Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    1. A felsoroltak közül mindent kell dolgozzak rajta, és játszani is nagyon szeretek :)

    2. HD 7790, Seasonic SS400-ET, Gigabyte GZ-X3,i5 2500, ASUS P8H77-V, 8GB RAM

    3. Szeretnék összehozni akár a meglévő alkatrészek bevonásával, akár tök új felhozatallal egy nagyon stabil, és évekig komfortosan korszerű asztali gépet

    4. 200-300 000 Ft. Azért adok meg ilyen nagy intervallumot, mert ár/érték arányban a legjobb megoldás érdekelne.

    5. 1920x1080.

    Előre is köszi! :R

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz membrandj #91990 üzenetére

    Bocs, pont projektben vagyok, és a meleg miatt megmakkan a gépem, azért kérdeztem gyorsan be
    Először is, elfelejtettem köszönni, sorry, sziasztok :)

    Csurig van Satés HDD-vel, +egy fél éves Samsung SSD, általatok ajánlott volt az is az rendben van, elfelejtettem írni, úgyhogy elkél az új táp is szerintem. Mit ajánlasz?

    Rengeteget melózok millió ablakkal, fejlesztői környezettel, grafikai programokkal, nem szeretem nagyon bezárogatni, egy erősebb proci nem lenne ajánlatos? Esetleg még RAM? Az az igazság, hogy annyit nem játszok, hogy 120-ért vegyek videókarit, viszont a sok ablakos váltásos lagok megszüntetése fontosabb.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz membrandj #91996 üzenetére

    Idáig gondolkodtam és számoltam, megnéztem minden alap boltot stb.
    Nagyon jó tanácsot adtál, ugyanis nem kell egyben megvennem mindent, viszont két részletben maximális eredményt tudok elérni :))
    Most jön a táp (ebből a 620W) a ház (200r) és a videókártya (EVGA gtx960 lett a tesztjeitek és más véleménye alapján a kártya). 117. Használtan még jön a 2x4gb ram ugyanolyat vadászok mint amik vannak most (kingston hyperx 1600).
    Aztán ahogy marad a nyár végére jön majd a i7-4790+ giga h97m-d3h.
    Nagyon köszönöm, sokat segítettél! :R :R

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Programozashoz szeretnek egy workstationt osszerakni, ami adott esetben jatekra is jo, Legyen nagyon stabil es birja a terhelest. Neha egyszerre futtatok tobb virtualis gepet, 100 Chrome tab, tobb fejlesztoi kornyezet nyitva (multi thread tamogatott ezeknel), ezek mellett futtatok egyeb helyi szervereket.
    A leg eroforras igenyesebb feladat ezek mellett a JavaScript / NodeJS valosideju compiling, ezekbol is tobb alkalmazas szokott egyszerre futni (multi platform fejleszteshez).
    Jatek ritkan, akkor is csak single.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A regi configombol egyedul a videokartyat hoznam at: EVGA GeForce RTX 2060 SUPER 8 GB
    Processzornak e kozott a ketto kozott vacilalok: AMD Ryzen 9 5900X, AMD Ryzen 9 5950X. A keretbe belefer a dragabb, ha er annyit.
    Alaplapnak ezt neztem ki, de nyugodtan lehet teljesen mast is ajanlani:
    ASUS ROG Strix X570-E Gaming ATX Motherboard
    Alaplapnal fontos lenne, hogy nagyon stabil lap legyen, Linux altal is tamogatott, legalabb 2 nvme.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden mas, tehat, alaplap, huto, tap, haz, de ezek ugymond meg raernek.

    4. Mennyi a kereted rá?
    1M Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Ebben is rugalmas vagyok, ami a legjobban passzol a konfighoz, amit szeretnek ezzel kapcsolatban:
    2db 32", 4K monitort szeretnek, illetve 1-2 kisebb HD felbontasut is rakotnek meg ha belefer/megoldhato.
    Ezt neztem ki, nagyon szimpatikus: ViewSonic XG3220 32 Inch 60Hz 4K Gaming Monitor with FreeSync

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Semmi ilyen. Eddig inteles voltam, most a CPU ar ertek arany kulonbsege miatt meg szeretnem probalni az AMD-t eletemben eloszor.

    Fontos, hogy mindenben varom a tanacsotokat, a leheto legstabilabb es legjobb teljesitmenyu gepet szeretnem kihozni.
    Koszonom!

    [ Szerkesztve ]

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz palfitom #165394 üzenetére

    Koszonom szepen, vicces, hogy a tobbi alkatreszekbol is ezeket valasztottam ki partpickeren :C

    Kerdes:
    HDDnek, miert ez az ajanlott? Latom, hogy 5400 RPM. Erdekelne milyen szempontbol jo valasztas. Backupnak kellene foleg, olyan adatokhoz amikhez ritkan nyulok. Amugy jo olcso, az tetszik :DDD

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák