Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    válasz domba #110630 üzenetére

    Ez egy herélt cpu, azért kevés a fogyasztása. Soha nem éri meg.
    gt 740, 730,720 és társai nem érik meg, fajlagosan borzasztóan drágák a teljesítményükhöz képest.
    gtx 750-től van értelme,de jelen állás szerint a 750 Ti 2-4 ezerrel drágább csak és jóval erősebb.
    A 2GB GDDR3 ram gyengébb, mint az 1GB GDDR5.
    Mint írtam már, ha leszeded az oldalát, akkor 2 naponta full poros lesz, amitől rosszabbodik a hűtő hatásfoka. Passzív módban ez végképp szívás, mert nincs meg az a minimális légmozgás se.

    Skyrim abszolút kilóg a sorból, annak lényegesen erősebb gép kell, mint a HOS-nak.

    Mint már írtam, első kőrbe azt tudd meg,hogy melyik cpu hűtő képes passzív módban lehűteni egy g4400-t pl. Ha ez megvan, akkor tudunk segíteni,de enélkül nem lehet. [link]
    Igazából azt se értem,hogy miért ragaszkodsz ehhez a passzív cpu hűtőhöz. Ha van hdd, azt úgy is hallani fogod. Ha nincs terhelés alatt a gép és csak netezel, akkor egyik hűtő se hangos. Ha terhelés alatt van, akkor pedig passzív hűtés+ jól szellőző ház kell, amihez megint csak hűtőventilátor kell a házba,hogy forgassa a levegőt. Ergo megint lesz hangja valaminek.

    Meg lehet oldani ezt a full passzív módot, csak nagy luxus, komoly felárral.

    Szerintem felejtsd el ezt a passzív dolgot és:
    i3-4150 ~ 35k
    cm hyper 212 evo ~ 10k
    asrock h81m-hds r.2.0 ~ 13k
    2x4GB ddr3 ram ~ 12k
    gtx 950 2GB asus strix ~ 52k ( 60 fokig nem kapcsol be a hűtése )
    WD blue ezex 1TB ~ 15k
    cm n300 ~13k

    Ha sok, akkor 750 ti 2GB asus strix ~ 42k
    g3240 ~ 15k
    Illetve a hdd vásárlást elhalasztod.

    Ha viszont nem ragaszkodsz a skyrim-hez vagy később bővítenéd vga-val:
    asrock h110m-hds~ 18k
    i3-6100 ~ 35k
    2x4GB ddr4 ram ~ 13k
    cm hyper 212 evo ~ 10k
    vga: később
    cm n300 ~13k
    wd blue ezex 1TB ~ 15k

    HOS-ra az igp is elég lehet, később egy vga bővítéssel pedig bármilyen játék el fog indulni.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák