Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kenguru99 #13980 üzenetére

    Használt nem játszik, mert kell a számla.

    Amúgy a GH2 videója nagyon meggyőző, ezzel teljesen kibékülnék, de két bajom van:

    - A váz DSLR szerű formája, amitől pont szabadulni akarok. Van otthon is DSLR-em, meg cégesből is egy pár. Nekem egy ennél jóval kompaktabb gép kéne. A Sony NEX-ek tetszenek, de a mikrofon bemenet még a NEX-6-ról is hiányzik.

    - m4/3 szenzorral kevesebb a szabadságom a DOF tekintetében, de ezt még lenyelném egy-két extrém, fényerős objektívvel. De ugye nekem új gép kell, maximum 130 ezerig.

    A bajom az, hogy m4/3 tekintetében ezt az árkategóriát nem igazán ismerem. Egy OM-D E-M5 már bőven megfelelne az ízlésemnek, de hát az meg... A most pletykált E-P5 nagyon tetszik, elvileg az E-M5 belsejét kapná meg, de kizárt, hogy annyival olcsóbb legyen majd, hogy megérje nekem.

    Lehet inkább hanyagolnom kéne ezt most és később visszatérnem a témára amikor már 200-250k körül tudok nézelődni. Ott már lenne tisztes választék. Még a végén elcsábulnék egy első generációs Fuji X100 iránt és letojnám a videót.

    A Samsung NX és a Canon EOS M esetében meg a szó szerint nullával egyenlő objektív kínálat zavar. A Samuhoz vannak, de szinte csak külföldről rendelve, a Canonhoz meg a vele kiadott két objektív (egy fos kit 18-55mm és egy fokkal jobb 22mm f/2 STM).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák