Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Okami68

    csendes tag

    válasz membrandj #123139 üzenetére

    Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű.

    150 ezerből írtam egy gépet G4560-al, de mivel szemeztem az i5-7400-al, arra gondoltam, ráfordítanék még 30 ezret, és abból - a G4560 helyett - már beleférne az i5-ös proci.
    Gave javaslatait megfogadva, 180 ezer forintból már a kezemben van egy konkrét elképzelés i5-7400-as processzorral.

    A kérdésem egy Ryzen 5 1400-as konfigurációra vonatkozott, mert több helyen azt javasolják a i5-7400-as helyett, arra hivatkozva, hogy a Ryzen éppen a szerkesztési feladatoknál gyorsabb, ráadásul most már árban is a 7400-as alatt van pár ezressel.

    Nekem soha nem volt AMD-s gépem, gyakorlatilag semmit nem tudok róluk - milyen alaplap, milyen VGA, milyen RAM, milyen ház vagy táp, vagy bármi -, ezért el sem tudok indulni az összeállításával.

    Egy olyan, Ryzen 5 1400-as procira alapuló AMD konfigurációra szeretnék javaslatot kapni, amivel beleférek a 180 ezer forintos keretbe, és amely megfelel hobbi szintű, elsősorban 720p, másodsorban 1080p felbontású, általában 10-30 perces (utóbbi ritkán fordult elő az elmúlt hat évben) videók szerkesztéséhez.

    Ebben szeretnék segítséget kérni.

    Előre is köszönöm.

    (Egyébként soha nem használtam ssd-t, de köszönöm az ötletet. Most nem hiszem, hogy belefér, de jövőre szóba jöhet a bővítés :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Ispy

    veterán

    válasz membrandj #123139 üzenetére

    Köszi!

    Gondolom a HDD-t el lehet hagyni, ha nincsen rá szükség, lapból meg szerintem bőven elég az Asrock, azon is lehet fogni pár forintot. A GTX 1050ti az kb. az alja a VGA-nak? Gondolom fontos a 4GB VRAM, egy sima 1050 már gyenge lenne? Nem ismerem a játékot, azért kérdezem. A többin nem nagyon lehet spórolni, ahogy nézem.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Új hozzászólás Aktív témák