Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi931211

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni a témában alább láthatjátok, hogy gondoltam, Ésszerű az elképzelésem?

    1. Mire fogod használni a gépet?
    A tervem az, hogy több frontos configot szeretnék építeni.

    Játék:
    Multi: CS:GO, Overwatch, BF1, Battlefornt 2 jobbára.
    Signle: Witcher 3, Diablo 3, Tomb Raider stb, stb.
    Nem feltétlen vagyok a grafika megszállottja, nyilván egy közepes szintet korrekt FPS értékekkel jó lenne lehoznia.

    Fejlesztés:
    Desktop illetve webhez kapcsolódó alkalmazások esetleg egy csepp Android.
    Egészen kicsi home projektekre gondolok itt.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Eddig laptopoztam, szóval abból egy SSD maxium, bár szívem szerint benne hagynám utazós kütyünek még jó.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Előzetesen valami ilyesmire gondoltam:
    Alaplap: MSI B350 PC MATE
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX
    vagy
    AMD Ryzen 3 1300X 3.50GHz AM4 BOX
    RAM: HyperX 8GB Predator DDR4 3000MHz CL15 HX430C15PB3/8
    GPU: ASUS DUAL-GTX1060-O3G GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PCIE
    vagy
    GIGABYTE GV-N105TWF2OC-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 Windforce OC PCIE
    HDD: SEAGATE Surveillance 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000VX001
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E250B/EU
    Táp: SEASONIC S12 II 430W
    Ház: ZALMAN Z3 Plus fekete

    4. Mennyi a kereted rá?
    150-250K közt.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Monitor felbontás: 1920x1080
    Portok: elvileg csak VGA, tudom ide kell majd egy átalakító, ami nem feltétlen szerencsés.
    Később előfordulhat, hogy egy 21:9-es képarányú 1080-as monitorra esik a választás.
    Ide vonatkozó kérdés, hogy a 1050Ti észrevehetően megérezni a többlet pixeleket?

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem.

    Egy kérdésem lenne még így a végére. Azért gondoltam AMD alapú configra, mert egy kicsivel stabilabbnak tűnik az AM4-es platform hosszabb távon, mint az LGA-1151 (ha jól tudom itt volt 100, 200 és most van 300-as család), így ha mondjuk egy 1300X-el kezdenék, akkor is könnyen tudnék váltani, akár a következő generációs Ryzenekre vagy egy 1600-asra ha szükségem lenne több szálra. Intelnél úgy gondolom ilyen manőverek jóval költségesebbek lennének. Ez teljesen rossz gondolatmenet vagy láttok ti is rációt benne?

  • Norbi931211

    csendes tag

    válasz Enter65 #128366 üzenetére

    Üdv!

    Köszönöm a gyors reakciót! :)
    Egyelőre akkor, inkább gyűjtöm a pénzt az erősebb procira. Van esély rá, hogy a beharangozott árcsökkenésből itthon is érezzünk valamit?
    8 GB RAM szerintem első körben a cél szinté pénztárca kímélés szempontjából a tanácsot nagyon köszöm a chippel kapcsolatban!
    A HDD-t talán mintha olvastam volna valahol de szintén köszi, hogy felírtad!
    Árban az MSI picivel lejebb van, ahogy néztem még a múltkor, de felszereltségben úgy láttam felveszi a versenyt a többivel.
    Van egyébként bármi gond az MSI-vel? Garanciáztatás illetve meghibásodási arányra gondolok mint ellenvetés.
    A VGA tippet szintén megfogadom!

    Köszönöm a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák