Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz bobsys #19261 üzenetére

    - Új Ivy procit inkább tennék újabb chipsetes alaplapba. Azaz minimum B75-ösbe.
    Valószínűleg nem Intel alaplapot választanék, hanem asrok, asus, msi vagy giga lenne, de ez részemről sem igazán megalapozott, inkább csak jobban megbízok ezekben.
    - Ha erős IGP kell, akkor 3570K procit néznék, ha belefér a keretbe. Erősebb az IGP (4000-es a 2500-as helyett). És ezt akkor már inkább Z77-es lapba tenném, hogy szükség esetén egy kis órajel emelés is beleférjen.
    - S-es procit nem igazán választanék, kisebb TDP, de valamivel kisebb teljesítmény is
    - hogy mi az a SLAT, még a barátom se tudja... :( Úgyhog ynem tudom, van-e benne...
    - biztosan kell 32GB RAM? Hány párhuzamosan futó virtuális géped lesz? Az az érzésem, ha ennyi RAM kell nekik, akkor már lehet, hogy inkább egy i7-es procira lenne szükség...
    Ha meg nem, akkor lehet kezdeni esetleg 16GB-vel, és szükség esetén később duplázni
    Lehetőleg 1.5V-os RAM-ot kellene választani. Bár az 1.6-os is szinte biztosan elmegy 1.5-ön, legfeljebb 1333-on.
    - érdekes ház, bár nekem nem tűnik praktikusnak. A tápról pedig semmi adatot nem találtam. de kétlem, hogy valami minőségi, megbízható táp lenne, ennyi pénzért egyszerűennem fér bele, hisz az leglalább a ház árának a fele lenne. A tápos topicban rákérdeznék, hátha valaki látott már ilyet.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • bobsys

    addikt

    válasz bobsys #24975 üzenetére

    Tapot elfelejtettem linkelni

    FSP Raider 450

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • anulu

    félisten

    válasz bobsys #24975 üzenetére

    papírforma szerint jó lesz. 4 csatornás a CPU, a lapon meg 8 RAM foglalat van, úh jónak kell lennie. memóriából mit néztél ki? márcsak azért, mert az ECC-s RAM-ra a nadrágod rá fog menni. részemről az LGA2011 i7 + 8x8GB normál DDR3-ra szavaznék. a gyári hűtőben az a jó, hogy halk, de nagyjából ennek megfelelő a teljesítménye is. 7/24-re olyat vennék, amire dög melegben is rá lehet bízni a gépet. Zalman vagy Artic Cooling-ok között megérné körbenézni. vagy mivel dobozos CPU-t linkeltél, azt is meg lehet próbálni, hogy a gyári hűtő meddig bírja, aztán ha nagyon nem, akkor veszel egy erősebbet.

    táp jó lehet. VGA nem számottevő (valami 2D képet adjon, feltéve ha nem akarsz RemoteFX-et), HDD-nél meg darab*24W-al számolj. annak kell utánanézni (nem találtam így kómásan az FSP oldalán), hogy EATX tápcsatikkal hogy áll ez, mert WS lap mellé szokott kelleni.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz bobsys #169239 üzenetére


    bobsys

    :) OK.

    Lap: pl. Asus Prime B660-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660-Plus D4
    CPU: i5 12400(F)
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224-XT ARGB V3 / Arctic Freezer i35
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT), pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600 / Ballistix 3600
    VGA: pl. RTX 3060 / 3060Ti (fehér pl. Zotac white edition / Gigabyte Vision)
    HDD (ha kell): pl. Toshiba P300
    Ház: pl. Phanteks Eclipse P400A fehér
    Táp: pl. be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / EVGA B5 550 / FSP Hydro Pro 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W
    +1: lehet venni harisnyázott kábeltoldókat (pl), így teljes lehet a fehér a dizájn.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák