Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peetyy

    senior tag

    Sziasztok!
    Unokaöcsémnek szeretnék egy gyors és erős gépet összerakni, de nem kell játékra, ezért nem is kell csúcs vga.
    Viszont ha a későbbiekben előkerülne mégis a játék, akkor majd egy vga csere után ne legyen gond az alapokkal (de lehet erre nem fog sor kerülni).

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Hétköznapi használat, böngészés, YT, 4K filmek, játék nem mérvadó, csak legyen időtálló, gyors, erős és megbízható gép.
    .2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    THERMALTAKE ELEMENT T VK9001N2Z FEKETE ház
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Táp (minőségi 850W körülire gondoltam, de nem kell feltétlen moduláris) ,alaplap, processzor, processzorhűtő (léghűtő), 32 gb ram, VGA. Rendszernek eleg lenne egy 500GB körüli M.2 NVMe SSD, minden másnak pedig 1 TB szintén M.2 NVMe SSD.
    4. Mennyi a kereted rá?
    500.000 Huf.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    4K tv 60 hz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Intel felé hajlok, és új alkatrészeket szeretnék.

    Nagyon szépen köszönöm a hozzáértő segítségeteket :R

    [ Szerkesztve ]

  • peetyy

    senior tag

    válasz SyMbioTe #180743 üzenetére

    Szia!
    Elnézést, tudtam hogy kicsit katyvasz lesz az elképzelés :B
    De igen, legyen csak egy erős, általános dolgokra képes PC (ha már 500-at szán erre a projektre), aztán ha véletlenül változik, és játszani is akar majd(1440p-4K környékén), akkor ne jöjjön zavarba egy erősebb kártyától.
    Ami ha 4090 nem is lenne, de min. egy RTX 4070TI Super, vagy talán egy 4080(attól függ milyen árak lesznek majd akkor) biztosan :K
    Amúgy nem tudom, hogy ha a keret nagyobbik része inkább a minőségibb, tartósabb és időtálóbb alkatrészekre fog elmenni, akkor milyen VGA fog még beleférni, ami a hétköznapi használatra elég.
    Remélem kicsit pontosítottam :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák