Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrusherW

    tag

    Hello!

    Asszony gépében egy E6550 (s775) CPU van, aminek a rézmagos gyári hűtője irdatlanul ciripel. A borda hőmérséklete alacsony, 50 fok alatt van az összes mag, tehát lehűti, de a ventije már nagyon köhög.

    Szeretnék valami halk hűtést pakolni a procira, mit tanácsolnátok? Gondolok itt arra is, hogy a használt piacon mit érdemes és mit nem érdemes megvenni (például mert a hűtője cserélhetetlen, és idővel zajosodik).

    Az optimális ár valahol 5 000 Forint körül van, nincs komoly igénybevételnek kitéve, ahogy tuningnak sem. Ha éppen terhelés alatt van a gép, lehet hangos, a fontos, hogy pasziánszt futtatva ne adjon ki süvítő hangot, mint a mostani.

  • CrusherW

    tag

    Sziasztok,

    A hozzáértők szakmai tanácsáért folyamodnék én is.

    Jelenleg egy régebbi i5-4690 (s1150) CPU-t hűtenék, de a közeljövőben váltanék i5-66** (s1151)-re, mindkét socketet támogatnia kéne. Első nap még a s1150-re kerül, majd középtávon az s1151-re, ennek megfelelően írom a válaszokat.

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre: Tág keretek között mozog, szeretném 20-30 ezer körül megúszni, de ha több, hát több.

    2.: Milyen házba kerül: Első nap egy CM Cosmos S full towerbe, hosszabb távon egy CM Silencio 652S mid towerbe. Tekintve, hogy a Cosmos nagyobb, vegyük a Silencio 652S-t alapnak: (W x H x D) 220 x 507 x 508.6 mm

    3.: Milyen alaplapra lesz: Először egy Asus Z97 Deluxe-ra (ATX), majd egy hasonszőrű Z170-re a Skylake számára.

    4.: Processzor típusa: i5-4690 (s1150) majd ig-66** (s1151)

    5.: Ramok típusa: Corsair Vengeance Pro, magas profilú, 2×8 GB. A csere RAM is hasonló paraméterekkel fog bírni, csak DDR4.

    A legfontosabb szempont, hogy halk legyen terhelés mellett is, és szinte néma idle. Tulajdonképpen a vizes rendszerektől sem zárkózom el. A CPU-t nem húzom, és bár első körben igen jól szellőző házba kerül, később egy Silencioba, amiről ez sajnos nem mondható el.

    TL;DR verzió: Halk, közép-felső kategóriás hűtőt keresek, ami támogatja egyszerre az S1150 és S1151 foglalatokat, az ár tág határok közt mozog, egyelőre nem tényező. A ventinek rosszabbul szellőző, halk , mid tower házban is helyt kéne tudnia állnia, ATX alaplapon. Természetesen nem várom, hogy 100% terhelés mellett néma legyen, de azt sem szeretném, hogy idle zümmögjön, vagy film nézés közben, 15% terhelésnél halljam.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • CrusherW

    tag

    válasz jim bcs #72214 üzenetére

    Hali, igazán kimerítő válasz, amit megpróbáltam szigorúan követni, sajnos kevés sikerrel. Nem tudtam szerezni a listából nekem tetsző ventit, ezért improvizálnom kellett. Sokan a 212 EVO-t javasolták, de a teszteken épp egy picivel jobban teljesített a 612 Ver. 2, és fillérekkel volt csak drágább, így vettem egy ilyet.

    Egyrészt, így már nem tudom feltenni a ventit a gépház oldalára, ami tulképp nem nagy baj, mert eddig sem volt fent. Másrészt a hozzákapott venti először elég gagyinak tűnt, de a kezdeti tapasztalatok jók.

    Tartottam AIDA-val két cpu stres testet, mindkettő 30 perces:

    - Gépház oldala nélkül, csak egy darab 120mm-es venti, ami hátul tolja ki a levegőt a házból
    - Gépház oldalával

    A szoba hőmérsékelte 25 fok volt a mérések ideje alatt, és mindig a legmagasabb mért értéket vettem alapul az összes szenzor adata közül a CPU-ban.

    Kis terhelés melett (15-20% cpu usage) alatt a hőfok 40-42 fok, az RPM 800-850 között mozog.
    100% terhelés alatt a hőfok 55-58 fok, az RPM 850-890 között.

    Kicsit csalódott voltam a hőmérséklet miatt, soknak érzem, bíztam benne, hogy nem megy 40 közelébe terhelés nélkül, de sajnos belenyaldos. Ez normális? Esetleg a pasztázást rontottam el? Klasszikus X-et használtam.

    De ez a zajról szólt, ami megszűnt, teljes terhelés mellett is néma a hűtő, ellenben immáron a case fanok zajosak, úgyhogy már berendeltem pár BeQuite! Shadow Wings 2 PWM-et (BL026).

    A házzal kapcsolatban: tényleg kitűnő ez a ház, de nagy, és az ízlésemnek inkább egy darab fekete téglatest felelne meg, méghozza egy nagyon halk, A Silencio 652S-nek tetszett az építési minősége és a halksága, ráadásul igen puritán a külseje, ami újabb plusz pont. Tekintve hogy a Cosmos eladási ára bőven fedez szinte minden házat a piacon, így az most nem szűk keresztmetszet, esetleg van valami tuti ötleted még?

Új hozzászólás Aktív témák