Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LaCeeN

    tag

    Sziasztok,

    6 év után úgy döntöttem, hogy lecserélem az öregecske Core 2 Qiuad Q9400-es konfigomat egy újabbra. Jelenleg a gépen Hackintosh fut és azt szeretném használni a jövőben is, így limitáltak egy picit a lehetőségek a kompatibilitás érdekében. A gépet zeneszerkesztésre / hálózati szimulációkra és virtualizációra használnám. SSD-vel (Samsung 850 EVO) és HDD-vel már rendelkezem. A monitor egy LG 25" 25UB55-B

    Hasonlóan hosszútávra terveznék ezzel a konfiggal is. Úgy gondolom, hogy a Skylake ár-teljesítmény arányban nem érné meg. (Drágább alaplap, DDR4 és a proci) Ti mit gondoltok?

    Alaplap:

    GIGABYTE GA-Z97-HD3 vagy
    GIGABYTE GA-Z97X-UD3H

    CPU:
    INTEL Core i7-4790 3.60GHz 1150 OEM

    Cooler:
    ARCTIC COOLING Freezer i30

    RAM:
    HyperX 16GB FURY DDR3 1866MHz CL10 KIT HX318C10FBK2/16

    VGA:
    eVGA GTX 750 Ti (nem tudom melyik verzió a legjobb)

    Ház:
    NZXT Source 340 fekete
    + 2x ARCTIC COOLING F12 PWM

    Táp:
    FSP Raider 550

    Válaszokat és segítséget előre is köszönöm :)

  • LaCeeN

    tag

    válasz membrandj #94339 üzenetére

    Köszönöm a választ! :)

    Utána néztem persze, hogy melyik alaplapokat támogatja és mindkettő támogatott. Túl nagy különbséget nem fedeztem fel a 2 lap között. Persze a drágább az megbízhatóbbnak tűnik. OEM procit azért vennék, mert itt aprón olcsón (75K) hozzá lehet jutni és az i30-as hűtővel ugyanannyiba kerül mint egy BOX, csak jobb a hűtése. Elvileg tényleg elég lenne a prociban lévő IGP, kompatibilitás miatt gondoltam, hogy lehet jobb lenne egy VGA is mellé.

    A többi az rendben van? :)

    Köszönöm mégegyszer!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák