Új hozzászólás Aktív témák

  • superecneB

    őstag

    válasz jookomak #48156 üzenetére

    Nem célom passzivizálni, anno a E2180-amon használtam 50%-os oc mellet EKL Cold Towert, tökéletesen "halk" volt, legalábbis számomra elviselhető 2db 5V-ra rakott Lian Li gyári 12-es házhűtővel, egy hd4850-nel AC s1 rev2-vel rajta egy sctyhe slip stream slim 800 rpm, a proci 600-800-900 körül forgott emlékeim szerint. Ezt a hangszintet nem tartottam zavarónak.

    A mostani gépem: 2db 12-es xigmatek venti, az egyik 800 ra szabályozva, a másikat valamiért nem akarja leszabályozni az alaplap, majd átdugom másikba hátha ott lehet. (állítani tudom, hogy csak level 1 es sebességen menjen (9-a max) de nem történik semmi marad 1300-on)
    A proci hűtőm gyári Intel. Meglepően halk (az előző generációhoz képest halkabb), de jellemzően motorzajos.

    Sokáig laptopot használtam és így megszoktam a relatív halk üzemet.

    Akkor ezzel az alpenföhnnel jó leszek, a másik 14-es venti mehet a ház tetejébe.
    Annyi kérdésem lenne még, hogy a procit úgy rakjam, hogy hátrafele fújja a levegőt, vagy 90 fokkal elforgatva, hogy felfele? Valamiért logikusabbnak tűnne, hogy felül nyitott alsó tápos házban jobban járok ha felfele tolja a meleget ami kényszeráramlásilag alapból felfele szállna.

Új hozzászólás Aktív témák