Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősnek egy kis alap konfigot kellene összedobni egy 10 éves gép cseréjére.

    Semmi nagy igényük nincs, csak CDt/DVDt vigyen, internet menjen, Flash ne akadozzon.

    Ház a régi marad, és IDE csatolós ODD is van.
    Minden más alkatrészt most vennék meg neki.

    Irányár: minél kevesebb.

    Mondjuk az 5801es hozzászólásban említett konfiguráció nyírbálásával mennyire lehetne olcsósítani?

    LAP: Asrock H61M-S ~12eFt
    CPU: INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX ~15eFt
    RAM: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB ~5,5eFt
    HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX ~20eFt
    ODD: -
    VGA: VTX3D VX6750 512MBD5-H PCIE ~18eFt
    TÁP: FSP FSP400-60APN ~10eFt

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősnek kellene gépet összeraknom, aki csak internetezésre használná, semmi HD filmek meg játék. Maximum a Flash-t vigye.

    Monitor, billentyűzet és egér van.

    Keret 50k körül, ha lehetséges.
    Lehetséges egy ilyen gépet összehozni?

    Köszönöm,
    Ádám

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném lecserélni a laptopomat egy asztali gépre. A laptopba vettem régebben egy SSD-t (Samsung 840, 120 GB), tehát erre nem lesz szükségem.

    Kicsi, mATX méretben gondolkozok és háznak egy Fractal Design Define Mini vagy egy Fractal Design Arc Mini tetszene (jobban hajlok az első felé)

    A géphez kellene egy FullHD monitor is, 21"-23" méretben, illetve a gépre lenne kötve egy TV is, de a kettőn ugyan az a kép menne (ha a TV-n filmezek, vagy a kanapéból játszanék)

    A következő konfigurációt gondoltam ki:
    CPU Intel Core i5-4670K 58k
    RAM Kingston 8GB DDR3 (KHX1600C9D3P1K2/8G) 22k
    VGA ASUS Radeon R9 270X DirectCU II TOP 58k
    HDD WD Green 1 TB ( WD10EZRX ) 15k
    ház Fractal Design Define Mini 21k
    lap Gigabyte GA-B85M-D3H 19k
    táp FSP Raider 550W 15k
    monitor ???

    Filmezésre és játékra lenne használva (Dead Space 3, AC4, Simcity5, BF3) és szeretnék minél jobb részletességgel játszani. Illetve ugye a jövő játékait is kéne vinnie még egy darabig.

    A keret kb. 200k+monitor, amire még lenne 40-50e Ft. LG monitorra gondoltam, de nem feltétel.

    Amennyire néztem, ha kiszedi az ember a felső HDD keretet a házból, akkor hosszabb VGA-k is elférnek, de nem tudom, hogy az R9 270x-nek is lenne-e elég hely. A HDD-t szeretném valamilyen rezgéscsillapítóval beszerelni a gépbe, illetve az SSD-hez kellene egy 2,5"-3,5" beépítő keret. ODD nincs a gépben, de arra nincs szükségem.

    A későbbiekben esetlegesen szeretnék vízhűtést tenni bele, valahogy így, de ez még a jövő zenéje.

    A fenti listából mi az, amit ki kellene cserélni? Mi mennyire használható a fentebb leírtak alapján?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm gépet szeretne venni és neki kellene egy jó konfiguráció.
    1. Főként játékra és Photoshop-ra kell neki a masina
    2. Ami van eddig: monitor, billentyűzet, egér, SSD, HDD
    3. Ami kell: CPU, VGA, RAM, alaplap, táp, ház, hűtés
    4. 240 +- 10k HUF
    5. 2 db 1680*1050-es monitor lesz a gépre kötve. Játszani csak egyen szokott, és azt full felbontáson, lehető legjobb részletességgel szeretne.

    Intel és nVIDIA párti a srác. Leginkább az ASUS termékekben bízik meg, de ha mások is hozzák a színvonalat, akkor talán hajlandó lesz másra voksolni.

    Előre is köszi az ajánlatokat.

  • kozyadam

    tag

    válasz otto14 #63633 üzenetére

    (#63631) membrandj és (#63633) otto14

    Köszi a konfigot!

    Ha esetleg a közeljövőben cserélne monitort az ismerősöm és fullHD-ban is játszana, akkor a GTX770-es legyen?

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Laptopomat szeretném asztali gépre cserélni, és ebben kérnék egy kis segítséget.
    Már van egy SSD-m, ami bekerülne az új gépbe, de ezen kívül más alkatrész nincs.

    Az alábbi konfigra gondoltam, és kíváncsi vagyok, hogy mennyire lövök a célok mellé:

    Alaplap: GIGABYTE GA-H97N-WIFI
    Processzor: INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX
    Memória: KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G
    Videókártya: GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE
    Merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    Haz: FRACTAL DESIGN Node 304 fekete
    Tapegység: FSP FSP600-50ARN OEM

    A neten utánaolvasva megtetszett ez a kis ház, ezért szeretnék mITX méretű konfigot építeni.
    A gépet játékra használnám egy fullHD monitor és egy fullHD TV lenne rákötve, ezért szeretném, ha magas felbontáson is szépen futna minden újabb játék.

    Ezen felül szeretnék segítséget kérni abban, hogy érdemes-e vízhűtést tenni a gépbe, és ha igen, akkor milyen rendszert ajánlotok, amivel a CPU és a GPU is hűthető. (Azért gondoltam a vízhűtésen, mert filmezésre is lenne használva a masina, és ott jó lenne, ha nem lenne hangja.)

    Ami a költségeket illeti, maximum 250e Ft. körül szeretnék költeni rá.

    Köszönöm!

    Üdv,
    Ádám

  • kozyadam

    tag

    válasz menledge #76093 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a gyors választ.

    Az mITX dobozra azért gondoltam, mert nagyon megtetszett és mert a rendelkezésre álló hely sem túl magas.
    (az asztal mellett lenne a gép, mert alatta nem fér el, az asztal mellett van viszont a TV állvány, és nem szeretném, ha a gép teteje az asztallap fölé érne, problémás vagyok :) )

    Van olyan mITX ház, amit ajánlanál egy ilyen konfighoz? Nézek méh esetleg több mATX házikót is, hátha találok alacsonyat, ami pont megfelel a céljaimnak.

    Illetve ha léghűtést szeretnék bele, akkor milyen hűtőt ajánlasz? Esetleg a házventiket is cseréljem halkabbra?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy asztali gépet összerakni magamnak. Laptopról váltok, ezért majdnem mindenre szükségem lesz. Amivel eddig rendelkezek:
    SSD: Samsung 840 Pro 128 GB
    Egér: Logitech M705

    Az itteni kommentek alapján összeraktam egy konfigot.
    LAP: GIGABYTE GA-H97M-D3H
    CPU: INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX 1 db 60.399 Ft
    RAM: HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FBK2/8 1 db 19.688 Ft
    GPU: GIGABYTE GV-R9285WF2OC-2GD R9 285 2GB GDDR5 OC PCIE 1 db 66.368 Ft
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 db 16.731 Ft
    PSU: FSP Raider 550
    HÁZ: CORSAIR Carbide Series Air 240

    A gépet elsősorban játékra használnám. Ezeken kívül kellene egy monitor (23" v 24", fullHD) még és a gépre lenne kötve egy TV is. A keret 300k, ezt nem tudom túllépni. A ház nagyon megtetszett, ezért esett rá a választás.

    Továbbá a hűtés kérdése is foglalkoztat, szeretném csendesen tartani a gépet. A gyári ventik megfelelőek vagy ajánlott őket lecserélni halkabbra? Ha igen, akkor milyenekre?

    Van esetleg olyan komponens, amit érdemes lenne cserélni? Egy ilyen tudású gép kihozható olcsóbban?
    Nem az ipon-tól venném, csak itt könnyű volt összerakni a konfigot.

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Eljött a laptopom lecserélésének az ideje és a segítségeteket szeretném kérni az összerakott konfiguráció ellenőrzésében. A laptopból egy 750 GB-os vinyót fogok betenni az új gépbe, minden másra szükségem lesz, de az egeret és a billentyűzetet megoldom.

    A szempontok:
    -ITX méret
    -fekete és narancs színvilág
    -játékra lenne használva, full HD felbontáson, lehető legjobb minőségben
    -2 monitor lenne a gépre kötve és egy full HD TV
    -a következő 3, de inkább 5 évben nem nagyon szeretném fejlesztgetni, ha nem muszáj, max HDD-t bővítenék

    A konfiguráció:
    iPon link
    Ezt raktam össze az iPon oldalán. RAM-ból volt 2133 MHz-es, de az egy picit drágább, mint a 2400-as ezért 2400-asat választottam. Házból a fekete, ablakos verziót néztem, de mivel az jelenleg nincs az iPon-nál, ezért ez került a listára. CPU hűtő tekintetében én egy Cryorig H7 hűtőn gondolkoztam, mert tetszett a megjelenése. Ez sincs az iPon katalógusában.

    Továbbá hátra gondoltam még egy Phanteks PH-F140SP ventit betenni, és lehet, hogy az első ventit lecserélem 2 db ugyan ilyen ventire. Az alaplapon két darab venti csatlakozó van, tehát szükségem lesz egy elosztó kábelre is.

    A monitort a monitoros topikban ajánlották.

    Jelenleg egy 128 GB-os 840 PRO van a laposban a HDD mellett, és meg vagyok vele elégedve, ezért gondolkoztam most is Samsung-ban, de nem tudom, hogy 850 EVO vagy PRO lenne a jobb választás. Méretben szeretnék 250 GB körülit, mert néha már kicsit kicsi tud lenni a 128-as.

    A kérdések:
    -Vannak-e olyan részek, amivel nagyon túllőttem a célon, vagy ez a konfig így megfelelő-e? Árban kb. ez az a szint, amit még hajlandó vagyok kipengetni érte, de persze, ha lehet valahol fogni 1-2 ezrest, ám legyen!
    -Jó lesz-e ebbe a házba ez a táp, vagy inkább válasszak SFX tápot? Egy PCPartPicker konfignál olvastam, hogy a tulaj megemlítette, hogy kicsit kevés hely jut a VGA egyik ventilátorának ATX táppal. SFX táppal jobban szellőzött a VGA.
    -Venti elrendezésről van-e esetleg vélemény? Ha itt nem kapok választ, akkor megyek a ventis topikba is :)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    válasz deja vu #114186 üzenetére

    Köszi a gyors választ!

    Ahogy írtad az ajánlott ventik PWM-esek. Az alaplap manual (14. oldal) szerint - ha jól értelmezem - a csatlakozókból csak a CPU header (amire a Cryorig menne) PWM-es, a két darab SYS FAN az nem PWM-es. Ezekre is rá lehet kötni a PWM-es Be Quiet ventiket? Vagy van jobb megoldás? Nem fognak állandóan fullon pörögni a ventik? Vagy nem fognak hamarabb tönkremenni esetleg?

    Köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    válasz VirsLee #114272 üzenetére

    Helló!

    Köszi a választ, még nagyon képlékeny a dolog a pontos konfiggal kapcsolatban. Az alkatrészek választásánál nem elsősorban az ár/érték arány vezérelt. Inkább úgy voltam vele, hogy van kb. 480 ezer forintom, amit hajlandó vagyok egy erős gépre áldozni, és szeretném tudni, hogy ebből mit lehet kihozni, ami az eredeti bejegyzésben írt igényeimnek megfelel. Továbbá néztem ugyan ezt a konfigot mATX házzal és lappal is, árban elenyésző volt a különbség, ezért is döntöttem az ITX méret mellett.

    VirsLee, a magyarázat a furcsaságokra pedig legyen itt, de off-ba teszem, ne vesztegessen vele senki időt, akit nem érdekel. :)

    Lenne egy kérdésem viszont akkor a szakértőkhöz:
    Milyen konfigurációt ajánlanátok játékhoz, ha nem nézzük a korábban írt igényeket?
    480e Ft a keret, amiben szeretném, hogy legyen monitor is, illetve gépház, annak minden tartalmával.
    (hajlandó vagyok a laptop vinyóját beáldozni az új gépbe, és így a 480 ezres keret mehet HDD nélkül is)

    Cél a géppel játék lenne, full HD felbontásban, minél magasabb minőségen, lehetőleg IPS monitoron. Bónusz feltétel, hogy nagyon örülne a kicsi szívem, ha ennyi pénzért lehetne olyan gépet összerakni, ami mondjuk 3, de inkább 5 év múlva is alkalmas lesz játékra, lehetőleg minél kevesebb kompromisszum mellett.

    Először is nézegettem ITX házakat és eredetileg a Corsair 250D-t néztem ki, de végül letettem róla, viszont úgy gondoltam, hogy maradok "kisebb" házaknál és ezek között a Phanteks volt az, ami tetszett. Tisztában vagyok vele, hogy eléggé megtermett darab, mondjuk a Corsair-hez vagy egy Ncase M1-hez képest, de pl. utóbbinak elég rendesen el is kérik az árát. Nézegettem különböző mATX házakat is, ezek közül a Corsair Air 240 jött be igazán eleinte, aztán sok ilyen build log után valahogy hátrébb csúszott a Phanteks ITX mögött. A Phanteks mATX nem tetszik, az ATX meg drága.
    Házakkal kapcsolatban amúgy oldalablakost szeretnék, és kis csinosat, mert az asztalon lenne a gép, nem pedig "elrejtve" az asztal alatt. 5,25"-os helyekre semmi szükségem, és azt sem szeretném, hogy ha benézek a házba, akkor csak a nagy üresség kukkantson vissza rám (ATX házban 1 VGA, és a fél ház ott van üresen).

    Ami a monitorokat és a felbontást illeti fullHD-ban tervezek játszani, 1 monitoron, és szeretnék IPS paneles megjelenítőt. 70-80k között szánok megjelenítőre, és ebből nem lehet kihozni IPS panelt és G-Sync-et is, ahogy néztem, ezért választottam ezt a monitort. Az 1070 inkább időtállóság miatt került bele. Aztán úgy voltam vele a tesztek alapján, hogy a 1060 lehet, hogy maxon elviszi a mostani játékokat, meg talán a jövő évi címeket, de már 2-3, netalán 4 év múlva lehet, hogy kevés lesz. Ha most 1070-est veszek és idő közben jön valami olyan új VGA, amire megérné váltani, akkor az 1070-est is kicsit többért tudom talán elpasszolni, mint ha most 1060 mellett döntenék. Ha meg kihúz mellettem 4-5 évet, akkor bőven jó. 1060-nál nem látom annyira biztosítottnak, hogy jó minőségben vigyen minden újabb játékot is.

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy Acer gép ezzel a belsővel.
    Ezt szeretném átteni egy Fractal Node 304 házba. Ehhez milyen alaplap lenne az ideális?
    Én néztem egyet (GA-B150N Phoenix-WIFI), de ezt már nem nagyon lehet kapni.

    Illetve szerintetek van értelme memóriából venni mellé egy másik 8 GB-os modult? Jelent valami előrelépést a 2 modul? Nem játszok semmi komoly játékkal, így is megfelel a gép, ahogy van, de ha hozna annyi előrelépést, amennyibe a memória kerül, akkor megfontolnám a fejlesztést.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • kozyadam

    tag

    válasz dugo_ #125906 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Az MSI olcsóbb, szóval igencsak ő lesz a befutó.
    A tápot még nem néztem, még nem volt szétszedve a gép.
    Szerintem hét vége felé belenézek majd. Ha esetleg nem szabványos, akkor mekkora táp lehet az ajánlott? 400-450W jó lesz?

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    Ismerősöknek keresek számítógépet, amivel a mostani, kb. 10 éves masinát leválthatnák. Csak alap dolgokra kell, böngészés, esetleg 1-2 Word doksi szerkesztése, semmi komoly.
    Mivel egy kis szekrényben van a gép (az eleje nyitott, tud szellőzni) a magassága max 44 cm. lehet. Magasabb ház nem férne be.

    Használt gépek között találtam pl. egy kis gépet, Esprimo D756 W10P, ami amúgy méretben meg tudásban megfelelne, de érdekelne, hogy ettől esetleg tudtok-e jobb konfigurációt ajánlani hasonló áron.

    Köszönöm szépen!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Csak böngészés, Facebook, sport hírek, ilyesmik. Semmi komolyabb alkalmazás.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy régi SATA vinyó, amin jelenleg a Windows és az adatok vannak. Mellé szeretnék egy kis SSD-t az új rendszernek, ha belefér a keretbe.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház és minden, ami bele kerül.

    4. Mennyi a kereted rá?
    100k Ft körül szeretném kihozni maximum.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1280x1024 azt hiszem, csak VGA van rajta. Nem baj, ha a gépen nincs, majd kerítek hozzá átalakítót.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Maximum 44 cm magas gépház jöhet szóba, annyi fér be a szekrénybe, ahol a gép van. Esetleg valami mATX vagy ITX alaplap és ház jó lenne, de ha feláras, akkor nem ragaszkodok hozzá.

  • kozyadam

    tag

    válasz dannyl #162563 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a segítséget!
    Teljesen megfelel a konfig, és árban is belefér a keretbe!

    Üdv,
    Ádám

Új hozzászólás Aktív témák