Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pckownz

    senior tag

    Sziasztok, szeretnek egy gepet leginkabb online fps jatekokra (CoD, Apex, Valorant), illetve video rendering es streaming (ez csak atmenetileg menne a geprol)
    2 monitor van jelenleg, egy 75HZ Freesynces (DP) 2560x1080, illetve egy natur fHD(Dvi->hdmi)
    Jelenleg van egy MSI RX470 Gaming 8G vga, ezt masodik korben szeretnem cserelni.

    Keret csak a gepre akar 300ig, de nem fontos kitolteni threadripperrel :)
    Vga 200ig

    Amit kineztem, az a Ryzen 5 3600, mindenkeppen AM4 alap kellene, abbol is ATX.
    Amit biztosan szeretnek:
    Legalabb 16gb ramot, de ha 4 modult nem kedveli a R5, akkor mehet 32gb is kapasbol. Van meg jelenleg 1Sata SSD, de szeretnek a gepbe valamilyen m2 megoldast (500gb), illetve HDD-t (2tb) is. Orulnek, ha a lapba kesobb tudnek megegy m2 ssd-t rakni.

    Gephaz nem fontos, majd valasztok valamit keszletrol amibe belefer a cumo :) Hang, rgb egyeb eyecandy nem erdekel :)

    Illetve +1, a vga:
    Ugy olvastam, hogy single streaming megoldasnak 1660mar eleg lenne, de nyitott vagyok jo ar/teljesitmeny miatt dragabb megoldasra is. Nem 5 evre tervezem venni a vga-t, ha jon mondjuk 1 ev mulva valami ami miatt erdemes valtani, akkor szivesen megteszem.

    Koszonok minden segitseget :R

    [ Szerkesztve ]

  • pckownz

    senior tag

    Sziasztok, eljott az upgrade ideje, azonban lecsusztam a HW piacrol, igy kernek segitseget.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Gaming, multiplayer (WoW, CoD es hasonlok) legalabb 3-4 evig, alkalmankent virtualizalas.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    WD Black SN750 SE 1TB nvme
    WD blue SATA3 ssd

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gep

    4. Mennyi a kereted rá?
    800-1.2M

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Freesync/Adaptive, 1440p 144Hz (DP), 2x Dell fhd irodai (hdmi)
    Fontos, hogy 2 hdmi legyen a vga-n

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nyitott vagyok a garis hasznaltra is.
    Hang/szag/szin nem erdekes, RGB/ARGB opcionalis.
    Van egy AF Brocken 3 itthon elfekvoben, de AIO-t preferalnek.
    Ami fontos meg, hogy idovel kerulhessen be meg 1 nvme ssd, illetve ATX meretek ala nem szeretnek menni. Nagy es szellos hazat szeretnek :D

    +1 jelenleg 32gb ramot nyuzok, egyszer mar szolt a windows, hogy elfogyott, nem tudom, hogy erdemes-e mar 64-re loni

    Koszi elore is! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák