Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz Tin_Shield #39613 üzenetére

    (#39613) Tin_Shield

    "Akárhogy is csűrjük csavarjuk, hiányzik a Sony APS-C palettájáról a Fujihoz hasonló 18-55 és a 16-55, vagy mft 12-35/40/60/100-nek megfelelő. Nyilván nem mindenkinek, nekem sem, én is elvagyok a kitobjektív + fixekkel, de a Sony kivételével azért mindenki kihozta a saját natív pro zoomjait."

    Ebben természetesen igazad van, a Sonytól joggal várjuk el, hogy letegyen egy f2.8-as zoomot az asztalra. Másrészről az is igaz, hogy a Sigma MC-11 adapterrel ezek mégiscsak elérhetőek, sőt, a Sigma f1.8-as zoomjaival van egy PRO kategóriás és még csak nem is túl drága kínálat is. Vagy - bár az stabi nélküli megoldást jelent - a Sony A 16-50mm f2.8 is feltehető.

    "Pont az a6000-MC11-18-35/50-100 kombóról olvastam valahol, hogy a natív obikhoz képest bizonytalan és vadászós az AF."

    Ha azokhoz a natív obikhoz viszonyítunk, amelyek az A6000-re szerelve rommá verik bármelyik árban vele versenyző váz-obi párost, akkor lehet, hogy egy picit lassabb, de ettől még nagyon jó. Az említett kolléga a fizetős munkáit (rendezvények fotózása) csinálja így és nagyon lelkesen dicséri a kombót - én hiszek neki.

    (#39614) zümzümm

    A Sonynál vegyes a kép, a 35-ösben, az 50-esben, a 85-ösben például van stabi, de a 16-osban, vagy a 20-asban nincs.

    (#39619) silmatauki

    Nézőpont kérdése, Nálad és a cikkben kicsit úgy jön le, mintha egy 2.5 FÉ-t fogó vázstabi hátrány lenne... Pedig nem az, mégha nem is éri el a Sony natív stabis obijainak hatékonyságát.

Új hozzászólás Aktív témák