Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Teasüti #66005 üzenetére

    Én még egy ehhez hasonló szettel kezdtem (alább látható) idestova 20 éve és a mai napig szolgál az a bill hiba nélkül odahaza. Még a feliratok is megvannak, bár a WASD már fényes.
    Ne egy 20 éves membránosból induljál ki, az 20 évesen simán jobb a legtöbb ma kapható nullkilométeresnél. A gyártók azóta sokat ráfeküdtek a költségoptimalizálásra, és a most kapható membrános billentyűzetek túlnyomó többsége már újonnan rossz, és gyorsan romlik. A te 20 éves billentyűzeteden is keményedett a membrán, csak hozzászokott idővel a kezed, de egy mai membránoson sokszor pár hónap is elég ahhoz, hogy nagyon felkeményedjen az egész.

    Ma is tudnának és tudnak a gyártók tartós feliratokat készíteni, azonban mindenkinek világítós billentyűzet kell, így megkapják a technológiába kódolt kopást, mert azok a kupakok olcsóbban gyárthatók. Drágább billentyűzeteknél belefér már az árba a megfelelő technológia, azonban ha magyar kiosztás kell, akkor nem fogod megkapni, mert ennek olyan magas egyszeri költsége lenne, amit egyetlen gyártó sem vállal be a magyar piac mérete miatt.

    egy egyszerű 10-20k-s klavi mondjuk 20 évvel ezelőttről?
    20 évvel ezelőtt a 10-20k-s billentyűzet már a prémium kategóriát vagy az alatta lévő szintet jelentette, most ezt a szintet 40-50k környékén keresd. És úgy jelentette, hogy az abszolút belépő sokkal jobb minőséget képviselt, mint egy mostani belépő.

    Ellenben egy hagyományos vezetékes "gamer" billentyűzetben mi a fene kerül olyan sokba?
    Ugye meg kell fizetni az RGB felárat, meg nyilván van 102 indokolatlanul túltervezett kapcsoló, ami papíron kiszolgál két életet

    A gamer billentyűzet főleg a hype-ról szól, és nem az a gyártók célja, hogy billentyűzetként jó legyen, hanem az, hogy minél szebben világítson, mert az emberek arra buknak. Ezért aztán a mostani választék rosszabb billentyűzetként, mint a 2-3 évvel ezelőtti.

    Egy mechanikus billentyűzetnek nem kell hordoznia a gamer jellegzetességeket, hiszen azok már nemhogy a gamer láz, hanem a membránosok megjelenése előtt is léteztek, így ma is kaphatóak olyan billentyűzetek, amik úgy készültek, hogy billentyűzetként legyenek jók, ott van Leopold vagy a RealForce, vagy kategóriaugrással custom építése. Hatalmas különbségek vannak gépelési élményben billentyűzet és billentyűzet között azonos kapcsolókkal, hangban szintén, talán egyszer az RGB mánia lecsengése után ezek is előtérbe kerülnek.

    indokolatlanul túltervezett kapcsoló
    Egy MX stílusú kapcsoló 5 elemből áll: ház alsó része, ház felső része, stem, rugó és a fém érzékelő. Ha clicky a kapcsoló, akkor van plusz egy elem, ha halkított a kapcsoló, akkor a stemre kerül némi szilikon vagy hasonló anyag. Ha contactless kapcsolóról van szó, akkor a fém érzékelő sincsen, szóval egy optikai kapcsoló 4 elemből áll, Hall-effektusra építő kapcsoló esetében a stemre kerül mágnes, szóval az 5 elemű lesz. Nem látom, mi ezen az indokolatlanul túltervezett.

    Ami tényleg túltervezett, a memchanical, mechamembrane, hibrid vagy félmechanikus néven futó membrános billentyűzetek, ahol egy fél mechanikus kapcsolót tesznek a membrán fölé, hogy mindkét világ hátrányait egyesítsék jó drágán.

    A mechanikus billentyűzetek nagy előnye a szervizelhetőség, ha törik a kupak, akkor veszel rá másik készletet, ha tönkremegy egy kapcsoló, akkor kicseréled, míg membránnál a törött kupak és a membránt érintő probléma azonnal elektronikai hulladékká konvertálja a billentyűzetet.

    Főleg 6 számjegyű összegért, mint amire feljebb utalt vki.
    Ez nem a gamer billentyűzetek területe (bár némelyik már közel van hozzá az árfolyamoknak köszönhetően), hanem a kisszériás (pár száz, ritkán pár ezer) egyedi tervezésű billentyűzeteket jelenti. Ebben az árkategóriában az anyagfelhasználást és gyártási minőséget fizeted meg. Nem olcsó dolog a CNC-zett alumínium (magából az anyagból is van több ár- és minőségi kategória, és ez a végeredményen is látszik), aminél a sárgaréz, vörösréz vagy rozsdamentes acél megmunkálása még drágább. Minél több komponensből áll a design, annál drágább, minél több/komplexebb ívet tartalmaz, annál drágább.

    irodai felhasználásra is gamer egerem van a precízebb érzékelő miatt
    Ahogyan sok embernek irodai felhasználásra mechanikus billentyűzete van, mert kényelmesebb rajta gépelni. Egy tipikus irodai munkát végző dolgozónak a billentyűzet, egér, monitor, asztal, szék ötös a munkaeszköze, így vannak olyan emberek, akik a saját kényelmükbe és egészségükbe befektetnek, ahogyan te sem a leggagyibb egeret használod.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák