Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmeszaros

    tag

    Sziasztok!

    Remelem nem lesz offtopic a kerdesem. Felmerult bennem a gondolat, hogy az unokaocsemnek vegyek/osszerakjak egy gepet, amin elfut par "modernebb" jatek, mint a
    - Plants vs Zombies Garden Warfare
    - Trine 1, 2
    - Hasonlo, nem feltetlenul AAA, de akar egy kis eroforrast igenylo jatekok

    Termeszetesen nem szeretnem a vilag osszes penzet erre kolteni, jo lenne 40-50E Forint korul tartani, maximum 60-80E Forintert gepet venni. Jo hir, hogy az sem zavar, ha hasznalt, es nem kell billentyuzet, eger, monitor, hangfal, etc. Extra kivansag lenne (de ha az arba nem ferne bele, akkor hagyjatok figyelmen kivul), hogy valami kis hazban legyen, hogy akar a nappaliba is be lehessen rakni. Ekkor egy XBOX kontrollerrel is tudna jatszani.

    Szoval a kerdesem az volna, hogy szerintetek ennyi penzert ez megoldhato-e, illetve ha igen, akkor szerintetek milyen dolgokat keressek (pl. alaplap form factor, a fenti celnak megfelelo videokartya tipusok, mennyi memoria szukseges (4 vagy 8 GB), etc.) a hardverapro-n. Erdemes valami hasznalt brand gepet keresni? Lattam, hogy Dell gepeket sokat raknak fel a hardveraprora. Vagy inkabb alkatreszenkent olcsobb lenne?

    Koszonom a segitseget!

  • gmeszaros

    tag

    Sziasztok!

    Asztali szamitogepet szeretnek venni/osszerakni. Svajcban elek, es az egyszeruseg kedveert valoszinuleg ebbol a boltbol probalnam osszerakni/megvenni.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Jo volna jatszani is rajta (Witcher 2-3, Baldur's Gate, Pillars of Eternity, etc.), de inkabb valoszinu, hogy csak Android fejlesztes lesz vele. Ez azt jelenti, hogy Android Studiot hasznalnek, es a emulatorban futtatnam az applikaciokat.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Az android fejlesztes miatt a 16 GB RAM es 4 valodi magos i5 mindenkeppen szukseges, i7 pedig nem eri meg nekem. 256 GB-os SSD szinten elegseges (es szukseges). HDD nem kell. Bar konnyen meglehet, hogy a meglevo notebookjainkkal remote csatlakoznank ra, es ugy hasznalnank, egy valami alap kijelzo konnyen hasznossa valhat (mondjuk 20-24" -es).

    4. Mennyi a kereted rá?
    Az nagyon jo lenne, ha 200e HUF korul ki tudnank hozni, ami nagyjabol 750 CHF.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    A felbontas gondolom FHD lenne. Orulnek, ha nem lenne olyan nagy (tudom, ez a haz kerdese) es halk lenne. Intel processzorral szamoltam.

    Nem zarkozom el a hasznalt gepektol sem, de nemreg koltoztunk Svajcba es nem ismerem az itteni kulturat. A fenti boltban vannak hasznalt dolgok is. Azokbol ezt a kettot neztem ki:
    Lenovo ThinkCentre M710s (Intel Core i5-7400, 8GB, 512 SSD) - 551 CHF (ha jol latom ebben van eger es billentyuzet is)
    Kingston Value RAM (1x, 8GB, DDR4-2133, DIMM 288) 73 CHF

    Amit nem tudok, hogy mennyire draga az a gep amiatt, mert brand gep, illetve mennyire hangos (valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata). Azt sem tudom, hogy mennyire lehet problema a kulonbozo memoria modulokbol, persze kiprobalni aztan visszaadni nem all semmibol. az en es a felesegem notebookjaban is kulonbozo memoriamodulok vannak (raadasul 4 es 8 GB-osak), es nincs veluk semmi gond.

    Elore is koszonom a segitseget, es bocs a CHF miatt. Mivel ennyibe kerul ez az egesz mar gondolkodtam azon is, hogy venni valami apple gepet, azon lehetne Windows is (bar azt kulon kellene megvenni, mig a fenti brand gepben meg mar benne van egy Windows 10 Pro is), es akkor kesobb iOS fejlesztest is lehetne tanulni. Mac Mini vagy iMac? Gondolom azok ar/ertek aranya meg rosszabb.

Új hozzászólás Aktív témák