Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stirlitz

    senior tag

    Szervusztok!

    Jelenlegi gépem egy Athlon x2 6000+ 2gb rammal és egy Galaxy 9600gt 512mb rammal. Ezt szeretném lecserélni, ajánlásotoknak megfelelően, utoljára gépet Phenom II idején állítottam össze. Nem vagyok tisztában a ma kapható processzorok és VGA-k teljesítményével és jellemzőivel, ezért bátorkodom segítséget kérni.

    Amivel rendelkezem és megtartanám: Enermax 480w-os táp, 1Tb WD black HDD és egy Kingstone V300 120Gb-os SSD. Proc. hűtőm egy Xigmatek Loki II hőcsőves nagyon csendes hűtő. Egér és bill van, ATX házam is,és a monitorom is maradna, az egy 24" Lg HD monitor.

    Amire használom a PC-m: böngészés, filmek nézése, netrádió hallgatása, World of Tanks amivel komolyabban játszom is (gyakorlatilag pár régebbi játékot játszom még, WoT nevezhető a legkomolyabb játéknak nálam, de szeretném ha nem minimál grafikán menne és 20Fps-el.) WoT játékot felszoktam venni Fraps-al és videókat is szoktam készíteni belőle ha kedvem támad. Hobby fotós is vagyok, néha PS alapszinten használva is van.

    Szeretnék DDR3-as alaplapot (hogy normális áron tudjak bele venni ramot, itt gondolom a mennyiség többet ér a ram sebességénél még mindig.) és procit, ebben kérem a segítségetek. (VGA késöbb lenne cserélve egy használt darabra.) AMD vagy Intel nem számít, tuningtól nem zárkózom el, és diszkrét VGA-ban gondolkodom, használt alkatrész sem áll távol tőlem, viszont nem szeretnék egy 130w-os procit ami kazán az biztos.

    A keret nagyon szűkös, 30-40 ezer közötti, és jó lenne ha ebbe beleférne némi RAM is. Nem is tudom, ennyi pénzért előrébb lennék-e a régebbi gépemnél..

    Tudnátok segíteni?

  • Stirlitz

    senior tag

    válasz membrandj #51695 üzenetére

    Köszönöm szépen a tippet! :R

    Ugye jól sejtem, Ivy Bridge Celeron 1610 is erősebb a jó kis X2 6000+-nál?

    (WoT jelenleg egy magot használ, fejlesztők szerint kettőt, de tervezik a fizika változtatását, amihez majd 4 magos procit ajánlanak.) Sajnos nagyon budget gépre van csak most zseton... És nem látom, hogy akár 2 hónap múlva is máskép lenne...

Új hozzászólás Aktív témák