Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mm779

    tag

    Sziasztok!

    A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi konfigurációval kapcsolatban. Alapvetően játékra lesz a gép, valamint szoftverfejlesztésre.

    Alaplap: MSI B350M MORTAR
    Processzor: AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX
    Memória: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT (CMK16GX4M2B3200C16R)
    Videókártya: GIGABYTE GV-N1060G1 GAMING-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
    SSD: CRUCIAL 275GB MX300 SATA3 2,5" CT275MX300SSD1
    Ház: FRACTAL DESIGN Define Mini C fekete
    Tápegység: FSP HYPER S 500

    Ami már megvan:
    HDD1: Samsung HD501LJ SATA2
    HDD2: Samsung HD502IJ SATA2

    Mindenképpen szeretnék majd OC-t eszközölni a fenti konfiguráción, ennek függvényében lett összeállítva a gép is.

    Amiben bizonytalan vagyok:
    1. mATX-es házban mik a lehetőségek OC terén? Nem teszi tönkre az alkatrészeket? Garanciavesztést okozhat?
    2. GTX 1060-ból melyik a legjobb ár / érték arányú változat? Előny ha minél halkabb.

    [ Szerkesztve ]

  • mm779

    tag

    válasz SyMbioTe #124330 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    Ha használtan szeretnék venni egy AMD RX 470-et amire még van 1-2 év garancia, akkor abból lehet gondom, hogy a garancia nem az én nevemre szól hanem az eredeti tulajéra? Én is tudom gariztatni, vagy csak az eredeti tulaj?

    [ Szerkesztve ]

  • mm779

    tag

    Sziasztok!

    A meglévő 7 évvel ezelőtt épített gépemet szeretném egy kicsit frissíteni lehetőleg minél kevesebb alkatrész cseréjével (házat / tápegységet / alaplapot mindenképpen meg szeretném tartani).

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Főleg játékra, singleplayer és multiplayer is. A játékok: WoW, Quake Champions (240 Hz-en), Red Dead Redemption illetve ki szeretném próbálni a Metro Exodus Enhanced Edition-t ray-tracing-el, de ha utóbbi nem reális akkor azt el tudom engedni.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    A jelenlegi konfigom:

    Alaplap: MSI B350M Mortar (MS-7A37)
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 (3200 MHz)
    RAM: 2x8 GB DDR4-3200 (Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16)
    GPU: GIGABYTE GV-N105TOC-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 OC PCIE
    Táp: FSP HYPER S 500W
    Ház: FRACTAL DESIGN Define Mini C fekete
    SSD: CRUCIAL 275GB MX300 SATA3 2,5" CT275MX300SSD1

    Ebben egyelőre csak a CPU + GPU párost szeretném cseréni a fentiekből.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    CPU + GPU + (léghűtés a CPU-hoz amennyiben szükséges).

    4. Mennyi a kereted rá?

    400.000 HUF

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    1920x1080, 240 Hz, 24" IPS, DisplayPort, HDMI 2.0 és hivatalosan FreeSync-et támogat, de G-sync-el is kompatibilis.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Új konfigot egyelőre nem szeretnék építeni, mert nagyon várom a GTA 6-os és akkor szeretnék majd egy teljesen új konfigot. Ezért a jelenlegi konfigot próbálnám meg még érdemben frissíteni.

    Az eredeti tervem az volt, hogy raknék a mostani konfigba egy Ryzen 5800X3D processzort (elvileg a mostani alaplapom bevenné BIOS frissítés után) és egy 4060 Ti-t (vagy csak sima 4060)-t, de a Milyen CPU léghűtést vegyek? topikban lebeszéltek róla, mondván, hogy a meglévő ház kevés ehhez a pároshoz.

    Ennek fényében melyik az a legjobb CPU + GPU kombináció aminek a cseréjével még érdemben tudnám upgrade-elni az meglévő gépemet (ház / táp / alaplap csere nélkül), de úgy hogy ne főjenek meg benne a dolgok (és lehetőleg halk maradjon)?

    Alapvetően új alkatrészekben gondolkoznék, de a használttól sem zárkózom el teljesen.

    Köszönöm szépen a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • mm779

    tag

    válasz SyMbioTe #177224 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Még két kérdésem lenne, ha nem gond:

    1. A meglévő házamba (FRACTAL DESIGN Define Mini C fekete) ha beleraknám a Ryzen 5800X3 + RTX 4060Ti kombót, akkor szerinted is megfőne a gép? Vagy azért bírná?
    2. Egy-két GPU amit ajánlottál azokhoz techpowerup-on 50-100W-al nagyobb tápot ajánlanak mint ami nekem van (pl. RX 6800-hoz 600W ajánlott PSU-t írnak), viszont nekem csak egy FSP HYPER S 500W van. Ez okozhat problémát vagy azért ezeket még elbírja az 500W-os tápom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák