Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Bnőm gépet szeretne hamarosan fejleszteni és engem bíz meg a feladattal.
    Szeretném kikérni a véleményetek, h a lehető legjobban tudjam elkölteni az 50k-s keretet.
    Nem tudom pontosan milyen gépe van, csak a win adatlapjait néztem eddig, de a konfig nagyjából a következő:
    1,7-es P4 cerka, másfél giga ram, ati 9600 (vagy ilyesmi kaliber), 40-es maxtor őskövület. Tápot, alaplapot, kiegészítőket nem ismerem.
    A gép jelenleg is kiszolgálja őket, leszámítva a vinyót, hisz az okozza a több perces várakozásokat. A legnagyobb igénybevétel eddig a sims 2, de inkább netezésre használják, meg néha office és egyéb felhasználói alkalmazások.
    Én rögtön a háttértárral kezdenék, 20-ért vennék bele egy kicsi ssd-t és egy kisebb vinyót (olyan egy-két száz giga). Maradékból tápot vennék és teljesítményt növelnék, de elég lehet ennyi pénz lecserélni a gép gerincét? Gondolom xp-nél újabb windows nem fog jól futni még a felújított gépen sem. Idle fogyasztás még sarkalatos pont, ami az én szempontom, látva a szokásaikat.
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Crias #16123 üzenetére

    VGA nem kell? Mit tudnak az integráltak manapság? Az én viszonyítási alapomban még a térképre se kerültek fel annó. Amikhez nekem eddig szerencsém volt, azok jó, ha a DX7-es játékot képesek voltak elfogadhatóan futtatni. :U

  • Teasüti

    nagyúr

    Üdv!
    Nyárra szeretnék összerakni egy konfigot apámnak.
    Költséghatékonyság és az üzemeltetési költségek lent tartása lenne a szempont. Jó idle fogyasztás és jó terhelt hatékonyság, napi 8 órában.
    ATX, mATX, ITX, barebone házas mindegy.
    1080p 144 hz-es Freesync monitor van jelenleg, de a távolabbi jövőben sem gondolom, h 1440p-nél valaha nagyobbra volna szükség.
    Jelenleg egy HD5870 teljesít szolgálatot, ami a legacy driver ellenére még vígan viszi a World of Tanks-ot minimumon. Kb ennyiben ki is merül a gépigény (WOT), ezen kívül csak gagyi böngészős stratégiák mennek.
    VGA-ból indulnék ki, ebből kéne vmi ami azért már ráígér az 5870-re és legalább mediumon kihajtja 144 hz-en a WOT-ot. Ahhoz egy cpu, ami ezt kiszolgálja, valamennyi Ram, egy kellő méretű táp (következő 10 évre, szóval legalább Seasonic minőség), meg egy alap SSD amire elfér a Win10 és egy-két nagyobb játék - alaplapra vagy hdd keretbe, attól függően mekkora fizikai méretbe fér bele ez a konfig és milyen alaplapot választotok. :R
    Keret az annyi, amennyit ezek a követelmények megkívánnak.
    Hálás lennék, ha megspórolnátok nekem több heti kutatást, mert nekem már nem tartozik az érdeklődési körömbe a gép építés. :B
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz SyMbioTe #161990 üzenetére

    Belepő kategóriában az Intel az ajánlott? Ez meglepő.
    Amúgy ez most normális a piacon, h nincs belépő áras kurrens generáció semmiből? Processzor és vga vonalon 2-3 éves termékeken csámcsog a nép, ha vmi relatív olcsóra van szükség? :F
    Amd-ből néztem a gyártó oldalát és a belepő kategória az az RX 5500 XT-nél indul, ami 100k feletti kártya.
    És 2 generációval ezelőtti.
    10 éve építettem utoljára gépet, szóval értetlenül állok e jelenség előtt. :F
    RX 580 használtan apróról, ha 50k-nál meg akarnék állni. És az egy 2017-es kártya, vagyis 5 éven belül kb legacy lesz. :U
    Szép új világ.

  • Teasüti

    nagyúr

    Üdv!
    Merre felé érdemes most elindulni ár/érték arányban? AMD vagy Intel?

    Összeraknék egy mATX gépet a nulláról fotós/videós felhasználásra, esetleg évente párszor játszanék is vele. Sok VRAM előnyös, de nyers GPU erőből nem kell high end. Render idő nem számít, a dekóder meg ugyanaz minden kártyán, szóval egy 3060 gtx 12gb elég lenne. 12 giga alá nem mennék, viszont túl erős VGA se kell, mert nem lenne kihasználva.

    Főként Capture One futna, néha egy kis Davinci Resolve. Utóbbi nagyon jól skálázódik, előbbi elvan gyengébb processzorral is vígan. Szóval akár elég lehet szerintem egy 6 magos 5600X is kezdésnek, viszont kérdésem, hogy egy 11600K nem lenne jobb ár/értékben? Esetleg egy 11700K két extra maggal alig drágábban? Megéri Intelt venni? Nekem olcsóbbnak tűnik úgy általában. Resolve alatt van egy kis sebesség előnye, pár százalék. C1-nél nem tudom mennyi jelentősége van ennek. RAM-ból kéne 32 giga, ennek méretezéséhez jól jönne pár tipp.

    Lapból nem kell spórolni, ott mindjárt egy Asrock x570m pro4-et néztem. Micro ATX-ek ahogy nézem nincsenek úgy elrugaszkodva árban. Ennél jobb alternatíva esetleg? Itt annyi lenne, hogy kéne Wifi modul is bele (vagy egy ajánlás, ha külön kell beszerezni) és TPM modul ha a prociban nincs (Intelt nem tudom, AMD-ben van). M.2 SSD bővítőhelyből is jól jönne egy-kettő és egy-egy PCIe bővítőhely is kell, de mATX-en azért szokott lenni 2-3 slot.

    VGA-ból melyik gyártótól érdemes venni, ami jól van megtervezve, nincs csúcsra járatva a VRM és annak a hűtése is tisztes mérnöki munka (nem úgy, mint a most hírben lévő megpusztuló EVGA kártyákon)?

    A köcöléket már megválasztom én, annyi kéne még, hogy egy max 160 magas CPU hűtő kéne bele. Mi a best buy ezeknél, ami kussban marad az ajánlott procin?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz SyMbioTe #164601 üzenetére

    Keret az rugalmas, nem sürgős a vásárlás. Ha 300k, akkor 300k. Ha 600k, akkor 600k. Mindegy. Úgy karácsonyig fogom megvenni apránként. Addig hátha normalizálódik a VGA is kicsit.
    Minden kell. A fő alkatrészek még a kisebbik falat, viszont nem követtem egyáltalán a trendeket. Ez az F-es proci ez másik foglalatba megy? Lapot jó lenne ~10 évre venni, szóval inkább vmi jövóálló foglalat kéne, ami előreláthatólag kiszolgál még pár cpu generációt. AM4 nem tudom mikor lesz nyugdíjazva, de Intelnél nem szimpi, hogy ennyi küönböző foglalat van használatban egyszerre. Ezek közül akkor amelyik a legújabb mainstream, ahhoz néznék egy procit inkább. Nem gond, ha most drágább a proci, de fejlesztéskor nem akarok három dolgot cserélni egyszerre. :N

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Speed® #164603 üzenetére

    Esetleg annyiban lenne érdekes a chipset, h jól jönne nem csak egy USB tüske sor, hanem kettő az alaplapon. Valamint jól jönne még egy gen2 aljzat is, h előlapi type c porttal tudjam bővíteni a házat.

    A kisebb chipset-eken kevesebb az usb.
    Ilyen laposról nincs véletlen tudomásod, amin ilyen kivezetések vannak? Micro ATX méretben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák