Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PandaMonium

    őstag

    válasz PandaMonium #48893 üzenetére

    Nos, ma jutottam el odáig, hogy elkezdjem használni a billentyűzetet - egy Tesoro Gram SE Spectrum-ról van szó, kék optikai kapcsolókkal. A kapcsolók szuperek, nem érzek nagy különbséget Cherry blue-hoz képest. Nyomásra talán mintha kicsit halkabbak lennének, de nem sokkal. A billentyűzet jól össze van rakva, de meglepően könnyű egy full méretűhöz képest. Braided, lehúzható mikro-usb kábellel adják, ami igényesnek tűnik. Gombok kicsit magasan vannak, fektetve kényelmetlen volt rajta gépelni ~20 perc után, a talpait kihajtva viszont tökéletes.

    A fehér billentyűzet, mint olyan szép, de a keycappek már kevésbé. Elütnek a billentyűzet színétől kicsit (a bill hófehér, a cappek csontfehérek), illetve ez nyilván ízlés kérdése de nekem blank keycap settel sokkal jobban bejönne. A fényáradat amit az RGB ledek tudnak szuper, de kicsit zavaró még legkisebb fényerőn is, úgyhogy én kikapcsoltam és puritánban tolom. Ami talán a fénytől is zavaróbb az hang, ugyanis halkan cicereg ha égnek a ledek. Tudom, hogy coil whine-al nem lehet mit csinálni, de azért szomorú.

    A full form faktort sajnálom még, (megint ízlés kérdése) tenkeyless-ben nekem jobban bejönne. Így egy enyhe kompromisszum tehát a méret, meg a keycappek miatt. Előbbivel sajnos nem lehet mit kezdeni, utóbbit egyszerű orvosolni, berendeltem egy blank keycap settet hozzá.

    Összességében azt kaptam amit vártam, egy jól összerakott, kék kapcsolós ISO billt. Nem vagyok nagy mechbill guru, de egy pár már megfordult a kezem alatt és simán tudom ajánlani mindenkinek aki hasonló paraméterekkel keres billt. :)

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák