Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szlacis70

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 8-10 éves konfigomat (abit kn8 sli, socket 939, amd 64 3400+) szeretném lecserélni.

    Ehhez keresek egy új stabilan működő konfigurációt, ami kiszolgál a következő 5 évben

    egy kis bővítési tartalékkal.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Könnyebb irodai munka, szoftver fejlesztés, illetve file szerverként megy 24 órában, így fontos az alapjati

    alacsony fogyasztás valamint, hogy halk legyen,

    lehetőleg passzív hűtéssel. Néha lenne játékra is használva, nem kell, hogy a legújabb játékok

    hasítsanak, de az 1-2 éves játékok működjenek élvezhető minőségben rajta. Linux és Win futna rajta.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Amit akarok használni a jelenlegi konfigból:

    Van egy exrém magas ATX chieftek ház
    Seasonic s12 430W táp
    újabb SATA HDD-k
    Eizo CS monitor 1900x1200 max felbontással. 3x10 bites színmélységgel, displayport, hdmi, dvi
    s939 socket AMD procin meglévő nagy thermaltake hűtő. Pontos típust nem tudom, de kb 12x15cm kocka és éppen elfér alatta most a memória
    perifériák

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    LGA1151 alapon gondolkodom.

    Alaplap:Asrock Z170 Extreme4-ben gondolkodom, a display port, bővíthetőség és stabilitás miatt. Ha lesz halk video kártya, lejebb tudom engedni.Overclock nem használok.
    CPU: nem tudom pontosan, jó lenne, ha passzív hűtéssel működne alapjáraton, intel core-i5 6400T-ben gondolkodom. Teljesítményben nem tudom mivel nyújt ez kevesebbet játéknál.
    RAM: DDR4, 2x8GB, típus javasoljatok. (Hűtő alá be kell férnie :))
    valamilyen gyors SSD., kb 500GB-os elég, ha számít a játékoknál. Ha nem marad, a régi 60GB SSD és az sata HDD.
    GPU: itt ötletem sincs, olyat szereténk, ami üres járatban elmegy passzív hűtéssel, van display port/hdmi és esetleg támogatja a 3x10bites színmélységet. Max 1900x1200-ban menne a játék, 4K-ra váltás nem tervezett a jövőben.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Az optimumot keresem ár/érték arányban. Nem szabtam meg felső keretet. Nem kell mindenből a legdrágább, a video kártyán sporólnék ha lehet.

    Ha érdemesebb, tudok rá többet szánni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1900x1200 hdmi, display port

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Stabilan működő konfigot szeretnék.

    Előre is köszönöm.

    L.

  • szlacis70

    csendes tag

    válasz deja vu #115915 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm a segítséget.
    VIdeo kártyára még gyűjtök ,vagy nézek használtban.

Új hozzászólás Aktív témák