Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    Sziasztok,

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Egyelőre infót gyűjtök, korosodó gépem tervezem upgradelni a közeljövőben, két lépcsőben. Október eleje-közepe felé az alaplap, proci, ram triót, majd ha összejön akkor még idén télen a maradékot (ház, táp, hdd, ssd), de ez lehet átcsúszna már jövő év elejére.
    A gép mindennapos dolgok mellett alkalmi játékra lenne használva, persze ésszerű beállítások mellett, kompromisszumosan, nem kell 4k, ultra, 32x msaa. (Főként dota2, meg új géppel már akkor frissebb AAA kategóriás címek is)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Videókártya: MSI GEFORCE GTX 1050 2GT OC (Őt cserélném utoljára majd a tervezett konfigból, hátha egyszer lehet majd a bányászláz után, újra értelmes áron kapni középkategóriás videókártyát. Ha meg nem, akkor majd ha összejön a pénz, addig meg kiszolgál ez.)

    HDD: SAMSUNG 1TB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ (decemberig kiszolgál, később csere WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX-re)

    Táp: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W (tudtommal nem egy életveszélyes típus, szerintem decemberig ez is kihúzza, tervezett csere: BE QUIET! Pure Power 10 400/500W(?) CM)

    Ház: COOLERMASTER Elite 430 (decemberig marad, tervezett csere: ZALMAN Z9 NEO/NZXT Source 340)

    Monitor: 24" LG 24MB56HQ-B IPS LED FULL HD (ez maradna)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    És akkor az alkatrészek amiket néztem, fórumot is visszaolvasgatva.

    Proci: AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX

    Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS

    Ram: Itt vagyok nagy gondban, olvastam itt is, ryzen topikban is, hogy baromira háklis a ryzen a ramokra, viszont jó lenne egy legalább 3ghzes modell, de sokszor még a qvl lista sem garantálja azt hogy a ram megfelelően működik. (Ha nem megfelelő chipest fog ki az ember hajára kenheti?)
    Ha nagyon sokat kell vele szarakodni, én azt sem bánom, ha kisebb órajeles lesz, ha azok stabilan futnak, nem tudom teljesítményben ez mekkora romlást okoz?
    Na mindegy 16GB működő DDR4 ram kell, ez a lényeg. :D

    +SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5", de ez úgy is csak a maradékkal együtt jönne még december felé.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Most első körben max. 140-150kból, ahogy nézegettem, kijönne a proci (65k), ram (45-50k), lap (27k). Jó lenne ezen belül maradni. A többi meg majd ahogy jön, addig még az árak is változhatnak.

    Lényeg a lényeg, a végeredmény egy jól fejleszthető (ryzen 2?) tűrhető konfig lenne, ami egy későbbi videókártya upgraddel sokáig kiszolgálna majd. Jó lesz ez így? A mostani konfigomat, meg újra összerakva, megkapná a család netezős gépnek.

    Sorry a wall-of-textért

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz dugo_ #125276 üzenetére

    Igen úgy is terveztem hogy a motherboard, cpu, ram jönne most első körben, és nem egyenként veszegetném őket. HDD csak azért lenne cserés mert mint mondtam, ha "kész" lesz az új gép, a mostanit újra összeraknám és menne a családnak netezős confignak amíg bírja szuflával. (Erre a feladatra szerintem tökéletesen megfelelne.)
    Hdd lehet hogy 2TB-os lesz, ahogy nézem nem sokkal drágábbak, cserébe legalább itt is lesz előre lépés.
    A gép idén lett 6 éves, szóval a táp is 2011 augusztusban lett véve.

    Azért terveztem amúgy 2 lépésben a vásárlást, mert tudom hogy megy ez ebben az iparágban, minél tovább vár, húzza-halassza az ember a cseréket csak rosszabb lesz. A 3 fő alkatrészre most megvan a keret, de most megint várni amíg mindenre meglesz szerintem badarság. Amúgy is mindennek az ára csak felfelé megy az utóbbi időben (Ramok, vga-bányászláz, ryzen-készlethiány), meg folyton jönnek az újabbnál újabb cuccok és akkor már mért nem vár az ember arra etc.

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    Üdv,
    Ismerős szeretne magának gépet általános felhasználásra, netezni, filmezni, játék nem lenne.
    Újonnan kihozható, ez még manapság 60-80kból? Perifériák vannak, meg monitor is. Hdmi-s fullhds monitorja van. Illetve alkalmanként lehet rá lenne kötve egy 4ks LG tvre, ez nem tudom, megoldható-e ekkora keretből, vagy az extrább gépet kíván nagyobb keretösszeggel?

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák