Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Querion

    csendes tag

    Sziasztok,

    Rövid kérdésem volna, hosszú évek laptopozása után ismét visszatérek egy desktop géphez. Nem konkrét konfigurációt kérdeznék, mert ahhoz túlságosan tufa vagyok, meg lusta is. :)

    Inkább azt kérdezném, hogy milyen tapasztalataitok vannak a Computer Imperium gépeiről, mennyire jók árban? Mármint hogy sokkal jobban járnék-e, ha magam szedem össze, vagy nem fog sokba fájni a lustaságom, ha előre összerakott gépet veszek tőlük? Az egyik i7-es gamer konfigjukban gondolkodom.

    Kösz előre is!

  • Querion

    csendes tag

    válasz Buci21 #35357 üzenetére

    Szia, köszi a segítséget, akkor pontosítok egy kicsit az elképzelésen, ha ilyen segítőkészek vagytok. :)

    Szóval olyan konfigot szeretnék, amivel pár évig nem kell foglalkoznom, ezért is akarok i7-es procit például.

    Nagyjából 300ezret gondoltam rászánni, de - bocs, hogy a válság közepén ilyet mondok - plusz 10-20ezer nem gond, nem vagyok ebből a szempontból árérzékeny. Egy 75ezres 27 colos LG monitor jön még mellé, szóval gép + monitor + oprendszer 400ezer körüli elképzelés volt, ebbe illik bele a 270ezres Computer Imperium gép (a legkisebb i7-es).

    A lényeg, illetve elképzelés:
    i7-es 3770-es proci (nem kell a K, nem vagyok egy overclock hekker)
    nVidia 660TI 2gb videokártya
    16 gb RAM, ez megint kicsit overkill, de előre tervezek
    egy legalább 128-as SSD, de inkább a 180-as Intel, arra menne az oprendszer, hogy ne nőjön ki a szakállam, mire beboot-ol a gép, ettől kapok idegfrászt, meg a homokórától ;)
    valami normális vinyó, 2TB több, mint elég, van már 2 külső itthon így is a laptopra kötve
    alaplap, wlan kártya, hangkártya, BD meghajtó.
    ezek a fő sarokpontok, minden más másodlagos igazából

    Magam casual gamer vagyok, az elmúlt fél évben a kölökkel minecraft-ozok (ő az ipad-en, én meg az iphone-on :) ), egyébként stratégiai játékokat játszom, az meg nem egy fps-igényes történet. Ha CoD-ot akarok játszani, arra ott az xbox, én jobban szeretem annak a kontrollerét lövöldözéshez a kanapén, de ez nyilván ízlés kérdése.

    Ami még megemlítendő, hogy a párommal most gründoltunk app-fejlesztő céget, szóval oda is be fogok segíteni néha, tehát munkára is lesz használva (Photoshop, Adobe Edge főleg), azok a programok meg szeretik, ha "van hely megfordulni az udvaron".

    Tehát úgy 400k-t akarok az egészre rászánni mindenestül, amiből az oprendszer meg a monitor nagyjából fix, így jön ki a kb. 300 a gépre.

    Alapvetően a boltból leakasztható konfigban azért gondolkodtam, mert arra van garancia és mint mondtam, szerintem nem fakadnék sírva, ha nekem kellene gépet összerakni, de elég lusta ember vagyok ezt végigszenvedni.

    Szóval így a sztori dióhéjban, ebben kellene segítség/tanács.

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák