Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    Sziasztok!
    Régi 775-ös konfigomat akarom lecserélni.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra és 2-3 virtuális gép futtatására

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD: 1TB SATA 3, 5400RPM
    SSD: Samsung 850 EVO SATA3 250GB
    Ház: Zalman Z11 Plus
    Táp: FSP Hyper M 500W

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitor, billentyűzet, egér van. VGA-t csak később veszek. Most csak CPU + Alaplap + RAM-ra van szükségem.
    A CPU-t használtan akarom venni, i7-es Skylake-t. Hardveraprón ~70 ezer Ft körül mozognak. Nincs szükségem K-s procira, nem akarok tuningolni. Konkrétan az i7 6700-on gondolkodok. Azért i7, mert tartós gépet szeretnék és állítólag néhány játék már kihasználja a több szálat.

    Alaplapnak ezt gondoltam: Gigabyte GA-H170-D3HP

    RAM 16GB, vagy csak 8GB és később bővíteném 16GB-ra, pontosan nem tudom milyen RAM-ot vegyek

    VGA amit későbbre tervezek, az majd szerintem valamelyik 1060GTX lesz, de ezt majd akkor kitalálom

    4. Mennyi a kereted rá? ~150 ezer Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    2560x1080, HDMI, DisplayPort 1.2

    Kérdés: A tápot cserélnem kell-e nagyobb teljesítményűre, akkor ha VGA-t is veszek? Ha igen akkor új tápot is csak akkor vennék, amikor VGA-t veszek.

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

  • zolka95

    őstag

    válasz membrandj #118490 üzenetére

    A RAM-ot is megéri használtan venni? Ezekre sem jellemző az hogy elromlik, mint a CPU-nál? Lehet jobban járok vele. Boltokban is 5 év garanciát adnak a legtöbbre.

    Alaplapoknak annyira nem néztem utána. Raid nem kell. Ha csak ennyi a különbség köztük akkor egy olcsóbb b150-es lapot veszek. Egyébként a 'Milyen alaplapot vegyek?' topik alapján választottam.
    Köszönöm a válaszodat! :R

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák