olcsóbb telével nam lőttél nagyon mellé az annyi is kb 55-250 is kbra de ez még szerintem vajnyi kevés egy frankó természetfotóhoz, madarazáshoz stb.
    ez azért drágább 50k-nál így hirtelen. De szerintem ha nagy látó APS-C szenzorra akkor 10-20mm az meg borsosabb.
    Makro obit így kapásból nem találtam de minimum egy 105/2.8 sigma vagy 100/2.8 canon amivel érdemes makrozi, ezek egyike sem megúszható 50k-ból még használtan sem.
    Mivel nem akar MF-el pöcsöl asszem ezt írta, akkor a közgyűrűsor is kimard, mert egy AF-es közgyűrűsor (feltéve ha létezik ilyen nem is tudom :F ) meg egy jó obi és ott vagyunk mint a 105/2.8. Jó megoldható esetleg tel+előtétlencse kombóval de az már nem makro obi.
    Szóval tényleg kicsit eltévedtél szerintem is. Vagy csak nagyon lentre tetted a lécet amit szerintem úgyszintén nem érdemes csinálni mert az olcsó változófényű obikkal utána csak a szívás van. És úgy is le kell cserélni. Hosszútávra megéri jobb obikba gondolkozni.

    ps.:Hop hop megelőztek, közbe csöngettek :D .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák