Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kecskésádi

    csendes tag

    Sziasztok.

    Van egy 2,8-as P4-es LGA 775-ös proci egy asrock alaplapon. a gyári cpu hűtőt kihajigáltam, mert nem lehetett megmaradni mellette, most már egy éve egy freezer pro 7, vagy freezer7 vagy mi teljesít szolgálatot. Az alaplapon a hűtést vissza lehet venni egy cél-hőfok megadásával, ha ezalatt van a proci, akkor 85%-ra letekeri a fordulatszámot. Az elmúlt évben tegnap esett meg először, hogy az általam megadott (legalacsonyabban megadható) 50 celsiust átlépte a proci, így begyorsult a hűtő. Két kérdés: ez az 50 fok baromi alacsony, szóval nyugodtan vehetem feljebb? Meddig? 50 és 65 fok közé állíthatom.

    Másik: azéret küzdök, mert ez jó hűtő lenne, de kezdettől fogva (tehát nem csapágyasodik) van egy elég zavaró motorzaja (a szélzaj nem zavar, annak nincs határozott fekvenciája, ráadásul a tápon kívül ez az egyetlen propeller a házban, passzív az alaplap, a videokártya.) Ki milyen típust ajánlana helyette? Motorzaj és rezonancia-zörejek kerülendők. Nekem nem baj, ha szélzaj van, csak az állandó, konkrét frekvenciát szeretném elkerülni (zenész vagyok, és lukat éget a dobhártyámba egy állandó, egyforma, x Hz-es hang, arra a frekvenciára szinte ''megsüketülök'')

    Előre is köszönet a tippekért. :R :R

Új hozzászólás Aktív témák