Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz dqdb #85415 üzenetére

    Fúh fedexet ne is említsd, nagyon amatőrök az IOSS óta, legalábbis ez a tapasztalatom. Úgy szállítják le a csomagot, hogy az áfát majd utólag küldik levélben mennyit, meddig meg hova kell fizetni. Ezekben a levelekben benne van az is kinek mi érkezett mikor, milyen értékben, és mennyi áfát kell utána fizetni, így különösen vicces, hogy egész más helyen elő egész más nevű emberek leveleit hozzám sikerült eljuttatnia a fedexnek. Aztán még nekem kellett utánuk mennem többször, hogy van-e feléjük tartozásom, és hogy többször küldtek nekem olyan áfa befizetős levelet amihez közöm nem volt :) Ehhez képest a DHL nagyságrendekkel profibb, mire beér az országba a cucc már előre bekérték tőled a papírokat ami kell és így nem is várakozik a küldemény, kiszámolják, fizetsz kártyával és kesz. Amit most írtál abból is az jön le nekem, hogy nem akartak téged feleslegesen csesztetni de van egy ilyen szabályozás és szeretnének egy papírt amit majd tudnak mutatni ha ellenőriznék őket.

    Nekem a postával se volt még gondom amúgy, írnak emailt, vagy egyből lehet fizetni vagy bekérik a számlát és utána lehet fizetni, kicsit lassabb, mint a DHL mert ülnek rajta pár napot de utána hozzák és pár napon belül megérkezik. UPSel nem volt dolgom mostanában EU-n kívüli rendeléssel.

Új hozzászólás Aktív témák