Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adrian Mole

    senior tag

    Sziasztok!
    Az alább szereplő konfig leváltásán gondolkozom, mert a gép hangos, néha lassúnak érződik. Teljesen általános PC használatra van, tehát mindenre használom, nem véletlen a hangkártya sem, ugyanakkor a játék nem annyira jellemző (régebbiek becsúsznak, de nem lényeges ebből a szempontból). A jelenlegi konfigban fontos volt a hosszútávú, stabil működés és a folyamatos bővíthetőség. Ennek az USB3 beköszöntével nagyjából vége, a 965-ös proci egy korábban betetőzött korlát, de kárát nem láttam (felesleges lett volna a Thuban).
    Jelenlgi konfig:
    alaplap - Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H
    proci - AMD PhenomII X4 965
    memória - 2x2 + 2x4 Gb DDR3
    videokártya - Gigabyte HD5750
    SSD - Kingston SSD
    tuner - Leadtek PxDVR3200H
    hangkártya - Terratec Aureon Universe
    ház - Chieftec Bravo BB01BBB
    táp - Corsair VX450W
    monitor - Dell U2412M
    Ami a konfigból megmaradna:
    - monitor
    - ház
    - tuner kártya
    - esetleg táp
    - átmeneti időre akár a videokártya, de intgrálttal is elvagyok akár
    Ami mindenképpen menne, illetve új kellene belőle:
    - proci
    - alaplap
    - SSD (jelenlegi nem SATA3-as)
    - memória (ha váltani kellene DDR4-re)
    A hangkártya külön tétel, ott az én feladatom megtalálni a potenciális újoncot. Az új komponensekre a kívánalom, hogy előre nézzenek. Csak azért, hogy régi cucc maradhasson, nem szempont a maradása semminek. Inkább szánok rá többet (pl. egy alaplapra), de időtálló legyen a motyó, vagy legalábbis hosszabb távon bővíthető. De fontos lenne, hogy a jelenleginél azért legyen több kraft (perifériában ez nyilván egyszerűbb, prociban a 965-nél nem adnám alább semmilyen téren). Mivel a jelenlegi kínálatot nem követem annyira, mint akár 5 évvel ezelőtt, azt sem tudom, hol kezdjem. Lehetséges, hogy érdemes még várnom egy kicsit, hogy AMD és Intel fronton is kijöjjenek az abszolút újdonságok? Melyik most egyáltalán az a foglalat, amivel hasonló távra lehet tervezni, mint a mostanival annó? Van ilyen?

    [ Szerkesztve ]

    42

  • Adrian Mole

    senior tag

    válasz DR|FTK|NG #107202 üzenetére

    Köszi a választ!
    Ritkán játszom, kivétel nélkül régi játékkal. Anyagi plafont nem írtam, mert nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy hosszú távon ne kelljen egy procicserénél, memóriabővítésnél többet a gépre költeni. Legyen minden jó és időtálló.

    42

  • Adrian Mole

    senior tag

    válasz DR|FTK|NG #107208 üzenetére

    Köszi! Eszerint régi tápot érdemes cserélni, de a RAM maradjon DDR3?
    szerk: Bocs, most látom, ezek DDR4-es lapok.

    [ Szerkesztve ]

    42

  • Adrian Mole

    senior tag

    Itt az ideje a gép-bél váltásnak, elsősorban közeljövőbeli win11-re váltás miatt.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Alapvetően azok az ősrégi játékok, amiket használok, elfutnak a jelenlegi konfigon. Van közte multiplayer is, de mivel ősrégi, nem szempont. A használat általános PC, de ebbe beletartozik, hogy sok mindennel próbálkozom, zene, videó, képszerkesztés, házimozi, de semmi komoly, nem munkára kell. Elsődleges, hogy a gép halk legyen, illetve a konfighoz hosszú távon ne kelljen hozzányúlni, valamennyire időtálló legyen.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi konfig (bold a megtartandó):
    Alaplap: GIGABYTE GA-Z270-HD3P
    Processzor: INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151
    Hűtő: SCYTHE Ashura (?)
    Videókártya: GIGABYTE GV-RX460WF2OC-2GD RX 460 2GB GDDR5 Windforce OC PCIE
    Memória: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK16GX4M2B3000C15W
    SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU
    Winyó: TOSHIBA Desktop 2TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200
    Táp: CORSAIR RMx Series 550(?)
    ODD: LG BH16NS55

    Hangkártya: Sound Blaster AE-5 Plus
    Monitor: Dell U2412M
    Illetve megmarad a kényelmesen szerelhető ház, Chieftec Bravo BB01BBB


    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor, memória, valamint, ha már, új SSD, HDD, illetve ha a táp nem kapcsolható össze az alaplappal, az is (de terv szerint a teljesítményszintben nem mennék a táp által nyújtott szint fölé, esetleg később cserélem a jelenlegit)
    4. Mennyi a kereted rá?
    300-400 eFt.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    1920x1200, tudtommal sync nincs rajta. Esetleg lesz ebben is váltás a közeljövőben, de a 4K-nak nem látom értelmét egyelőre, marad a legfeljebb WQHD, HDMI csatlakozással.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Kicsit körbenézve logikusabbnak tűnik a Ryzen, DDR5-ös alaplappal, hátha processzor fronton több ideig lesz lehetőség a frissítésre, ha felmerül az igény. Nem tudom, hogy a jelenlegi hűtő (amivel meg vagyok elégedve) viszi-e a Ryzeneket? Ugyanez a kérdés a tápra is. A megmaradó hangkártya miatt szükség van a teljes méretű ATX alaplapra, illetve szeretem, ha a gépház belseje nem zsúfolt, átlátható. Ilyen alaplapok aránylag drágák (nem baj, ha közben meg jó), a Gigabyte-tal meg vagyok elégedve több generáció óta, nem tudom, érdemes-e az Aorus szériában gondolkozni (B650 GAMING X AX vs. B650 AORUS PRO AX)? Processzorban a Ryzen 5 7600 szintjét néztem. SSD-ben a SAMSUNG eddig bejött, kérdés, hogy 970-980-990 szériát érdemes-e passzítani a konfig mellé, nyilván M2 csatlakozóval. Memóriában a jelenlegi 16 Gb-nál egyelőre nem kell több.
    A táp ügyében a mostani zajszintjével nagyon meg vagyok elégedve, ha cserélni kell, valamilyen nagy hatékonyságú, Platinum táp, és jelentős halkság nem ártana.
    Hosszabb távon a videókártyát valamilyen relatív kisebb fogyasztású (pl. 7600) Radeonra cserélném, de ez nagyon a jővő zenéje, nem ehhez a fejlesztéshez tartozik.

    42

  • Adrian Mole

    senior tag

    válasz palfitom #178546 üzenetére

    Köszi!!!
    Az AMD-k dobozos hűtői felejtősek, ezek szerint? Illetve a mostani (SCYTHE Ashura) hűtő nem megy fel AM5-re?

    42

Új hozzászólás Aktív témák