Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    válasz palfitom #148049 üzenetére

    Szia,

    Sajnos az otthoni monitor marad, szülőknek szükségük van rá, így vennem kell egy monitort is.
    Itt bajban vagyok. 24" 1080p az elképzelés, QHD nem fontos.
    De, hogy 60-75-144hz - Freesync, G-sync fogalmam sincs, teljesen zavar az egész a fejemben.
    Kérdeztem a monitor topicban is, ott valaki azt írta 5700XT-vel lehet bajom 144hz-es monitornál.

    Ezek tudatában mit tudnátok ajánlani? Monitor is jöhetne mellé, árban nem tudom mennyiért van ami értelmes? 50-60.000 forintért van már használható?
    A gép ezek tükrében változzon? Vagy maradhat amit fent linkeltem?

    Előre is Köszönöm,
    Üdv!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz palfitom #148049 üzenetére

    Még egy gondolat, amit a monitor topicban is kérdeztem. Ugye 60hz-es monitornál ha kikapcsoltam anno a Vsync-et, vagy most a notin, a kép szétesik, akad, szaggat. Ha beesik 60 alá ugyan úgy érezni a stuttert.
    A kérdésem itt jönne a 144hz-es monitorhoz. Ezzel a konfiggal 1080-ba sincs meg a 144 nagyon sok jatéknál, sőt szinte mindenhol alatta van. Ezért akartam 60hz-es monitort mert ott akkor nyilván nem szaggatna. Ha nincs meg a 144fps de a játék ultrán végig 70-80 körül mozog akkor ugyan az lesz a felállás mint a 60hz-es monitornál, hogy ha beesik 60 alá nem lesz olyan folyamatos, szaggatni, akadni fog? Vagy ezt hivatott javítani a Free illetve G-sync? Gyakorlatban jól működnek?
    10éve nem volt asztali gépem, így a monitorokkal is lemaradtam teljesen.

    Köszönöm!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák