Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • David31415

    újonc

    Sziasztok!

    Jelenleg szoftverfejlesztésre (Visual Studio, Eclipse), androidos app feljesztésre (Android Studio), egyszerre több virtuális gép futtatására és főként singleplayeres játékok futtatására (AC4, Tomb Raider, Space Engineers, Kerbal Space Program, Dark Souls III, ...), 100+ tabos netezésre, filmnézésre használnám. A későbbiekben egy videókártya és ha kell CPU fejlesztést követően VR játékokkal is játszanék, de itt még nincs preferált szemüveg gyártó.

    Az új gépbe a videókártyát vinném át, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TOC-4GD) két FullHD-s monitort hajt meg és két SATA3-as csatolójú 7200rpm-es merevlemezt (1T+2T)

    Alaplapot, házat, tápot, CPU-t (itt van egy kinézett: Intel Core i7-7820X Octa-Core 3.6GHz LGA2066, de kicsit visszaolvasva úgy látom ez nem éri meg így nem ragaszkodom hozzá) és hozzá hűtőt, 32 GB RAM-ot (előny lenne ha a későbbiekban ezt bővíteni lehet), 500GB-os SSD-t keresnék.

    Keret 500-550e.

    Kezdetben biztosan Windows10 lenne rajta az alap OS, de előny lenne ha a BIOS/EFI/UEFI megoldás valamilyen linux (Mint, Ubuntu) bootolását is könnyen kezelhetően tudná esetleg dualbootként is, ha ez az SSD-ről nem megy az nem probléma.

    Nem fontos, hogy minden világítson, vezeték nélküli kapcsolatot az alaplappal nem használnám ki (WiFi, Bluetooth) , két vinyón és az SSD-n kívül más nem menne a gépbe, USB-ből 6-8-nál többre nincs szükségem és ebből 2 elég előre.

    Előre is köszönöm a segítséget

  • David31415

    újonc

    válasz palfitom #134147 üzenetére

    Szia/Sziasztok!

    Végül megvártam a következő generációt és most lett újra aktuális a vásárlás. Visszaolvasva a hasonló igényekre adott javaslatokat, a következő konfig kezd összeállni:

    Lap: ASUS PRIME Z390-A
    CPU: Intel i9-9900K
    RAM: G.SKILL RipjawsV 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK
    Ház: Sharkoon BW9000-W
    Cpu hűtő: be quiet! Dark Rock 3 (BK018)

    A RAM és a CPU rajta van az alaplap támogatási listáján, a hűtő méretei 97 x 137 x 160 és a ház leírásánál ez van "Max. Height CPU Cooler 16.5 cm", így ha jól értem akkor az pont befér. Jó lehet ez így vagy érdemes mást nézni? A házzal jönne előre és hátulra ventillátor. Kihagytam valamit ami fontos lehet még vagy ezek így rendben lesznek?
    Mert akkor már az SSD-n kívül (ami, ha igazak a hírek, hogy mostanában még lejjebb mennek az árak, akkor most nem fontos) csak a táp a kérdés. Ebben tudtok itt segíteni vagy menjek át a specifikus topikba? Jelenleg egy Gigabyte GeForce GTX 1050Ti lesz még benne, de nyáron cserélném vagy bővíteném 1070/1080-ra/al.

  • David31415

    újonc

    válasz SyMbioTe #137997 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    Megnézem ezeket is és akkor a többit meg elkezdem megrendelni.

    (#137992) Paxker315
    Olvasgattam ott is, de nem voltam biztos benne, hogy mi a túl kevés és a feleslegesen sok.
    Köszönöm neked is az iránymutatást.

Új hozzászólás Aktív témák