Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkorn

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Teljesen új számítógépet keresek. Semmilyen alkatrész nincs magában a gépből, (viszont hozzá ezek már megvannak:
    - LG 23MP67VQ-P 23" LED FullHD monitor
    - Philips SPA20/12 hangszóró
    - Samsung SL-M2026 mono lézernyomtató).
    Szóval ezeknek működniük kellene együtt.

    Keret: 70-90k - jó lenne az olcsóságra törekedni, de ez ne tartson vissza titeket, mert ha kicsit drágábban van sokkal jobb is, akkor jöhet az is. 100k fölé viszont tényleg ne nagyon menjünk, mert még kell pénz Win10-re, szállításra stb-re.

    Használat: Nagyon light-os használatra kellene, viszont arra évekig legyen jó. Tehát netezés, nyomtatás, Office Word, YouTube, Skype stb. Játék egyáltalán nem lenne rajta, maximum aknakereső :D Nem nekem kell a gép, hanem idős házaspárnak első számítógépnek, és nem is akarnak többet felújítással/cserével foglalkozni, szóval valami olyan kellene, ami stabil és gyors marad jó ideig.

    Fontos: HDD egyáltalán nem szükséges, és SSD-ből is elég a 120GB, de ha nagyon jó áron van nagyobb, az is jöhet. Kell optikai meghajtó is, a legegyszerűbb is elég. Én ezt néztem neki: LG GH24NSD1 fekete OEM.

    Márkák: Intel-párti vagyok. SSD-ben Samsunggal szemeztem, mert elméletileg sokkal gyorsabb, mint a HyperX Fury. De jöhet az utóbbi is természetesen, ha az jön ki árban.

    Lényeg, ami lényeg, hogy az időtállóság lenne a kulcsszó, hogy ne haljon meg a gép 2-3 év múlva. + Aqua-n, Ipon-on, és PCX-en láttam összeszerelési lehetőséget, ezek közül is az Ipon a legszimpatikusabb, szóval szívem szerint onnan rendelnék.

    Amit én állítottam össze hosszas tanulmányozás után:
    Alaplap: ASROCK H110M-HDV
    Processzor: INTEL Celeron G3920 2.90GHz 1151 BOX (Ehhez kell hűtő? Ipon azt írja, hogy a CPU nem tartalmaz hűtőt, ezért azt külön kell venni.)
    Memória: CORSAIR 4GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL16 CMK4GX4M1A2400C16
    SSD: SAMSUNG 120GB 750 EVO SATA3 2,5" MZ-750120BW
    Optikai egység: LG GH24NSD1 fekete OEM
    Ház: ZALMAN T2 Plus fekete
    Tápegység: FSP Hexa+ 400W
    ~90k Forint

    Ez így működne nyomtatóval/monitorral/hangszóróval? Vagy mit és hogyan kellene cserélni? Házban nem vagyok biztos, hogy jó-e. Ezekhez egyáltalán adnak tápkábelt? Csak mert nincs külön feltüntetve.

    Ui: az így összeállított gépekhez hogyan szerzek drivert? Egyesével kell keresgetni a gyártói oldalakon, ugye? Csak nem tudom, hogy BIOS-hoz stb-hez honnan tudom, melyik a jó. Az ilyen problémák miatt gondolkoztam előre összeállított gyártói gépekben, de túl drágák, és mindben csak HDD van.

    Előre is köszönöm a segítséget, és bocs a sok kérdésért/kisregényért, de nagyon fontos, hogy jól válasszak :R

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

  • dkorn

    csendes újonc

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, átvariáltam a listát a hozzászólásaitok alapján:

    Alaplap: ASROCK H110M-HDS
    Processzor: INTEL Pentium G4400 3.30GHz 1151 BOX
    RAM: HyperX 4GB FURY DDR4 2133MHz CL14 HX421C14FB/4 (ebből két darab)
    SSD: HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G
    Optikai meghajtó: LG GH24NSC0 fekete OEM
    Ház: COOLERMASTER N300
    Tápegység: FSP Hexa+ 400W
    Hűtő: nem szükséges
    ~100k

    Minden mindennel jó, házban is minden elfér, nem kell külön hűtő, ugye? Mert ha igen, akkor ez lesz a kész konfig, amit kb 1 héten belül rendelek.

    Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

  • dkorn

    csendes újonc

    válasz membrandj #111711 üzenetére

    Rendben, akkor kicseréltem. Köszönöm :R

    Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

  • dkorn

    csendes újonc

    Sziasztok :D Segítséget szeretnék kérni, hogy az általam összepakolt gép jó-e, és ha nem, akkor mit kellene cserélni?

    1. Mire fogod használni a gépet? Játék, böngészés, programozás, filmezés, videóvágás (Sony Vegas), képszerkesztés (Photoshop) - tehát gyakorlatilag mindenre, de nincsenek nagy elvárásaim velük kapcsolatban. Amúgy szerkeszteni nem olyan sokat szoktam mostanában, tehát a játék a leglényegesebb szempont.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmivel, jelenleg laptopom van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Komplett gép (monitor és perifériák nélkül).

    4. Mennyi a kereted rá? max. ~240k (ami durván 70k-val több, mint amennyit eredetileg rá akartam szánni, szóval ennél többet már tényleg nem nagyon akarok)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta? Még nincs monitorom, de amúgy FullHD felbontású lesz, FullHD játékkal, HDMI-vel.

    A gép, amit kinéztem:
    Cooler Master N300 - 12,7k
    FSP 400W HEXA+ tápegység - 12k
    AMD Ryzen 5 1600 - 60k
    Asrock AB350 Pro4 alaplap - 28k
    G.Skill Ripjaws 4 2x4GB DDR4 3200MHz F4-3000C15D-8GRK - 34k (konkrétan ez nincs benne az alaplap támogatási listájában, de nem találtam olyat, ami benne lenne és kapható is ott, ahol venném). Ha normalizálódnak majd az árak, szeretnék még mellédobni +8GB-t, de ezt nem a közeljövőben tervezem.
    MSI GTX1050 Ti Gaming 4G videokártya - 53k
    Kingston 240GB SUV400S37/240G SSD - 25k (az ára miatt választottam - ez az egyik legolcsóbb 240GB-os SSD)
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX - 13k

    Végösszeg: 238k

    Min változtassak? BIOS frissítés kellene amúgy? Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

  • dkorn

    csendes újonc

    válasz dugo_ #126829 üzenetére

    Sziasztok! Ránéznétek a konfigomra utoljára? És ha rábólintotok, akkor már rendelném is :D (felhasználás: minden, de főleg játék, HDMI csatis monitorral, FullHD-n).

    Cooler Master N300
    FSP 400W HEXA+
    AMD Ryzen 5 1600
    Asrock AB350M PRO4
    Corsair 2x4GB DDR4 3000MHz
    Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5
    Crucial MX300 275GB (M.2 vagy SATA legyen? 2000 ft a különbség köztük.)
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    = 240k

    Előre is köszi :B

    Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

Új hozzászólás Aktív témák