Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz doser0717 #19911 üzenetére

    Egyik váz se fog korlátozni nagyon-nagyon sokáig, az biztos.
    Nézegesd az obikat is kicsit a rendszereken, hogy melyikek lennének szimpatikusak. Alap zoomokból mindjét rendszerre vannak egész jó alternatívák, viszont natív fixekben a Nikonok szerintem jobbak. Fényerősebb telékben meg a Canonok. Illetve ha régi manuál obikkal akarsz szórakozni, akkor a Nikon felejtős (a túl nagy bázistáv miatt). Bár a 18-105 szerintem univerzálisabban használható obi, mint a 18-55-ök, azt a +30-35k-t megéri az az obi. Canonnál a 18-135 STM obival nézd inkább a szettet.
    Nézz körül az ismerősök közt, kinek milyen van, ha esetleg kölcsön kell kérni valamit tesztelni, kipróbálni, ...stb akkor jól jöhet egy ismerős azonos rendszerrel.
    Nikon vázakra a 3 év gari azért elég sokat megér.

    Viszont ha ezek után se tudsz dönteni, akkor vedd azt, amelyik szimpatikusabb amikor a kezedben van. Tudom, hogy itt nagyobb már az árrés, de annó hiába volt olcsóbb a Canon 1100D mint a D3100, akkor se vettem volna meg, mert nagyon nem tetszett sehogy sem, pedig ár-értékben lehet, hogy jobb volt. A végén az lesz a drágább cucc, amit megveszel, de mégse használod, mert nem jó érzés kézbe venni.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák