Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CasualSmile

    friss újonc

    Sziasztok!

    Asztali PC konfigurációt szeretnék összerakni, ámde nagyon régóta (kb. 15 éve) lap topon élek, ebből adódóan nem vagyok nagyon képben. Olvasgattam az összes "Milyen [alkatrészt] vegyek?" topikot, és hát.. nem sokkal vagyok beljebb, sőt.

    Egy kedves ismerőssel összeraktunk egy konfigot, a hozzáértőek véleményét szeretném kikérni. Először is a "kötelező" kérdések:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék + munka, utóbbi gépigénye biztosított. Nem vagyok kompetitív játékos, hogy 120+ fps meg ilyesmi kelljen, de egy szolid vasat szeretnék, ami még kb. 5 évig elég kéne legyen játszani újonnan megjelenő játékokkal is.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyennel.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, ami PC + minimál periféria.
    4. Mennyi a kereted rá?
    PC: 350k (az alábbi konfig kb ennyiből jön ki + ráhagyás)
    Periféria: 100k (monitor 40-60k + bill/egér/headset. Esetleg hangtechnika 20-50k még? Ahhoz sem értek. Bocs.)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Monitort is vennem kell majd. Majd igazodik a vidkártyához.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    A proci + video kártya kombót jónak tartom, e köré építkeznék. Színvilág fekete, nem baj, ha nem csilli-villi, úgyis inkább a monitort fogom nézni. Jó indoklással bármin hajlandó vagyok változatni.

    És akkor a konfig:
    - Gigabyte GeForce GTX 1660 Gaming OC 6G
    - AMD Ryzen 5 3600
    - Asus TUF B450-Plus Gaming
    - Kingston HyperX Fury 16 GB / 3200Mhz CL16 KIT
    - Cooler Master MasterBox MB600L Red
    - Chieftec ECO 500W
    - Alpenföhn Brocken ECO Advanced
    - Samsung 970 EVO NVMe M.2 500Gb
    - Toshiba P300 3TB

    Kérdések:
    - Jó-e a fentebbi így, vagy van-e valami égbekiáltó dolog, amire nem figyeltünk?
    - Alaplapból a TUF B550-t szokták ajánlani a z új ryzen -hez, mennyire lenne jobb választás? 13k árkülönbség azért elég sok, ha csak parasztvakítás a chipset diffi.
    - Videokártyából a GTX 1660 Super csak pár ezer forinttal több, és a műszaki adatlap szerint az össz különbség, hogy GDDR6 van benne GDDR5 helyett. Megéri-e azt választani, vagy a különbség nem számottevő?

    A válaszokat, építő jellegű módosításokat előre is köszi!
    Üdv: CS

  • CasualSmile

    friss újonc

    válasz varix #158244 üzenetére

    @varix, SyMbioTe

    Köszönöm szépen a gyors válaszokat! A tápot akkor cserélem egy jobbra, illetve vid. kártyából is a super lesz. Alaplapnál maradok a B450-nél.

Új hozzászólás Aktív témák