Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz konyi79 #57044 üzenetére

    Erről kicsit az jut eszembe, mint esemény fotózáson a candid képek (kandi kamera magyarul?): meglátok egy helyzetet amiből jó kép lenne, de mire a szemem elé emelem a gépet már elmúlt a pillanat. :D
    Elkapni egy spontán mosolyt, egy buja pillantást, stb. kb lehetetlen ha nem vagy orákulum vagy nincs megrendezve. Gondolom ugyanez frusztrálja a kollégát is, hozzáteszem én abszolút megértem. :D
    Én aki kizárólag embereket fényképezek, én megszoktam, hogy producerkedek és relatíve könnyű eredményt produkálni és begyakorolható folyamat. Nem a véletlen műve, hanem az én alkotásom.
    Viszont elkapni egy tökéletes pillanatot az szerintem nem annyira művészet, sokkal inkább szerencsejáték. Persze a fotózás alapjaival tisztában kell lenni nyilván, de azon túlmenően nincs beleszólásod igazán mi fog történni. Lottót megnyerni sem művészet, csupán egy szerencsés véletlen. Van aki egész életében játssza és sose nyer semmit.
    Persze a modern gépeken a siker esélye jóval nagyobb, amikor már akár 30 fps-el lehet lőni bazi nagy képeket is, akkor legalább a pillanatot el lehet kapni rendesen, ha látod jönni. :DDD Még csak komponálni se kell, mert 40-60 MP-ből csak kivágod ami kell. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák