Új hozzászólás Aktív témák

  • gg72

    veterán

    Végre eldöntöttem, hogy eljött számomra is a BD-írók kora, de miután ma egy kicsit alaposabban körüljártam a témát, el is bizonytalanodtam... Minderről az LG BH10LS30 tehet. :D Miért is?

    A BD-írók ára átlépte azt a bűvös 30ezres határt, amiért már hajlandó vagyok áldozni rá (mondjuk az első Pioneer DVD-írómat kb. 8-10 éve 60ezerért vettem...), viszont ismét előjönnek bennem (persze lehet alaptalanul) a régi LG-ellenérzések. Rengeteg DVD-íróm volt az elmúlt években, néhány LG is, de mindig megmaradtam a jól bevált Plextor-Pioneer-NEC/Optiarc vonalnál. Már a DVD-írók esetében sem tetszett, hogy az LG miután piacra dob egy meghajtót, gyakorlatilag megfeledkezik annak a támogatásáról, hivatalos FW-frissítések ritkák, mint a fehér hollók. Sajnos úgy néz ki, hogy mindez igaz a Blu-ray-íróikra is. Itt van pl. ez a néhány hónapos BH10LS30 típus, ami a legtöbb LG-honlapon nem is szerepel (a magyaron sem), vagy ahol igen, ott már úgy, mint a piacról kivont termék: [link]. Aztán közben már felbukkan az új BH12LS30 modell, amiről még kevesebbet tudni: [link].

    Az LG tehát ugyanazt csinálja, mint a DVD-íróinál: FW-frissítések helyett félévente új terméket dob piacra, ergo ha az embernek gondja van a régivel, vegyen újat. :U

    Persze mindez nem azt jelenti, hogy a BH10LS30 rossz termék lenne, hiszen a neten többnyire pozitív dolgokat találni róla (a lustaságát leszámítva), de így már érthető az "olcsósága" is.

    Sajnos a nagyobb nevű gyártók (Pioneer BDR-205 és klónja a Plextor PX-B940SA) írói 55-60ezernél kezdődnek, a Pioneert itthon nem is kapni. Ezekhez már most több FW-frissítés is kijött, alapból nagyon gyorsan olvasnak és a neten gyakorlatilag mindenhol 100%-os minősítést kapnak.

    Itt aztán a nagy dilemma: maradjak az LG-nél és ha valami bajom van/lesz vele, váltsak néhány hónap múlva egy újabbra, vagy várjak egy kicsit, hátha esik a Plextor/Pioneer ára. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák