Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bl@tty

    tag

    Sziasztok!

    6 év után (C2D E4500@3.0GHz, nV9600GT, 2x2GB DDR2...) megjött a kedvem ($ :DDD ) a cseréhez. Ismét hosszabb távra szeretném legalább az alapot (alaplap+proci) és hát dilemmában vagyok.
    Először is, a gépet, ha időm engedi, FHD játékra használnám (mondjuk 50%), ritkán filmkódolás, a többi internet/mozi/zene/iroda. Kb.200-220K lenne a keret, nagyon max. +10K esetleg...
    Szóval 2(3) verzió lebeg előttem:

    V1 (később a tuning miatt lehet jobb lenne):
    - Z87 lap (Asrock Z87 Extreme4)
    - i5-4670K
    - GTX760 2GB

    V2.1 (erősebb proci, később - 3-4 év - talán bírna jobb VGA-t is):
    - B85 lap (MSI B85G43 Gaming vagy ASROCK Fatal1ty B85 Killer)
    - i7-4770/4771
    - GTX760

    V2.2 (kajak VGA, de proci "kisebb"):
    - B85 lap (MSI B85G43 Gaming vagy ASROCK Fatal1ty B85 Killer)
    - i5-4570
    - GTX770 vagy R9 280X (ha egyáltalán lesz valahol...)

    A környezetnek a következőt néztem ki, akármelyik is lesz a döntés:
    - CM 212 EVO vagy SCYTHE Kotetsu hűtő
    - XFX Pro 550W, vagy FSP Raider 550W
    - Zalman Z3 Plus ház
    - valamilyen 2x4GB CL9-es 1600MHz 1,5V RAM KIT (Corsair, G.Skill vagy Geil)

    Szerintetek melyik lenne időtállóbb megoldás?
    (értsd: min. 3-4-5 évig bírja a strapát legfeljebb RAM bővítéssel, mint a jelenlegi. Vagy ez csak álom? A 9600GT-vel is elvoltam ~30fps-ekkel 720p-n. :DD )

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Bl@tty

    tag

    válasz membrandj #61111 üzenetére

    Köszi a gyors választ!
    Azt elfelejtettem, hogy a lapokat azért írtam azokat amiket, mert a rajtuk lévő Realtek 1150-ről (+erősítő) sok jót hallottam és kis pluszért jobb hangzás nekem megéri.
    A háttértárakat pedig azért nem említettem, mert a jelenlegi SATA3 vinyókkal elleszek egy ideig, az SSD egyelőre nem izgat túlzottan. Csak az említett egységekre kell most koncentrálni.
    A ház viszont tényleg jónak tűnik... :R :R

    Esetleg az i7-4770/4771 később nem lenne mégis elég új VGA-hoz? A GTX760-as még elég lehet 2(-3) évig, nem? A 9600GT is jól húzta. :U

  • Bl@tty

    tag

    Üdv!
    Ugyan egyszer már kérdeztem egy géppel kapcsolatban, de most nagyjából fixálódott a lehetőségek határa, így kikérném a tapasztaltabbak véleményét az összeállításról.
    Szóval, hosszú távra (~5 év) játék / videószerk. / zene / internet célra nagyjából 50 / 10 / 10 / 30 % arányú használattal:
    - Asrock Z87 Extreme4 alaplap

    - Intel i5-4670K processzor

    - Alpenföhn Matterhorn Pure hűtő (talán némi tuningot is bír később), vagy Scythe Ashura, ha a választott házba befér

    - Gigabyte vagy MSI TF GTX770 OC 2GB, attól függ, melyik van készleten (talán Giga felé hajlok...)

    - RAM 2x4GB KIT - Ezt még nem tudom pontosan, Corsair Velgeance LowProfile, vagy Kingston Plug&Play, G.Skill RipJawsX, Crucial Ballistix Sport, ami lesz, ebben a sorrendben az egyik. (Szerintetek? Vagy inkább ne legyen LP modul? Esetleg keressek 1,35V-os példányokat?)

    - Táp: XFX ProSeries 550W, vagy FSP Raider 550W (készletfüggő, hogy melyik)

    - Ház: amit ajánlottatok is, Fractal Design Core 3000, de szemezek a Corsair Carbide 200R vagy 300R kuckóval is. Erre kérnék ajánlást, hogy melyik lenne jobb vétel, tekintve a CPU hűtők magasságát...
    (Szóba jött még a Bitfenix Shinobi is, viszont a Zalman Z3 Plus-ról már lemondtam, pedig nagyon tetszett külsőre... :( )

    Köszönöm előre is még egyszer!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák