Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TartK

    kezdő

    Sziasztok

    Kicsit kiestem a pc témakörből, általában vettem egy lapost és olyat, ami akkori céljaimnak megfelelt.
    Most azonban egy munkaállomást szeretnék létrehozni, olyasmi lenne a cél, hogy bejelentkeznek rá emberkék és elvégeznek távolról feladatokat.
    Olyasmit mint vágás, effektelés és képszerkesztés.
    Ezen felül internetes alap dolgok mennének rajta, némi film, zene, valamint alapszinten játékok (a vga árak miatt alap szinten de elég ritkán).

    Összeválogattam a felszívott tudásból egy kezdeti konfigot, de akadnának kérdéseim.

    AMD-hez alaplap:GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 / sima AORUS ELITE / MSI MAG B550 Tomahawk / MSI MAG B550M MORTAR / GIGABYTE B550M AORUS PRO-P / KAKUKKTOJÁS Gigabyte GA-B450 AORUS PRO

    A kívánalmak ide:
    egy pci e 4.0 azért jó lenne, hogy tartós lap legyen a módosítások miatt a jövőben. Viszont azért egy jó hangkártya is kellene és nem ártana, ha a hűtés úgy lenne megoldva a chipsetnél, hogy külön venti oda ne legyen integrálva. Ilyen megoldása van pl a tomahawk lapoknál mert ahogy olvastam, ott a pcie4.0 felső része a procira van kötve és a 3.0 megy a chipseten át így nem melegszik fel. Ez egy kellemes megoldás számomra, viszont nem olvastam jót a hangkártyákról.
    A vrm hűtése is jó lenne ha tartós és minőségi lenne.
    Melyiket ajánlanátok és miért azt, ha lehet ilyet kérdezni?
    Külön köszönöm a magyarázatot, jó dolog tanulni.

    processzor: Eszetlen árakon vannak vga-k, ebbe a versenybe idén nem akarok beszállni, néztem 21 modernebb játék tesztet ADM G procival és a benne lévő vega-val. Alap szinten (hát nem szép grafika mellett) elvitte ezeket is, nekem meg régi játékok jönnek be és főleg stratégia. Ezért esett a választásom az 5700G-re, de az 5600G is opciós bár tesztek szerint (nem szentírás ezért is kérdeznélek titeket) kb 20% van az 5700G javára, ami időtállóbbá tenné még akkor is, ha bekerülne idővel egy dedikált vga.

    A kérdésem itt annyi, hogy a procik szintjén mi az ami ma több mint elég, a teszt eredményeket nézegetve és elvan vele az ember pár évet? 20.000 vagy 30.000 pont a teszteken, vagy ezeket hogy kell jól értelmezni?
    https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html - a forrásom mely lehet tévútra vezet.

    memória: crucial ballistix 3200 cl16 kit 2x8gb
    Gondolom később egy másik ilyen kit segítségével 32ig el lehet menni, vagy ez piac és 32gb beránt 2x 16ban.

    Amúgy mi manapság a memóriaigényes folyamat ami kívánja a 32őt?

    vga: Opciós, ha van olyan kombó vagy oylan felé vezettek és ajánlanátok valamit akkor erre is át lehet állítani a dolgokat.

    táp: Hát ez nehéz. Talán: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W / Seasonic Core GM 650W Gold / EVGA SuperNOVA 650 GA

    ház: q300l / Aerocool QS-240 / bármi amit ajánlantok és a hűtése kiváló

    HDD / SSD / MONITOR VAN

    egér / bill - NINCS, bal kezes vagyok így olyasmi kellene ami kényelmes és lehet Bluetooth is, sőt ha a billentyűn lenne a touch az is kiváló lenne (laptopról jövök), bár olvastam itt, hogy abból balos nem nagyon van.

    Köszönöm szépen nektek ha tudtok segíteni és oktatni kicsit és szántok erre időt.

    +1 mi az az I/O pajzs

    Köszönöm !! :R

  • TartK

    kezdő

    válasz palfitom #165041 üzenetére

    Szia palfitom
    Köszönöm a segítséged!

    Hülyeség, de mikor keresgélni kezdtem, arra gondoltam, most van itt az idő, hogy AMD gépet birtokoljak és végre kedvezhetek nekik, pici tüntetésként az intel sok éves magatartása ellen. Ezért indultam el és maradnék AMD vonalon most.

    Az APU megoldás sok esetben kevés ez tény és van jobb megoldás, többek között amiket írsz!
    Ha APU -s megoldás maradna akkor megfelelő lenne a fenti összetoldozás, vagy változtatnál valamin (pl egyazon minőégben fellelhet olcsóbb termék)?

    Amennyiben pedig nem APU-s és vennék valami kártyát (gtx 1050 / 1650) akkor fenti felállás csak mondjuk egy 3900x-el ami időtállóbb lenne?

    Annyit azért fontos, hogy most nem a gaming a cél, az ilyen lepattanó, rengeteg dolgom van és havi 1-2 nap van amikor ilyesmire ráérnék, a munkaállomás a fontosabb cél.

    Az eredeti szöveg, hogy ne kelljen keresgélned!

    ""
    Sziasztok
    Kicsit kiestem a pc témakörből, általában vettem egy lapost és olyat, ami akkori céljaimnak megfelelt.
    Most azonban egy munkaállomást szeretnék létrehozni, olyasmi lenne a cél, hogy bejelentkeznek rá emberkék és elvégeznek távolról feladatokat.
    Olyasmit mint vágás, effektelés és képszerkesztés.
    Ezen felül internetes alap dolgok mennének rajta, némi film, zene, valamint alapszinten játékok (a vga árak miatt alap szinten de elég ritkán).
    Összeválogattam a felszívott tudásból egy kezdeti konfigot, de akadnának kérdéseim.
    AMD-hez alaplap:GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 / sima AORUS ELITE / MSI MAG B550 Tomahawk / MSI MAG B550M MORTAR / GIGABYTE B550M AORUS PRO-P / KAKUKKTOJÁS Gigabyte GA-B450 AORUS PRO
    A kívánalmak ide:
    egy pci e 4.0 azért jó lenne, hogy tartós lap legyen a módosítások miatt a jövőben. Viszont azért egy jó hangkártya is kellene és nem ártana, ha a hűtés úgy lenne megoldva a chipsetnél, hogy külön venti oda ne legyen integrálva. Ilyen megoldása van pl a tomahawk lapoknál mert ahogy olvastam, ott a pcie4.0 felső része a procira van kötve és a 3.0 megy a chipseten át így nem melegszik fel. Ez egy kellemes megoldás számomra, viszont nem olvastam jót a hangkártyákról.
    A vrm hűtése is jó lenne ha tartós és minőségi lenne.
    Melyiket ajánlanátok és miért azt, ha lehet ilyet kérdezni?
    Külön köszönöm a magyarázatot, jó dolog tanulni.
    processzor: Eszetlen árakon vannak vga-k, ebbe a versenybe idén nem akarok beszállni, néztem 21 modernebb játék tesztet ADM G procival és a benne lévő vega-val. Alap szinten (hát nem szép grafika mellett) elvitte ezeket is, nekem meg régi játékok jönnek be és főleg stratégia. Ezért esett a választásom az 5700G-re, de az 5600G is opciós bár tesztek szerint (nem szentírás ezért is kérdeznélek titeket) kb 20% van az 5700G javára, ami időtállóbbá tenné még akkor is, ha bekerülne idővel egy dedikált vga.
    A kérdésem itt annyi, hogy a procik szintjén mi az ami ma több mint elég, a teszt eredményeket nézegetve és elvan vele az ember pár évet? 20.000 vagy 30.000 pont a teszteken, vagy ezeket hogy kell jól értelmezni?
    https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html - a forrásom mely lehet tévútra vezet.
    memória: crucial ballistix 3200 cl16 kit 2x8gb
    Gondolom később egy másik ilyen kit segítségével 32ig el lehet menni, vagy ez piac és 32gb beránt 2x 16ban.
    Amúgy mi manapság a memóriaigényes folyamat ami kívánja a 32őt?
    vga: Opciós, ha van olyan kombó vagy oylan felé vezettek és ajánlanátok valamit akkor erre is át lehet állítani a dolgokat.
    táp: Hát ez nehéz. Talán: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W / Seasonic Core GM 650W Gold / EVGA SuperNOVA 650 GA
    ház: q300l / Aerocool QS-240 / bármi amit ajánlantok és a hűtése kiváló
    HDD / SSD / MONITOR VAN
    egér / bill - NINCS, bal kezes vagyok így olyasmi kellene ami kényelmes és lehet Bluetooth is, sőt ha a billentyűn lenne a touch az is kiváló lenne (laptopról jövök), bár olvastam itt, hogy abból balos nem nagyon van.
    Köszönöm szépen nektek ha tudtok segíteni és oktatni kicsit és szántok erre időt.
    +1 mi az az I/O pajzs
    Köszönöm !! :R

  • TartK

    kezdő

    válasz SyMbioTe #165050 üzenetére

    Szia :)

    Igazából 3-5 évre ha kitart akkor maradna, nem tudom mennyi idő amíg mostanában a procik legyengülnek annyira, hogy már a most alapnak számító dolgokhoz is kevesek lesznek. Persze lehet e tech dolgokkal tervezni akár 5 évre? Ki tudja azt előre.

    Azért szöget ütött a fejembe az, hogy ha 3700x lenne a proci, ez jó 40-45.000el kevesebbe fáj, de erőben talán 7-8% eltérés lehet az 5700G-hez ha jól saccolom.

    Ebből az összegből kb kijönne tehát egy
    3700x ami 91.000
    gt 1030 - 1217p a teszteken, az ára 35000
    p400 - 1637p a teszteken, az ára 47000
    gtx 750 ti - 1764 a teszteken, az ára 49900

    A kérdés, hogy a 3700x van e annyira jó mint gondolom, van e annyira időtálló mint az 5700g és jobb e összességében ez a megoldás mint az 5700g-s alap elképzelés.

    Illetve kell e bármit variálni az összetevőkön ami tud annyit mint amit én néztem, de olcsóbb, mert hasonló minőségért ne fizessünk többet, ha a márka mindegy!

    Köszönöm szépen!

    Gondolom ez nem pont az amit ajánlottál ugye?
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • TartK

    kezdő

    Akkor kb értem amit írtatok és itt lenne a végleges (kb) lista. A kérésem annyi, hogy ha kell valamit cserélni, mert van másik márka terméke olcsóbban de az is épp olyan kiváló akkor azt tegyétek meg nekem és én is tettem bele 1-1 eldöntendő kérdést ahol kérlek jelöljétek melyik.

    Nagyon szépen köszönöm! Ma rendelem ha véglegesítitek és ha minden minennel kompatibilis, tehát befér az alaplap a házba stb

    AMD-hez alaplap:

    -- AAORUS PRO P felé hajlok a pce 4.0 miatt --
    ILLETVE itt beugrott hogy nekem kéne wifi is a pc.re, akkor wifis alaplap kellene? Akkor milyen ajánlott?
    GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 / sima AORUS ELITE / GIGABYTE B550M AORUS PRO-P

    Processzor:

    -- IGY MEGFELELŐBB AKKOR? --
    5700G-re mondjuk akkor benevezek, ár-értékben nem kimagasló az 5600hoz képest sem, de viszont az 1 szálas és ha jól nézem a több-es teljesítménye is jobb mint az 5600g és a 3700x társainak, tehát a céljaimra alkalmas lenne, ha nem keveri fel nagyon a konfigot persze.

    Memória:

    -- 2 maradt. Van hogy ez jobb AMD-hez vagy az? --
    crucial ballistix 3200 cl16 kit 2x8gb
    vagy
    G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C19D-16GVRB

    Táp:

    -- MELYIK LEGYEN --
    Seasonic Core GM 650W Gold / EVGA SuperNOVA 650 GA

    Ház:

    q300l

    [ Szerkesztve ]

  • TartK

    kezdő

    válasz TartK #165059 üzenetére

    sajnos nem engedte szerkeszteni már:
    b550 mortar wifi esetleg?
    Amennyiben jól látom van pci-e 4.0 slot és wifis is. Elég jónak tűnik a hűtés és bár van olyan G szériás amd amit nem támogat de ott nem látom kiemelve hogy az 5700g pl problémás lenne neki.

    [link]

  • TartK

    kezdő

    válasz palfitom #165065 üzenetére

    Szia palfitom

    Köszönöm, akkor az alap ez marad.

    A dp hdm kimenet miben fog korlátozni?

    A mortar jobb választás a GB-nál? Időtállóbb lap és a kimenetek jobbak esetleg? Avagy csak a wifi miatt?

    Néztem, hogy léteznek ilyen utólagos wifi antennás megoldások is így lehet, hogy nem is kötelező hogy az alaplap olyan legyen?

    köszönöm szépen!

  • TartK

    kezdő

    Olvasgatok és azt olvasgatom, hogy 2021.ben jön/jött a ddr5. Ehhez jön az, hogy 1.6x teljesítményt ígérnek a ddr4hez képest de igazából még nem támogatja kb semmi.

    Viszont 2022ben jönnek a zen4 és intel alder vackok amik igen és hozzá alaplapok stb.

    Felmerült a kérdés bennem ,hogy nem érdemes akkor várni ha a pc nem élet-halál kérdése? Ezzel gondolom esni fognak a ddr4 megoldások árai kb minden szinten és e mellé pedig időtállóbb lesz ha akkor vesz vki ddr5 megoldásokat.

    Ti éltetek már át váltást gondolom, ddr3-4 esete pl. Mik voltak a tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

  • TartK

    kezdő

    válasz Assimilator #165184 üzenetére

    Szerintem ok, lenne lap javaslatom, de várd meg az ebben profikat.
    Személyes észrevétel, hogy a 64gb ram szerintem mindenhez is, tök fölösleges. Játékra 16 elég és ha ennél komolyabbra használod akkor is a bő keret a 32. Persze a te dolgod. :P

  • TartK

    kezdő

    válasz Assimilator #165193 üzenetére

    ASUS PRIME X570-PRO - ha nagyon
    MSI MAG B550 Tomahawk - ha csak úgy

    Mint ahogy elsőre a 64 gb is fölösnek tűnik nekem (főleg a ddr5 árnyékában) , úgy az x570 pro is, de jó lap hírében áll és ha neked a külsőség is fontos nem csak a tartalmi érték akkor.... opció

  • TartK

    kezdő

    Sziasztok

    A fejemben még nem dőlt el a táp kérdése.

    Végül az itt olvasottak alapján 2 maradt de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen és itt főleg a minőség az elsődleges számomra. Az hogy teljesen moduláris vagy fél, mindegy.
    A két versenyző:

    EVGA SuperNOVA 650 GA [link]

    Seasonic Core GM 650W Gold [link]

    Köszönöm a segítséget!

  • TartK

    kezdő

    Sziasztok

    Felmerült bennem egy kérdés, és elkezdtem kicsit utána keresni a fellelhető véleményeknek a hűtők körében.
    Itt ugye ajánlott volt a
    dark rock 4 pro
    arctic freezer 34 esport duo

    A két termék érdekes mert a dark rock 4 esetén azért bőve van negatív vélemény is, míg a esport duo esetén pedig kevesebb, ugyanakkor ez utóbbi elvileg 2x hangosabbnak van feltüntetve viszont a légáramlás elvben duplája a dark rock 4 nek. Ez elírás lenne?

    Jókat olvasni a Cryorig R1 Ultimate-ről is

    Tényleg olyan jó a dark rock, hogy a dupla árat megéri a másikhoz képest? Vagy van esetleg nagyon ajánlott hűtő amd mellé még ami kipróbált darab és nem csak a netes tesztek sztárolják hanem a felhasználók is?

    Köszönöm a segítséget!

  • TartK

    kezdő

    válasz Ra's al Ghul #165815 üzenetére

    Szia.

    Időt spórolva neked és Tomnak és SyMnek is, idéznék előbbitől.:

    Olvasd el kérlek az összefoglalót és az ott felvázolt kérdéssort válaszold meg, hogy pontosabb ajánlást adhassunk.

    Köszönjük.

  • TartK

    kezdő

    Sziasztok!

    Az élet feldobott ma egy opciót és nem tudom eldönteni jó ez nekem vagy nem, mert nincs benne tapasztalatom. Pc hűtés a téma, fel is tettem a kérdésim a megfelelő fórumban, de sajnos elég lassú ott az élet, így arra kérnélek titeket, hogy akinek van kedve látogasson át oda és ha tud és akar, mondjon véleményt.

    Köszi mindenkinek!

    [link]

  • TartK

    kezdő

    válasz fntastic #166000 üzenetére

    Szia

    Arra fognak kérni, hogy az összefoglalóban lévő kérdéssort válaszold meg, mert akkor tudnak pontos igényt felmérni, ez jogos is.

    Ettől függetlenül én azt tudom mondani neked, hogy a szálak száma sokat számít a videózás területén ebben az 5600g sem rossz. A 16gb ram elég szokott lenni a feladatra, persze ez függ attól is, hogy milyen programmal milyen mélységben dolgozik azaz, mennyire szakma és mennyire hobbi.
    Pontosabbat majd a szakik :)

Új hozzászólás Aktív témák