Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz nimfas #176738 üzenetére

    Ez is, mint minden más felhasználás és egyéfüggő.
    Ha neked az átlag FPS számít és jól optimalizált, nem CPU intenzív, ellenben gpu igényes játékokkal játszol, esetleg nagyobb felbontáson és a létező legmagasabb Ultra++ beállításokkal, akkor persze VGA-ra költs, ne procira.
    Ha meg olyan érzékeny vagy a legapróbb megröccenésre és beesésre mint pl én, cserébe totál nem érdekel, hogy Ultra vagy Very High, csak szép legyen, akkor lehet inkább procira gyúrni.
    Én ez utóbbiba tartozok, még ha az általános netes ajánlásokkal szembe is megy kicsit.
    A 3070Ti, ami manapság a 6800(XT)-k árnyékába lépett és már maximum középkategóriának nevezhető, az nekem bőven elég, de a 12400-at már nagyon elkezdtem kevesleni, be is szereztem hozzá egy BCLK OC alaplapot amivel 4 heylett 5.2 GHz-en jár, ami NAGYON érezhető nekem.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • Rowon

    veterán

    válasz nimfas #176738 üzenetére

    Nem rég olvastam egy logout bejegyzést valamelyik itteni fórumozótól, aki szerint hamarosan a 8 mag lesz az etalon. Vannak prociéhes játékok is.

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz nimfas #176738 üzenetére


    nimfas

    Nem baj, erre való a fórum!

    Ez nem ilyen egyszerű, és nincs sok értelme általánosságban a "mi mit hajt ki" kérdésnek. Az optimális proci és vga párosítás MINDIG függ a kiszolgálandó monitor tudásától, elvárt grafikai részletességtől, az adott játéktól (vannak cpu-igényesebb és kevésvé cpu megerőltető játékok is), de még az egyéb hardverektől is.

    Single Core teljesítmény - Az új generációk (Intel 13. és AM5) e téren szinte ugyanazt hozzák (pl. 13600K vs 7700X), ebben csak régebben volt egyértelműen erősebb az Intel. A 13700K csak azért picit erősebb a 13600K-nál, mert kicsivel magasabb a turbó-órajele, de a különbség egyáltalán nem jelentős.

    Ha faragni kell, akkor 13600K(F) legyen, ezzel egyáltalán nem veszítesz sokat, és a vízhűtést is megúszhatod, egy barátságos árú léghűtővel, pl. ID-Cooling SE-206-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / Jonsbo HX6250 / ID-Cooling SE-207-XT.
    Ha tovább kell spórolni, akkor mehet DDR4, amivel szintén nem veszítenél szinte semmit.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák