Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Édesapámnak lesz, játékra ( WoWozik :DDD )
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egy Samsung TFT-vel. A többi kuka, 8 éves gépe van, semmi nem használható belőle, én még az egeret és a billentyűzetet is kidobnám.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    HDD, SSD, Ház, Táp, CPU, VGA, Lap, RAM, egér, bill (ez utóbbi kettő valami alap fos is jó)
    4. Mennyi a kereted rá?
    180 ezer ft (nagyon kicsit mehet feljebb, de 200K-ból Miskolcon kell lennie házhozszállítással, ezért írtam 180-at.)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1440x900

    Annyit csavarnék a dolgon, hogy én összeállítottam már egy gépet, kérlek véleményezzétek nekem, ha van javaslat valamelyik kompi cseréjére, várom szeretettel.

    Fontos szempont: A gari ahol lehet min. 3 év, ezért van egy-két helyen szokatlan márka, pl MSI VGA Sapphire helyett, mert +1 év garit ad. Emellett olyannak kell lennie a konfignak, hogy összerakom az érkezett cuccokból és megy (OEM CPU pl emiatt kiesik, vagy kell mellé hűtés is, stb, szóval értitek)

    Nem szempont: Bill minősége (Apának nem számít), Tuning és hasonló varázslatok.

    Megbízható tűrhető gamer config kell, ennyi.

    És akkor a lista:

    MSI B75A-G41 alaplap
    19 418 Ft

    INTEL Core i3-3240 3.40GHz 3MB 1155 BOX
    29 401 Ft

    MSI R7850-1GD5/OC HD7850 1GB GDDR5 PCIE
    43 292 Ft

    CORSAIR 8GB DDR3 1333MHZ CL9 CMV8GX3M1A1333C9
    17 971 Ft

    SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
    16 209 Ft

    KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G
    22 543 Ft

    TRACER Joker Ház
    5 478 Ft

    ARCTIC COOLING Fusion 550RF Táp
    14 427 Ft

    LOGITECH Desktop MK120 Bill+Egér
    5 258 Ft

    Szumma: 173 997 Ft (iPonnál)

    Vélemény?

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz membrandj #48955 üzenetére

    Szia,

    Köszi az infókat, csak nem látom a Core i5 létjogosultságát, mivel játékok alatt úgyse számít semmit, inkább a jó VGA, és azért a 7850 erősebb mint a 7790, PH tesztek alapján.
    Ez a Core i3 meg kb 3 ezer forinttal volt drágább, mint a Pentium, viszont magasabb órajel, több gari, HT, frissebb architektúra, több cache....

    Ezért néztem bele Ci3-at.

    A táp azért lett AC, mert Seasonic beles, jobb mint a Chieftec, megkérdeztem. A 2x 4GB memó helyett meg jobb szeretem az 1x8-asat, mert később lehet mellé tenni még egyet.

    A Toshiba vinyó, AS Rock lap nem noname kombók? :D

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játék, netezés, film

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Perifériák
    Monitor
    Nagy tárhelykapacitású merevlemez
    Hangcucc

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház (nem kell fancy)
    VGA
    Proci
    Alaplap
    Memória
    SSD
    Táp

    4. Mennyi a kereted rá?
    a nagyon max 300, de valami költséghatékony jó lenne - 200? :DDD

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    720p TV / 1600x1200 monitor, később lehet fullHD.
    DVI,HDMI

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok se AMD, se Intel márkafan, best buy komponensek kellene és cső. Semmi speciális elképzelés, azon felül, hogy nem kéne két vagyont költeni, egy elég. Picit lehessen húzni rajta.

    Igazából Ryzen 3 v Core i5 7400 között ingadozok, illetve RX560 v GTX1500Ti VGA-k között nézelődtem, jó lenne ebben az árkategóriában maradni, nem kell a 300-at elverni rá.

    Sajnos elég rég óta nem követem a hardverpiacot, fogalmam sincs pl hogy az AMD VGA gyorsabb-e AMD lappal és procival vagy nem, stb.

    Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz dugo_ #129143 üzenetére

    ...és Hobizoli

    Köszi a válaszokat.

    Ezek a konfigok a streamelést is bírják?
    Mert azt is tudnia kéne (amúgy öcsémnek lesz a gép, azért nem írtam eddig :D )

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz SyMbioTe #129160 üzenetére

    720p, esetleg 1280x1024.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák