Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Sajnos eljött az idő, hogy vennem kell egy új gépet mert a jelenlegi már nagyon rossz!

    Sajnos nem értek a gépekhez, de egyáltalán nem!
    Nézegettem neten a komplett gépeket, de mivel nem tudom h mi micsoda a tulajdonságaiban ezért ink. hozzátok fordulnék!

    Jelenleg a gépem eléggé régi, van egy 500 Gb, sata vinyom, és régi 500 Gb /és egy 80GB -s vinyom is!

    Régi Vinyoim ehhez hasonlóan néznek ki

    Az alaplapom: Asus P5KPL-AM EPU

    Nem tudom h milyen a memóriám se a videó kártyám.. esetleg hol tudnám ezt megnézni?
    A másik fő dolog, hogy a régi vinyok egy átkonvertáló kártyához vannak bekötve, és a kártya van az alaplaphoz egy piros kisebb kábellel csatlakoztatva!
    Ugyanis a 2 régebbi vinyom adatkábele nem kompatibilis az alaplapéval!

    Elég nagy a káosz..:D

    És tulajdonképpen én olyan gépet szeretnék venni ami nem játékra van optimalizálva,, nekem ez itthonra kéne.
    Nagyon ritkán szoktam játszani , és ha igen akkor ezekkel:
    Empire earth 1
    Gta vice city
    Gyűrűk ura 1
    UT: 1999,2003,2004

    Film nézésre használnám ink. a gépet!
    És ami a legfontosabb hogy a vinyoja minimum 500 Gb-s legyen, és lehessen is csatolni hozzá még mert akkor a Sata 500Gb -s is hozzá kapcsolnám!

    Kb max 70 Ezret adnék érte..

    Lefotóztam a gépem belsejét, hogy lássátok h milyen káosz van benne, nem tudom hogy ki fogtok e tudni belőle venni valamit, de már ideje lenne lecserélnem mert már ez már nekem is gáz:D

    01
    02
    03
    04

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék össze rakni egy új gépet amibe már vettem egy két dolgot, de mivel egyáltalán nem értem a betű sé szám jelöléseket így eléggé elakadtam..

    Jelenleg ami van és meg is tartanék:

    Ház: Be Quiet! silent base 600 fekete narancs
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 / 500W

    Vennék egy alaplapot, videókártyát, ramot, és processzort meléjük.

    Amire szükségem van az alaplapon:
    Legalább 6 db Sata 3 csatlakozó
    1-1 PS2 csatlakozó (Lila-zöld) Vagy ha van mellé átalakító nekem úgy is megteszi!

    A Videokártya csatlakozók:
    Olyan kellene amin van D-SUB csatlakozó, mert a monitorom olyan az a kék csatlakozóval tudom össze kötni csak.

    A monitorom adatai: Amit megtartanék:
    NEC AccuSync LCD72VM

    1280 x 1024 -es felbontásban használom a gépet.

    Win7 Home premiumot használom, és örülnék neki ha az alaplapomnak ez megfelelne, nem szeretnék 7-es verziónál nagyobbra váltani!

    Számítógép használata:
    Csak alapokra, mint E-mail, FB , Torrentezés, film nézések, havonta 5-8 alkalommal játszom is rajta leginkább régebbi játékokkal mint pl: a Duke nukem 3D, Heroes 3, Empire earth , és egy pár újabbal mint pl: Flatout 2, Unreal tournament 2003,2004 és a contract wars,
    Olyan videókártya kéne ami ugyan úgy futtatja ezeket,

    A Vinyóim 4db 1TB osak: 3db: WD 7200rps, és egy Seaget

    Ez a régi gépem, Mindent beépítettem az új házba, a Táp mellé, Szóval a BeQuiet es házban vannak most ezek a dolgok, alaplap, vga, ram, procik.

    Én össze szerelem őket, csak nem tudom h mit kéne venni hogy az igényeimhez jó legyenek!
    Az hogy honnan tudnám megrendelni az kb mindegy.

    Amit rá szánnék úgy cakkumpakk 100E Ft.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz dugo_ #128517 üzenetére

    Ha jól értem akkor egy:
    [link]

    Ehhez az alaplaphoz ez jó: [link]

    És akkor a win7 még jó erre jól értem?

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz dugo_ #128521 üzenetére

    Ha innen letöltöm a W7 64 bitesre az USB-t az megegyezik ezzel amit te linkeltél a FAQ ból?

    [link]

    Egy 4GB os ramot is veszek ott nem kell oda figyelnem semmire ugye? csak az hogy milyen a GDDR es, hogy amilyen az alaplap ez is arra legyen?

    És még annyi hogy akkor már csak a V. kártya van, tudsz vmi egyszerűt ajánlani amin a régi játékok meg a 2010 esek elfutnak? nem kell nekem hogy a GTA 5 elmenjen ezek nem érdekelnek, olyan 30Ezret maximum költenék rá,

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz dugo_ #128526 üzenetére

    DVD-n van nekem a telepítő, hogyan tudom beletenni?

    az oké hogy újra irom a lemezt, de hogyan tudom én a telepítőt bele rakni?
    Ha letöltöm az asus oldaláról az usb 3-t és maga a telepítőt berakom awin7 fájlok mellé úgy elindul vele?

    Az oldalt fordítóval lefordítottam de elég krixkraxot ír, angol tudásom meg 0.

    Nem elég neki az ha a win7 telepítése után utólag felteszem? az nem segít rajta?

    Vagy ha megvettem az alaplapot és a DVD-jén rajta lesz már ez az opció? hogy innen át illesszem a telepítőbe?

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz hobizoli #128537 üzenetére

    Még mindig megy, semmi gondom vele, és amíg nem hal meg nem akarok feleslegen kiadni másikra pénzt hogy ezt kidobjam!

    A HDD-ket 2 éve vettem jók azok, ilyen apróságokat nem szeretnék cserélni az új gép miatt:)

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz dugo_ #128534 üzenetére

    Köszönöm, így azért már egyszerűbben állok neki!

    Ebben tudsz e még nekem segíteni?

    Megvettem a Be Quiet! silent base 600-as házat, és van benne 2 csatlakozófej amit nem ismerek, és a googlebe hiába írtam be a típusokat arra se dobta ki őket.

    A fekete -kék fejűre 3.0 Usb-t ír a kábelen, de ez nem megy rá a jelenlegi alaplapomra és az újra se fog: ASUS B150-PLUS

    Néztem kártyákat és találtam egyet 8000Ft körül az ipon-ról, a képen úgy néz ki, hogy az anya van a kártyán ill. még egy típusú csatlakozó van a lapon ami hasonló a másik csatlakozóra amit nem ismerek

    [link].

    A másik Sata beütéses csatlakozó meg szerintem a ventilátor gyorsaságáért felel, a házban van alapból egy beépített gyorsítás vagy mi a szösz, és ha kapcsolgatom nem változik semmi, így gondolom hogy oda tartozik. Gondolom ezt a táphoz kellene csatlakoztatnom, vagy nem?

    Így végül is mindkettőhöz kell egy átalakítót vennem, de hogy eltudjak indulni kéne a neve meg egyáltalán elképzelhető a megoldás amit én szeretnék.

    A ASUS B150-PLUS alaplapon a fotó alapján csak 1db USB csatlakozót látok, így hiába alakítanám át a kék dögöt kis tüsre , mert a 2.0USb -s csatlakozó oda megy ami szintén van a házban!

    Jelenleg a 2.0 USb megy, de a 3.0 nem mert más a csatlakozója, de az új lapon se lesz neki helye ha tűsre alakítom át.
    Na de itt vannak a fotók:

    Előre is köszönöm a segítségedet! Az alapokban már rengeteget segítettél, már tényleg csak az apróságok maradtak.

    [ Szerkesztve ]

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz hobizoli #128548 üzenetére

    Az alaplap nem passzol, mert nem véletlenül jobb az amit vennék, az Asrock ba tudok egy VGAt és egy kis csatlakozósat és vége, amit én veszek abba meg tudok bővíteni ha épp kellene, és nem kell újra költenem egy alaplapra

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz dugo_ #128547 üzenetére

    Szét szedtem a házat hogy lássam hogy a vezetékek hová mennek, a gyári 2 ventinek van egy kis pici kocka 2 tűs csatlakozója ami rá van kötve a tápra és megy is, a hosszú sata csatlakozó megy el a sebesség opcióba, De már nézek egy átalakítót neki ami egy anya + olyan csatlakozó legyen ami a tápba megy

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    válasz hobizoli #128575 üzenetére

    Tv kártya megy bele, ill egy sata kártya pluszba.

    Ugyan ilyen a jelenlegi alaplapom van benne 2 kártya hely.. nagyszerűen kevés
    Biztos megfelel olyannak aki nem tenne bele bővítést!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

  • Senquist

    tag

    Sziasztok!

    Sikerült összeraknom az itt kapott tanácsokkal és segítségekkel az új asztali pc-met, viszont mostanra már csak az apróbb simításokra költök, és a helyzet az hogy már 1 dolog van amit kéne bele vennem.

    Próbáltam magam keresgélni mindenféle szak szavakkal, hátha találok, de egyszerűen nem.. Talán akinek olyan háza van mint nekem és olyan terve volt mint nekem az talán tudna segíteni!

    Van egy Be Quit! Slient base 600 Orange házam, Ebben van alapban 3db HDD tartó fiók, és szeretném ezt bővíteni, mivel a gépben jól látható hogy a bővítés helye megvan adva, rögzítés szempontjából már ezért is kell lennie egy megoldásnak.
    4 HDD -van benne jelenleg úgy hogy a 3. optikai meghajtós részlegbe tettem egyet, de az 5. vinyot sehova se tudom betenni, ezért vennék bele egy 3-as tartó fiókot és hozzá a HDD -s rögzítő elemeket.

    Próbáltam a hivatalos weblapján nézni de ott semmi a létezéséről..
    Lehet hogy létezik csak én keresem rossz néven.

    Itt egy kép ahogy kinéz a pc-m HDD részlege,

    Előre is köszönöm aki tudna ez esetben segíteni!

    ..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

Új hozzászólás Aktív témák