Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Throme #69339 üzenetére

    Félvak gépelés van és ráadásul a jobb felső gomb amivel a színt és a villogást állítod az pont a kötőjel helyén van azt pedig gyakran használom. Szóval itt évtizedes berögzülést kéne legyőzni. A nyíl gombok a másik fele plusz a del és a page up/down. Szóval problémás vagyok :DDD
    De lehet keresek valami jó magyar kupakszettet, ilyen téren tényleg nincsenek nagy igényeim.

    Nuke7: a sűrített megoldás miatt sok gomb máshol van mint amit a kézmemóriám megszokott. Plusz nincsenek szabad helyek amik segítik a tájékozódást. Nagyon megszokást igénylő a billentyűzet.

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • copass

    veterán

    válasz Throme #69339 üzenetére

    a rövidebb út és a túlzott gumizás okozott nálam problémát. próbáltam többfélét, el is adtam utána mert nagyon nem jött be.
    a silent switcheknél a stem van gumizva, ami határozottan jobb.
    de pl. az outemu silent white már túlzás, ellenben a silent red szinte tökéletes.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Throme #69339 üzenetére

    az o-ringgel nincs olyan igazi gépelési élmény, de ezt nem egészen értem
    A gépelési élmény része a bottom out is, mert a legtöbb embernek nem megy a touchtyping, főleg nem lineárisokon (ha 2-3 hétig használok taktilis billentyűzetet, akkor visszajön nálam a tudás, hogy aztán lineárisra váltva 1-2 hét után ismét elvesszen).

    A bottom out lehet keményen koppanós merev belső felépítésű házban, vagy feszesen rugalmas rugalmasabb belső felépítésű házban, ahol a nyák és a plate veszik fel a bottom out energiájának nagy részét, miközben a könnyen elérhető O-gyűrűk nyúlós-gumis érzetet hoznak a bottom outban, amit többen nem szeretünk.

    Ezen persze keményebb O-gyűrűkkel javítani lehetne, azonban azok meg a hangtompítás terén viselkednének rosszabban, és nem igazán lehet válogatni, hogy 50A, 60A, 70A vagy 80A keménységűt szeretnél venni, mert körülbelül egyfélét kapni csak olcsón, nem kevés utánjárás nélkül. Ha pedig az ember beleteszi a pénzt és időt, akkor mindkét területen olcsóbban jön ki, ha halkított kapcsolókra vált. ahol jól eltalálták a belső szilikon betétetek keménységét, azaz úgy halkít, hogy nincsen meg közben a nyúlós érzés.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák