Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Freddy76 #9374 üzenetére

    Lehet most csak még jobban összezavarlak, de behoznék a képbe még egy versenyzőt, méghozzá az Olympus-t.

    A Jpeg képek úgy általában messze elmaradnak egy igényes Raw konverziótól, de ettől függetlenül amatőr szinten az összes gyártó használható Jpeg-eket gyárt. Ez alól egy kivétel van, az Olympus (meg a Fuji X100), amiből már Jpeg-ben is nagyon szép képek potyognak ki!
    Olyannyira, hogy ha valaki nincs otthon a Raw konvertálásban akkor szerintem garantáltan nem fog tudni többet kihozni az adott képből, mint ami alapból Jpeg-ben kiesett gépből. :)

    Ezért aztán én a te helyedben elgondolkoznék az Olympus MILC gépein is. ;)

    Sőt, figyelembe véve az igényeidet én egy minél olcsóbb használt vázat keresnék zoomos kit obival, mint pl. ez az E-PL1-es és e mellé még keresnék egy használt Lumix 20/1,7-est, ami amellett, hogy egy bitang jó üveg, remek a fényereje is, iszonyat jól teljesít már nyitott rekeszen is aminek köszönhetően így ezzel csodaszép képeket lőhetsz vele vaku nélkül a gyerekedről. ;)

    Persze ez így 100ezer Ft-nál kicsit több, de ha ügyes vagy akkor nem sokkal. :)

Új hozzászólás Aktív témák