Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisceka

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra. A célom az lenne, hogy a BF3-at vigye normálisan, jelenleg lowon be-beszaggat.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Chieftec BX-02B-B-B házban:
    Asus P5K alaplap
    Intel Core2 Duo CPU E4500 2.2GHz
    3GB DDR2 RAM
    ATI Radeon HD5770 1GB
    1 TB WesternDigital vinyó (+1 250gb samsung vinyó, ami ki van kötve, mert nem bírja a táp)
    Chieftec GPS-400AA-101A (400 W) tápegység
    Asus wifi kártya
    Audigy hangkártya

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Proci, alaplap, ramok. +talán új táp, és proci hűtő

    Amikre gondoltam eddig:
    INTEL Core i5-2500K 3.30GHz,
    Asus vagy Asrock z68-as alaplap, pontos tipust nem néztem, de mindenképp gen3-as, legalább 5.1es hanggal
    4 vagy 8 gb ddr3-as RAM, nem tudom megéri-e 1600 Mhz-est venni
    Szerintem egy új táp is kellene, a lényeg, hogy halk és megbízható legyen

    4. Mennyi a kereted rá?
    durván 100ezer Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    19 colos monitorom, felbontás: 1280x1024

    Szívesen fogadok más javaslatokat is a fent leírtak helyett. Ha ennyi pénzből ki lehet hozni jobbat légyszi írjátok meg. Várom véleményetek!

    Minden jót!

    [ Szerkesztve ]

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz sketchifun #6674 üzenetére

    Köszi a válaszod. Új videókarit nem akarok most venni, majd nyár végén talán, ahhoz szeretnék egy komolyabb alapot összerakni. Azért gondoltam a 2500K-ra, mert árérték arányban talán ez a legjobb proci.

    szerk: olyan gépet szeretnék összerakni, ami kövi 3-4 évre elegendő lesz játékfronton

    [ Szerkesztve ]

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz sketchifun #6676 üzenetére

    Köszi :) Igaz így túl mennék a megadott árkereten, de tudnál ajánlani egy proci hűtőt a 2500k-ra?

  • Kisceka

    csendes tag

    Sziasztok!

    Itt az ideje, hogy újítsak a jelenlegi asztali gépemen, szegényke már nem olyan, mint régen.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékok miatt szeretnék újítani (War Thunder, GTA V(ha majd kijön)), ezen kívül programozásra, szoftverfejlesztésre is használnám (Java, C#(windows phone)).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Jelenlegi konfigurációm:

    -Ház: Chieftec BX-02B-B-B
    -Táp: Chieftec GPS-400AA-101A
    -Alaplap: ASUS P5K
    -Processzor: Intel Core2 Duo E4500 2.2Ghz
    -RAM: 3 x 1GB Kingston 800 Mhz
    -Videókártya: MSI ATI Radeon HD5770 1GB
    -HDD: Western Digital - Caviar Green WD10EARS 1TB 5400 RPM
    -dvd író/olvasó

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A 2. pontban leírtakból a házat, videókártyát, hdd-t, dvd meghajtót tartanám meg.
    Kell egy új alaplap, processzor, ram, és tápegység.
    Processzorból intelt szeretnék i5-et. Alaplapon legyen 5.1es hang.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Olyan 100ezer Ft-t szeretnék rákölteni, max 120k-ig mennék.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    A jelenlegi monitorom egy Dell U2312HM, ami 1920x1080-as felbontású. Ezen a felbontáson játszok most is és szeretnék a jövőben is.

    Összeállítottam egy konfigurációt, szeretném ki kérni a véleményeteket, hogy jó lenne-e vagy van jobb/olcsóbb lehetőség az adott alkatrészből?

    -ASROCK Z87 Pro4
    -INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
    -4 vagy 8 GB DDR3-as RAM, de a mostani árakat elnézve, nem tudom, hogy ebből milyet lenne érdemes választani
    -CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W

    Előre köszönöm a válaszokat!

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz DR|FTK|NG #78216 üzenetére

    Köszönöm szépen az eddig válaszokat!

    Még az elején olyan procit akartam, amit húzni is tudok, de szerintem az felejtős lesz. Úgy hogy, igen az a lap tényleg overkill :D

    A jelenlegi házam batárnagy, mindenképp nézzek ATX-es lapokat, vagy jobban megéri a microATX?

    Az SSD vásárlással is várok egyelőre. Viszont egy új HDD vásárlásán lehet, hogy elgondolkozom.

    A videókártya is marad, lehet, hogy nem lesz elég a GTAVhöz, de akkor is marad, majd tavasszal veszek egy újat.

    Tápon nem akarok spórolni, jó minőségű, csendes tápot szeretnék, a jövőbeni bővíthetőséget szem előtt tartva.

    Ezek alapján:
    -FSP Hexa+ 500W ~14k (vagy egy FSP Raider 550 ~17k)
    -ASROCK H87 Pro4 ~21k (mennyivel éri meg az esetemben H87 a B85 chipsettel szemben?)
    -INTEL Core i5-4440 ~46k
    -HyperX 8GB Genesis DDR3 1600MHz CL9 KIT ~24k

    Összesen: ~105k
    Vélemény?

    [ Szerkesztve ]

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz membrandj #78226 üzenetére

    Nem kerülte el a figyelmem a válaszod :)
    Az SSD-t még drágállom, tudom, hogy nagyon jó, de még várok vele. Kell plusz tárhely is, mivel a jelenlegi 1TB-os hdd-n alig van hely.

    Nem használok raidet, és igazad van, elég lesz a B85M is, olcsóbban is jövök ki.

    RAM esetében mit értesz az alatt, hogy magas? Iponon van Fury is, de az CL10-es. Viszont, ahogy nézegettem, a Genesis a HyperXnek egy régebbi szériája, már a honlapjukon sincs fent.

    Proci esetén most a 4460 felé hajlok mivel nagyon pici az ár különbség a kettő között.

    -FSP Raider 550 ~17k (ő lesz a nyerő :) )
    -ASROCK B85M Pro4 ~18k
    -INTEL Core i5-4440 ~46k (vagy 4460 ~48k)
    -HyperX 8GB Genesis DDR3 1600MHz CL9 KIT ~24k vagy ??

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz MasterHUn #78238 üzenetére

    Gondolom, azt nem nagyon lehet tudni, hogy milyen verziójú biossal kapható a lap :S

  • Kisceka

    csendes tag

    válasz MasterHUn #78242 üzenetére

    Akkor marad a 4440 :D

    Most ez a konfig:

    -CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 KIT ~23k
    -FSP Raider 550 ~17k
    -ASROCK B85M Pro4 ~18k
    INTEL Core i5-4440 ~48k

    Összesen: ~106k Ft

    Még alszom rá egyet, köszönöm mindenkinek a segítséget!

  • Kisceka

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék kicsit újítani jelenlegi konfigomon (i5 4690, 4x4 GB 1600 Mhz RAM , GTX 1060 6GB), hogy 1440p ready legyen. Már összeválogattam egyet, de szeretném kikérni a véleményeteket. Szerintetek jó lesz-e, kell-e még bele erő, illetve változtatnátok-e rajta valamit, és ha igen, akkor mit?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    AAA játékok, multi és single egyaránt. Szeretném a Red Dead Redemtion 2, illetve a Cyberpunk 2077-et high/ultra beállításokkal játszani. Jelenleg játszott játékaim: BF5, Mordhau, CS:GO

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Tárhely:
    - Samsung 860 Evo 250 GB 2.5"
    - WD Green 1 TB 3.5" 5400RPM,
    - WD Caviar Blue 1 TB 3.5" 7200RPM
    Videókártya: Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB 6 GB G1 Gaming
    Ház: Cooler Master Silencio 352 MicroATX
    Táp: FSP Raider 550 W

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Új proci, alaplap, memória, és egy 1 TB-os SSD, mert nem tudom már hova tenni a játékokat :W . A windows a jelenlegi 120-as SSD-ről átteszem a 250-esre. (120-as megy)

    Videókártyát egy későbbi menetben szeretnék újítani, valszeg harderaprón vennék használtan egy GTX 1080 Ti-t. De nagyon szívesen fogadok javaslatokat. :B

    Ezeket állítottam össze eddig:
    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX
    Proci: AMD Ryzen 5 3600
    SDD: Samsung 970 Evo 1 TB M.2-2280 NVME
    Memória: (itt két opciót néztem eddig ki)
    Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 CL16
    vagy
    G.Skill Trident Z 16GB (2x8) DDR4-3200MHz CL14

    4. Mennyi a kereted rá?
    Kb 200ezer Ft, de nincs kőbe vésve. (Ebben a videokártya és a monitor nincs benne)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Jelenleg egy full HD 60Hz-es monitorom van, de tervezek venni egy 1440p-s 144 Hz-es Freescync monitort, így arra akarom belőni ezt a rendszert.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Videókártya esetén mindenképp Nvidia.
    RBG nem érdekel mert zárt a ház. Későbbiekben lehetséges, hogy húznám a procit is, de egyenlőre a gyári hűtővel indulnék, hallottam róla jót, is rosszat is, kíváncsi vagyok rá milyen.

    Nagyon szépen köszönök minden választ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák