Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz bilanszki #123585 üzenetére

    FSP Hexa+ 400W inkább, mint valami noname Hui Cheng kínai belsős matricatáp. SSD-t szoríts bele, attól lesz gyors és reszponzív a gép.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bilanszki #123585 üzenetére

    Van rajta mit optimalizálni :)

    Zalman Z1 fekete számítógépház
    MSI B350M Gaming Pro alaplap

    ATX méretű házhoz nem látom okát mATX méretű lapot venni. (kisebb bővíthetőség, gyakran vacakabb VRM, kevesebb felhasználó, jobban elhanyagolt termékkategória)

    A lapot nyilván mérlegeled, hogy mire van szükséged, de amit te választottál elég soványnak tűnik.
    Általában a 30E-es kategóriából szoktak B350 lapokat ajánlgatni: ASUS PRIME B350-PLUS vagy akár egy egyenértékű MSI.

    AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX processzor

    Ez jó cucc :)
    Ha az árkülönbség kicsi, érdemes lehet megfontolni az R5-1600-at vagy akár az 1600X-et (utóbbihoz nem jár hűtő.)

    Kingston 8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FB/8 memória
    -(1)Egy ilyen kategóriás gépbe csak akkor tennék kezdésnek 8GB RAM-ot, ha tényleg szűkös a keret. Most még elég, de a gép élettartamán belül biztosan bővíteni kell 16GB-ra.
    -(2)egy modult (tehát single channel kiépítést) egy ilyen kategóriás procinál még átmeneti jelleggel sem használnék.
    -(3)Ha akarsz tuningolni, a RAM sebességen is érdemes növelni picit:
    -Corsair Vengeance LPX 3000MHz/CL15 vagy 3200MHz CL16 vagy 3200MHz CL14 (az első jó áron van)

    Amit kinéztél az (Google szerint) dual ranked RAM, ez nem gond, tuning nélkül is jól megy és gyorsabb mint amit az órajele sugall, de az hogy egyetlen modult akarsz berakni, az szerintem "no go"

    Zalman ZM600-LX 600W tápegység
    Nem ismerem, nem használtam, de az adatlapja alapján nem tetszik:
    -(1) Fölösleges 600W-os tápot venned. Tuning nélkül a géped kb sosem fog 250W fölé menni. Egy minőségibb 450-500W-os táp is bőven elegendő akár komolyabb VGA-val is.

    Én hasonló árkategóriában Be Quiet Pure Power 500W tápot ajánlanék. ennek magasabb a hatásfoka és minőségi ventije van (halk). (Nekem az egyel magasabb kategóriás Straight Power van)

    J.

    SZERK:
    Annyira alap, hogy észre sem vettem, hogy nincs benne SSD, mindenképpen kell valamilyen, akár csak egy kis 120GB-os is megteszi...
    Crucial MX300 olcsó szokott lenni, a legújabb Firmware-vel már megteszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák