Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz zsepii #83928 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a márkás gép feltétlenül megbízhatóbb is, mint amit alkatrészekből raknak össze. Legalábbis nálunk a cégnél sok HP gép van és egy idő után azok is hullanak, ahogy kell. Akkor éri meg, szerintem, ha olyasmit kaphatsz hozzá, amit egyébként nem. A helyszíni garancia pont ilyen dolog. Legalábbis nem hiszem, hogy egy kisker ilyesmi szolgáltatást nyújtana. Ha ki tudjátok termelni az árát, akkor érdemes, szerintem. Nézz utána a pontos szervíz feltételeknek.

    A márkás gépek javíttatása viszont nagyon drága tud lenni, ha nincs már garancia. Épp ezért olyan garanciát érdemes nézni hozzá, ami lefedi a gép tervezett élettartamát. Ha lehetséges, persze.

    Szerintem átlagos irodai feladatokhoz elég a G3240 is. A képszerkesztés miatt érdemes erősebbet nézni, de csak akkor ha a képek felbontása viszonylag nagy és elég gyakran kell ahhoz csinálni, hogy zavaró legyen várni rá.

    Az SSD jó ötlet, a + 4 GB RAM viszont szerintem nem indokolt.

    Elég kell legyen a 180W-os táp, de ha jól láttam, akkor erősebbel is lehet rendelni.

    No stress, no work Today!

  • oxalisz

    tag

    válasz zsepii #83928 üzenetére

    Valószínűleg ezen a fórumon eretneknek minősülök: szerintem érdemes ilyen gépet venni. (Egy cégnél az üzlet a lényeg, nem a pc (pc-k) állandó pátyolgatása, tuningolgatása. Addig jó amíg azt sem tudják, hogy van, csak működik. Ha még sem, akkor 3 év helyszíni garancia van. (Ezért szeretik a notebook esetében a LATITUDE termékvonalat.)
    A múlt évben vettünk egy ilyen masinát, pentium processzorral, hasonló feladatra, egy fiók irodánkba, 120 - 130 eFt volt. Nekünk bevált.
    Ennyiért persze sokkal erősebb gépet lehet építeni. (Az op. rendszer árát itt a fórumon nem szokták számolni.) Otthonra jó, mert a "szemem fénye", de a meló az más; ott nem lehet az egyes építőelemek külön garanciájával bíbelődni, ha mégis úgy alakul.
    Az SSD fogyasztása nem olyan nagy, én bevállalnám...

    A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

Új hozzászólás Aktív témák