Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Necronom #974 üzenetére

    Először ethernettel próbáltam és úgy is működött, viszont egyszerre nem engedi a kettőt, tehát ha be van dugva a kábel és rámegyek a wifire, kér, hogy húzzam ki a kábelt.
    Meg mintha ki is kapcsolná a wifit egyúttal és utána meg talán szépen el is felejti visszakapcsolni, ha nem eleve kábel nélkül kapcsoltad be.

    Wifinél meg fordítva, ha rámegyek az ethernetre, akkor kiírja, hogy az ethernet nem elérhető.

    Amúgy ez a Miracast mi a rák? Mit tudok vele elérni, mert azt láttam, hogy ott van az app és wifin valami eszközöket keres, de hogy milyen eszközt és mit akar vele, az számomra nem derült ki. A neten azt írják, hogy ez kvázi HDMI wifin keresztül, de az nekem miért jó? Vagy úgy is kérdezhetném miért jobb, minthogy minden adat etherneten vagy wifin keresztül jön?

    Régebben volt egy okostojás, aki azt javasolta, hogy DLNA és egyéb LAN-os, WAN-os küldözgetés helyett használjak HDMI kábelt, ami "tükrözi" a számítógép képernyőjét a tévére. Aha hát mondom ez parádés, egy dolgot felejtett el Mr. nagyokos, hogy egyrészt a számítógép és a tévé közt van 10 méter, úgyhogy biztosan nem fogok emiatt 10 méter HDMI kábelt a fél lakáson végigvezetni, másrészt akkor még a videokártyámon se volt HDMI, szóval mondom lehet okoskodni, csak nincs értelme. :P (ezt a kijelentést most nem neked szántam, csak úgy általánosságban írtam, hogy ez nálam akkor se volt és most se lesz opció)

Új hozzászólás Aktív témák